Oligospermie (11)- putini, da' buni!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmen.cita spune:

Ce cuvinte de imbarbatare ai tu pt o biata femeie care implineste curand frumoasa varsta de... nu va spun! Si-mi modific si profilul! Ca de la al meu sot n-am reusit sa scot decat "iara?!"

Ce-i ala MAC si cu ce se mananca el?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

salutare tuturor.....poezii...ganduri...dar gigeii ..de ei n-am mai auzit...sau sunt prea cuminti?...

anda

DICIU&LICIU

"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Iubita mea, daca eram acasa, iti dedicam una din poeziile mele, chiar daca nu sunt eu poeta nr. 1 a secolului. Asa cum bine a zis, Lachione, Eminescu si Minulescu sunt inegalabili, mai ales prin valoarea data de trecerea lor in nefiinta.....
Daca iarasi eram acasa, aveam un perete intreg cu carti pline de vorbe intelepte..... si ma scoteam eu intr-un fel........
Dar cum sunt cu mana goala, iti daruiesc toata dragostea si prietenia mea, extrem de sincere, ambele........
Diciule, care Gigei, cand fata noastra e in ziua nr. 1, iar eu sunt in afara perioadei de gratie.........
Petrespanul nostru, desi l-am semesuit, vaz ca n-are curajul sa se afiseze in astfel de momente........
Da-da e vorba de machinetoche......
Promit totusi sa-ti dedic si poezii, atunci cand intru in posesia lor, caci pe de rost inca nu am ajuns sa mi le invat..... iar chiar acu' nu stiu daca imi iese faza cu creatia ad-hoc......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen.cita spune:

OANA, e super-suficient pt mine!

Diciu, ma bucur ca sotul tau e mai bine, cred ca supica de vacuta a avut contributia ei!

Aaaa, e vb de Macintosh...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

carmen.cita supa de vacuta a avut cu siguranta efect...dar mai ales la mine
pai da MOana....si eu sunt in ziua 29...dar de la ologospermisiti..trebuie urmariti periodic sa mai fie pe acolo...si daca sunt...sa ia vitamine...licori si alte kestii...ca sa se mai puna pe picioare...ai mei de ex au luat febra la greu si un pumn de antibiotice...

anda

DICIU&LICIU

"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Diciule, ai perfecta dreptate in legatura cu urmarirea gigeilor, indiferent de context, dar cum spui tu in vorba aia "si daca dragoste nu e, nimic nu e", inseamna ca tre' sa punem accentul mai mult pe dragoste. Iata de aceea eu fac ce fac si o dau pe poezie si pe dragoste , caci numa' asa simt frumusetea vietii, in ciuda necazurilor de prin spermograme si de prin burticile noastre.......
As putea asadar concluziona, in lipsa cartilor mele cu vorbe intelepte: si daca copil nu e, macar de dragoste sa avem parte!
Lipsa unui copil este un motiv super intemeiat de depresie, iar psihologul de serviciu recomanda acest medicament (dragostea psihica, ca de cea in care e implicat Gica, nu se poate vorbi prin contextele noastre), pentru a inlatura depresiile usoare, dar mai ales depresiile acute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen.cita spune:

Versurile tale 'graiesc' multa dragoste, OANA. Eu stau mai prost la capitolul 'exprimarea sentimentelor'... dar promit sa corijez defectul... Cat despre depresii, vorbim de funie in casa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

corect MOana!
noi avem accentul deja pus...pe dragoste...pronuntia si interpretarea sunt corecte..asa ca nu e rau nici cu doua accente zic eu...

anda

DICIU&LICIU

"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Cred ca in recipientul meu spiritual, Doamne-Doamne a turnam cam mult din sentimentul asta......., cu rugamintea insa, ca ceea ce am primit, sa daruiesc pana la ultima picatura celor ce au nevoie de dragoste!!!!!!
Exista cineva care nu doreste o vorba buna, un gand frumos, o exprimare cinstita, armonioasa..... psihohologeala si avocateala axate pe calea binelui, frumosului si dreptatii?????
Eu am exersat exprimarea sentimentelor prin natura meseriei mele, caci trebuie sa conving auditoriul zi de zi...... pe strada, in casa, pe la shopiiiiiing....
Iar din funie eu fac fundite pe care le pictez in rosu sau prefer ca funia frumos pictata, sa o folosesc pentru a impacheta cadourile pentru prieteni/dusmani...... pentru a-mi confectiona diferite accesori prin casa.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen.cita spune:

quote:
Originally posted by M Oana

Cred ca in recipientul meu spiritual, Doamne-Doamne a turnam cam mult din sentimentul asta......., cu rugamintea insa, ca ceea ce am primit, sa daruiesc pana la ultima picatura celor ce au nevoie de dragoste!!!!!!
Exista cineva care nu doreste o vorba buna, un gand frumos, o exprimare cinstita, armonioasa..... psihohologeala si avocateala axate pe calea binelui, frumosului si dreptatii?????



Eu am nevoie ca de aer de asa ceva, altfel simt cum cad in gol, e o senzatie tare aiurea... Shopping ai zis?????? Al naibii card, praf il fac saptamana asta la cata frustrare am acumulat...
Diciule ce ingredient-minune ai pus tu in supica aia?

Mergi la inceput