Mamici de noiembrie - decembrie 2005(46)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Neatza fetelor!
Ploaia si frigul asta parca imi taie cheful de facut ceva,cu chiu cu vai ma mai mobilizez cand este chiar ceva urgent de facut.
Bebelina mea misca intruna,cateodata imi da niste pumni parca sa-mi spuna "hei mami sunt si eu in zona mai zi si catre mine ceva".
Tania, ne vedem azi la curs nu?Cred ca o sa continuam cu nasterea,ce a ramas nezis de data trecuta..
Off de pe acum ma gandesc ce o sa fac eu dupa ce intru in prenanatal ca m-am obisnuit sa va citesc,sa va scriu si acasa n-am calculator,o sa-mi fie foarte greu.O sa-i spun sotului sa mai intre din cand in cand de la el de la servici sa va mai dea vesti despre mine.oricum am de gand sa vin la servici cat de mult posibil,palnul este pana la inceputul lui noiembrie sa vad cum se impaca si bebelusha cu ce gandesc eu.
V-am vazut povestind de haine de toamna si eu stau fff prost la capitolul asta,am doar 2 pulovere care ma mai incap si o pereche de pantaloni care dau semne ca incep sa fie cam stramti...probabil vreau nu vreau trebuie sa-mi mai cumpar ceva ca sa pot merge la servici.


Varsta bebelica
Poze cu burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Coralia si la mine bb e foarte activ si petrecaret (se culca tarziu si se trezeste devreme ). O sa vin azi sigur la curs, sper doar sa nu trebuiasca sa mergem cu barca... Maria oare chiar a plecat la mare? Mai stii ceva de la ea?

In legatura cu internetul, daca te intereseaza, vb cu prietena mea de pe str. Cuza, care si-a instalat la o firma de cartier (si ea sta la casa).

Tania & www.snugglepie.com/cb/39925.png" target="_blank">Punctuletz 27+

Varsta Punctuletz
Poze cu Punctuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Tania,multumesc,o sa mai vb noi la curs.De Maria nu mai stiu nimic,o sa o sun maine sa vad ce a facut pana la urma cu programarea la Coracioni,daca nu vine de la mare o sa merg eu in locul ei maine si merge ea joia viitoare.

Varsta bebelica
Poze cu burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavi spune:

neata,
Cora ma bucur sa aud ca bb Andrei inoata prin burtici, tu cum o duci la fel de bine ca ultima data cind am vorbit?
Tania ce face soldul, sper ca s-a potolit durerea.
Eu sunt tare nelinistita de 2 zile, acasa la mama in Pantelimom, unde este Eva este inundatie, fara nici o gluma, a aratat si la Tv , noroc ca pe strada unde sta mama nu a aparut apa, acasa la mine, s-a infiltrat apa in perete pina la priza, am scos firul si l-am mutat.Urasc ploaia asta!
Luni, am tot aminat , ma duc sa-mi fac ultimile analize, si poate peste 2 sapt o ultima eco.
Pozele lui Anda, pe cit de bine realizate, pe atit de socante , l-au paralizat pe Victor aseara, era pur si simplu bulversat, apoi nu a continuat sa imi arate avantajele cezarienei.De parca eu nu stiu proportia avantaje, dezavantaje.

Cit ptiveste cresterea bb, primele sapt e mai greu, apoi ti se dezvolta un simt pe care nu-l mai pierzi, nici cind pleaca copilul la casa lui.Sanatosi sa fie ei!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Fetelor , scrieti intr-un ritm nebunesc, abia am timp sa va citesc.Dupa ce intru in prenatal sper sa avem timp mai mult pentru noi!

Multumesc din suflet celor care m-au lamurit cu Niro!Imi sunteti de mare ajutor!

Am vazut ca s-a discutat de indemnizatia pe care o primesti in prenatal!Media veniturilor cuprinde si veniturile obtinute din contractele partiale de doua ore?In concret, eu am un contract de munca de 8 ore si unul de 2 ore.Am dreptul sa primesc 85 % si din banii obtinuti in urma contractului de munca de doua ore?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Pai ce faceti fetelor?Pe unde sunteti?Nu mai este nimeni la discutii pe forum?

Varsta bebelica
Poze cu burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabilis spune:

Buna dimineata, fetelor!!! Nu am mai putut nici macar sa va citesc, daramite sa scriu....Eu stau in Pantelimon acum si astept sa puna RDS-ul cablu der vreo luna de zile, dar nu se mai intampla.....Cred ca o sa merg sa le fac scandal....Mi-a facut mare placere sa va recitesc, cat am apucat...

Presupun ca nu se mai face intalneala...pe ploaia asta ti-e si frica sa iesi..

Eu ma simt binishor, dar sunt ingrijorata ca bebelina e mica ( dar eu kile am...)insa doctorul spune ca e armonios dezvoltata si nu are retard de crestere...Ma rog, tot sper sa se faca mai mare...Si eu sunt micuta si am fost micuta la nastere (48 cm si aprox 3k) asa ca presupun ca si asta e un factor...
In rest, am mai tot timpul o stare de lesin fff neplacuta, pt ca ma impiedica sa ies cand si cat as vrea eu.Tensiunea e cam mcuta plus anemie...etc...Eu as vrea sa zburd, dar presupun ca o sa o las pt la primavara....

O sa incerc sa merg vineri la baby-expo, mai pe al pranz, sper sa nu fie atat de aglomerat...

Va pup si va doresc tot binele...sa fiti sanatoase voi si bebeii si senine si vesele....

Sper ca in curand o sa am net ca sa pot intra mai des...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buna ziua fetelor!!!

Mie mi-a picat net-ul in asa hal incat vreo saptamana cel putin nu o sa mai am net!!! Acum sunt la un internet cafe ca imi era frica ca va intlniti si pe mine nu aveti cum sa ma anuntati! imi doresc asa mult sa vin si eu la intalneala...!!! Oricum cred ca pe vremea asta urata nu se pune problema de intalneala, poate saptamana viitoare ca asta e nasoala rau!! Eu plec din bucuresti de vineri pana marti iar de miercurea viiitoare sunt libera si la dispozitia voastra!

oricum daca stabiliti intalnirea ma anuntati si pe mine la tel.:0723/386.056 sau fix 323.89.79!!! Va rig sa nu ma lasati pe afara!!

Va pup dulce
Diana 32

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavi spune:

ca veni vorba, ne mai vedem sau nu?
Pe aici a cam stat ploaie si asta e de bine, oricum eu zic ca asta ar fi ultima noastra intalnire, ca apoi o sa discutam nunai de pamparsi, biberoane, colici si nopti nedormite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

hai ca reusim si noi in sfarsit sa scriem un mesaj; e ora 13:14 minute si ne chinuim de pe la 8...
felicia, ti-am trimis un mesaj pe pm... link-ul ala la adresa lui nenea cu scaunele de masina nu duce nicaieri ... mai pune-l odata, te rog frumos.
lavi, vad si eu ca s-a oprit ploaia, dar au disparut toate doritoarele de intalnire ... noki parca zicea ca ar putea azi, daca poate si dordia, poate si corap, de lavi 02 cred ca ar veni sigur daca poate, si vorbim si cu cristinamh ...
hai ca sper sa nu raman fara net pana va hotarati voi ...

dienuta graviduta si bebelushul luca

Mergi la inceput