Mamici de noiembrie - decembrie 2005(47)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Cristina si eu ca fac, ca daca este cineva pe linga mine nici pp nu pot face dar altceva? si sa stii ca eu am ramas cu imaginea povestii tale, cind l-ai nascut pe Andrei si te-a pus asistenta pe lighean...of, ce disconfort, frate! pai pot eu sa stau acolo 1000 de ani ca tot fara folos ...am mai avut operatii, dar cind mi-au pus plosca sub fund nu s-a putut, si gata! pina nu m-am dus la buda - sa fiu singura! - cu toate firele si perfuziile dupa mine - spre disperarea multora- nu a tinut smecheria...pai, macar la buda sa am un moment private, nu?

Apropo, tu ce-ai rezolvat cu nasii ptr. Iris, cum au reactionat, ca tot vroiam sa te intreb si uitam?


Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Meems frumoase pozele cu burticutza!

Coralia –

Anda si mie imi plac numele alese, sa le stapineasca sanatos! ..si mai ales asocierea cu Nichita Stanescu imi place…

Alexandrina si eu stiam ca nasa de botez nu trebuie sa fie casatorita; am o prietena ( cea cu bb shower-ul) care ptr. bebe si-a ales nasa de botez o pustoaica de 17 ani, fiindca asa a vrut ea, iar nasii lui Rachel nu sint nici ei cununati, deci nu este nici un impediment.

Ina si bubulina 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Iar disparurati cu toatele? offfffffffffffffff. unde-i schimbul II???


Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Fetelor,
Multumesc pentru complimente Ma bucur ca v-au placut pozele mele. Intr-adevar, sunt o gravida "radianta" pentru ca sunt foarte bucuroasa ca voi fi mamica si abia o astept pe bebelina.
Va pup pe toate si va doresc un weekend placut!

Meems 27s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Buna fetelor dragi!

Am fost la BabyExpo!
Tania, cu tine incep. Mi-au placut carucioarele Toma. Am si pliant de la ei. Materialele sunt foarte groase, exact cum caut si eu, si de f. buna calitate. Si culori frumoase. Ce nu mi-a placut la ele, dar e opinie personala, este ca au rotile f. mari. La mine e si obiectiva treaba - pur si simplu imi ocupa toata masina, ca eu am un Matizut, care saracu' ar fi umplut cu totul daca asa bagaun carucior cu roti mari in el. Preturi: Buggy sport - 5.500.000, Buggy Belt - idem, Cross Rider Lux, cel mai complex dintre toate si care era pe portocaliu - mie mi-a placut tare mult + super gros ca material- 6.600.000. Idem Ballerina ca pret. Dar sunt preturi de tirg, adica mai mici cam cu 10%. Tot genul lor, dar mai ieftine putin + mai complexe + roti care se misca in fata, sunt cele poloneze, MAG England, de la www.b a r z a -ro.com. Eu cred ca pina la urma de-asta imi iau, de la Barza.

La Graco aveau super-reduceri, cu un patut demential, cu vibratie + melodie + lampa de veghe + masa de infasat, la doar 4.5 mil, ca pe site la ei e 7.500.000. La fel, preturi mici si la carucioarele lor.

Exista si stand are BabyCare, unde e nenea ala de care va ziceam eu, Viorel patronul, care este chiar dispus sa dea si la pret de Niro- pentru cine reuseste sa negocieze cu el, ca mine - ca la stand sunt preturile de pe site.

In concluzie: multa aglomeratie, dar a meritat. Preturi bune, comparatic cu magazinele. Inclusiv reduceri la carti - eu mi-am cumparat, in sfirsit, cu 10% reducere, Mama si copilul, al sotilor Capraru si Cartea Bebelusului, care este mirifico-sublima, pentru mine - are loc de pus poze cu BB, insemnari, toate foarte frumos colorate.

Cam atita. Daca mai aveti intrebari, va mai povestesc.

Pupici la toate burticile!

Poze cu mine
Varsta Sarah http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;30/st/20051106/dt/8/k/2ca8/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

NOKI - multumesc mult de tot!
Asa mi s-au parut si mie carucioarele Toma de pe site. Inca patru intrebari:

1. Stii cumva cam ce greutate aveau?
2. Si eu am Matiz. Nu incap deloc in masina?
3. Gentuta e inclusa in pret?
4. Ce culoare are patutul de la Graco? Era unul singur, ca as ruga un prieten din Bucuresti sa mi-l cumpere.

Te pup si multumesc inca o data!

Tania & www.snugglepie.com/cb/39925.png" target="_blank">Punctuletz 27+

Varsta Punctuletz
Poze cu Punctuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Bineinteles ca mi-au mai venit intrebari:
1. Au landou detasabil? Daca da, fundul landoului este tare?
2. Au paturica pentru picioare?



Tania & www.snugglepie.com/cb/39925.png" target="_blank">Punctuletz 27+

Varsta Punctuletz
Poze cu Punctuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Tania, nu stiu ce greutate au. In general, mi s-au parut destul de acceptabile. Landou propriu-zis, adica en barca, ala clasic, nu au. Doar ca se lasa spatarul jos de tot si au aparatori laterale anti frig si protectie de picioare, f. groase. Geanta este inclusa in pret, la model care are. Port-bebele este gros bine. Parca avea partea de jos tare.
In masina nu am incercat, ca nu se putea, dar in spate in nici un caz nu incape. Problema e ca incape in mod sigur in habitaclu, dar apoi nu mai e loc de nimic....

Poze cu mine
Varsta Sarah http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;30/st/20051106/dt/8/k/2ca8/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Tot Tania, am uitat: patutul Graco este divin. Este albastru inchis cu margine un albastru mai deschis. Daca-l cauti pe net, vezi ca e modelul Contour Electra. Tapiteria este cea de-a treia, din stinga spre dreapta, pe site-ul: www.g r a c o .ro. E atre frumos. Io pling dupa el. Sunt in doliu....Si mai ales daca o sa ai, precum se prefigureaza, baietel, se potriveste de minune...Iar pe site e 7.5 milioane. A, si e foarte mic, ca tu ziceai ca nu ai spatiu...Are si masuta de infasat...
Gata, ca fac icter....

Poze cu mine
Varsta Sarah http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;30/st/20051106/dt/8/k/2ca8/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bosticuta spune:

Mamica de noiembrie-decembrie
Sa nu ma stergi din lista pt ca am avut o absenta atit de lunga.
Sunt OK, miine intru in sapt 31 dar jobul pe care il am nu prea imi
ofera timp pt a si scrie.
In schimb va citesc cit pot de des.
Promit ca dupa 15 octombrie cind intru in concediu medical sa fiu mai activa.
Adriana si fetita sa

Mergi la inceput