Copilasi de iulie-august 2004 (115)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

saluti.
ina, cum stai cu chestionarele? spune repede cind nu are tramvaiul prioritate
rain, vazut pozicile, faianta aia neagra e buna numa`n poze, ca in realitate daca ar fi s-o ai iti tai venele
adema, oualele de tara sunt mai grase, poate si de asta, nu stiu, zic si io...

Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramses spune:

Multumim de urarile de sanatate,fetelor!!! E taaare pretioasa,mai ales cand o pierzi...
Lia,Sarei i-au facut in spital un antibiotic puternic,Atexin cred ca se cheama,e o cefalosporina de generatia 3...se administreaza la viroze antibiotic pt prevenirea complicatiilor bacteriene...
Am vazut-o pe Andreea(Rain) la nisip,maaare distractie cu nisipul asta,scumpa de ea...
Sa inteleg ca ati organizat o intalnire cu pitici de iulie-august,mi-ar place sa participam si noi;sunt si tatii invitati?!


Ramona si bb-lusa Sara
http://photos.yahoo.com/ramonahirbu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

fetili, nu stiu ce sa ma fac cu belita, ieri a vomat de doua ori si de fiecare data s-a inecat cu mar , in final ia uitati-va cum
a vomat pe ceafa lui ionut http://community.webshots.com/photo/462264903/462264903Jgtdsi, nu va mai povestesc ca nu stiam de care sa am grija mai intii, ca-n ultima faza era gata gata si ionut sa dea la bobocei

in plus, m-am invrednicit si am mai pus vreo doua poze in album.

Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Carmen - mortala faza Ai copii atat de frumosi Am vazut pozele sunt frumosi, frumosi, frumosi !!!

Pako - cum stau cucuiele ??? E totul in regula ???

Adema - ne bucuram ca sunteti bine si speram sa fie si mai bine !


Noi ne mandrim cu "moaca" asta
http://community.webshots.com/photo/439300887/458997727aHqYIx

si cu asta, cand suntem "statuia libertatii" (decat caciula cu urechi luuungi de iepuri , cam asta se gaseste la noi)
http://community.webshots.com/photo/458998384/458998384OVXEmR

Fetele,
ce mai stiti de Ema, Papadie, Vrabiuta, OchiVerzi, Leeloo, Corianai, Marina, DoamnaBibi, Gongutza, NaomiIoana ??? Si restu` de mamici care nu dau nici un semn ... ???


_
Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

dragelor, eu mi-s cam trista asa ca n-am sa scriu mult...tata m-a anuntat ca bunica e in spital si-i fac tot soiul de investigatii. el zice ca din cauza ca dupa moartea bunicului (survenita cat am fost noi in ro), n-a mai mancat...nu stiu...dar in momente de astea, ma omoara distanta...
vad ca nu prea ati avut activitate pe forum, sa fi fost frumos si ati iesit la plimbari. m-as bucura sa fie asa...poate pun si niste poze...

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:


na` c-o vazui si io pe giulia, n-o mai vazusem de multisor, mama okii ei c-o sa bage baietii`n boale!
chiar asa, unde-or fi fetili astea?
papadiq, ce face melu`?

Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

hello si de la noi
pupici la bebici bolnaviori, sa va faceti repede bine.
noi suntem bine, eu am fost prinsa cu diverse, in curand ma intorc la birou si trebuie sa rezolv repede tot ce mai am restant...
bb e bine, acuma se joaca cu mingea cu matusica ei (iar eu profit sa scriu pe forum). noile achizitii in limbaj sunt ga-ga (gasca), bimbi (pinguinul) si aah (leul). la asta din urma face o fatzuca asa de caraghioasa de iti vine sa o mananci. aaa, inca ceva, la noi girafa face na-na-na si topaie, ca n-a stiut mami sa ii spuna altfel
stie toate obiectele cu care intra in contact frecvent, mi le da daca i le cer. si mai nou a trecut la artileria grea: se lipeste de noi si ne trage cate un zambet dulce de ne topim amandoi... daca de-acuma a inceput, cand o sa mai creasca putin o sa fie o smechera si jumatate!
eu am umblat iara dupa rochita, de data asta rochita de nasa... nu va spun ca am luat toate magazinele la rand si nu am gasit nimic marimea mea... nu va spun ce rochii frumoase am vazut si cat de mult am incercat sa intru in ele si dupa ce am epuizat magazinele din oras, am ajuns in dimineata asta la dragonul rosu... si surpriza! am gasit o rochita care mie imi place foarte foarte tare! si mi-am cumparat-o! uraaa! am rezolvat o problema foarte spinoasa si cu buget restrans.
ne pregatim intens (psihic mai ales) de momentul vaccinului de un an... asa nu imi vine sa o vad iar intepata! uffff...
nicole - noi suntem IN
cam atata de la noi.


foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

philip, imi pare rau!
anu` cocosului, ce an de ... am ingropat doua bunici si-un unchi, plus inundatiile astea cu atitea nenorociri, bleahh!

Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Daria, noi suntem bine....cucuiele sunt pe trecute.Am fost azi la dr....stiam ca n-o sa zica prea multe.Adica a pus intrebarile :daca a vomat, daca a avut stari de somnolentza, daca a curs sange pe nas, etc...concluzia a fost ca am avut mare noroc.
I-am dat si eu Andreei almette ca tot te-am auzit pe tine ca-i dai Giuliei.......mananca fata mea de rupe.
Am vazut motzica...frumoasa foc... cu ochii ei..

Andreea, sanatate bunicii!

Cum e vremea in tara? au stat ploile?

Marcela, iarasi nunta?! Distractie placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

da, carmen, nu ma gandisem la zodiacul chinezesc. cred ca ai dreptate...
marcela, vreau sa vad rochita, abia astept fotografii de-alea frumoase
felicia, bine ca a fost totul in regula...asa ma ingrozesc cazaturile astea. pupi daunazi a dat cu capul de cada si eram amandoi langa el. eu credeam ca nici nu s-a lovit dar el urla si cand colo are o vanataie in frunteee...asta e varsta pacatoasa. curat ghinion la tine, ai securiozat podeaua in casa si-a cazut pe scari. ptiu...
la noi e putin innorat si n-am chef de nik, da' tot tre sa scot copilu' la aer.

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput