Copilasi de iulie-august 2004 (112)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea_s spune:

Daria, frumoasa poza... Vreau si eu ciocolata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Buna dimineata!

ANDREEA Sa fi sanatoasa, fericita si sa ti se indeplineasca toate dorintele! L-am vazut si eu pe Pupi, este un dulce si jumatate!
Am vazut si pe Alexandra Lia si pe Giulia, doua frumuseti, astept si eu poze de la Simona cu Luca in apa.

Pupacim fetitele care au facut buba si speram sa treaca repede. In rest nu mai stiu ce vroiam sa spun pentru ca am citit ce ati scris ieri repede.

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Inca o zi cu ploaie ... mama, daca nu se opreste io simt ca innebunesc !!! Si zic astia ca mai dureaza inca 4 zile d-acu incolo ... poate se inseala ... Noi iar sintem singuri si ne jucam cu toate alea si ascultam muzica si miriim prin casa ... ca afara nu prea e de iesit, poate mai tirzior un pic !
Andreea, LA MULTI ANI fericiti alaturi de toata familia ta si muuulta sanatate iti doresc ! Si pupici multi si petrecere frumoasa !

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona R. spune:

LA MULTI ANI ANDREEA!Sanatate si fericire iti doresc!

Vroiam sa spun ca si eu cred ca urlatul ala din noapte poate fi si de la eruptia dentara...

Azi noapte s-a trezit David pe la 12.30 (culcat fiind la 21.30) a urlat o juma de ora,cu mine acolo ,incercand sa-l linistesc si in cele din urma l-am pus in patut adormit fiind si am plecat dincolo(am reluat culcatul cu barbatul in camera alaturata)...s-a mai trezit dimineata la 8.30 si asta ca am intrat eu speriata in camera.(el de fel se scoala pe la 7.30.E de bine....acum ca i-a trecut raceala.
Doar ca a treia si a patra maseluta ii cam dau dureri ...si maraieli peste zi....

Am pus si eu pozele in albume.

Ce intunecat e afara...zici ca-i noapte...si ploua de ieri in continuu...

http://community.webshots.com/user/simonarida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doamna Bibi spune:

Nu ma treceti la absenti,dar am atat de mult de munca la servici incat nu mai am timp de altceva.
Mai am o problema cu Bogdanel, se opareste atat de rau la fundulet, pe outze incat urla de durere saracu' de mi se rupe sufletul!"!!!!Nu mai stiu cu ce sa-i dau si ce sa-i fac,il spal toata ziua,il tin fara pampersi,am folosit o multime de creme (Nidoflor, Neopreol, Bepanthene, unguent cu galbenele, creme cu oxid de zinc) fara rezultate vizibile. Va rog din suflet sa-mi dati idei,plang langa el de fiecare data,nu mai suporta nici apa sa-l spal,probabil il ustura rau.Nu e deranjat la burta,nu stiu de la ce sa fie...Abia maine merg la doctor cu el,dar as vrea si sfaturile voastre.
In alta ordine de idei,as vrea sa-mi dati idei despre ce mananca copii vostri dupa amiaza si seara,a inceput sa-mi refuze branza de vaci,nu mai vrea nici orez cu lapte sau gris,vrea mancare gatita.Voi ce le dati de mancare? Dar inainte de somn?

Vine cineva la BabyExpo????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doamna Bibi spune:

Nu ma treceti la absenti,dar am atat de mult de munca la servici incat nu mai am timp de altceva.
Mai am o problema cu Bogdanel, se opareste atat de rau la fundulet, pe outze incat urla de durere saracu' de mi se rupe sufletul!"!!!!Nu mai stiu cu ce sa-i dau si ce sa-i fac,il spal toata ziua,il tin fara pampersi,am folosit o multime de creme (Nidoflor, Neopreol, Bepanthene, unguent cu galbenele, creme cu oxid de zinc) fara rezultate vizibile. Va rog din suflet sa-mi dati idei,plang langa el de fiecare data,nu mai suporta nici apa sa-l spal,probabil il ustura rau.Nu e deranjat la burta,nu stiu de la ce sa fie...Abia maine merg la doctor cu el,dar as vrea si sfaturile voastre.
In alta ordine de idei,as vrea sa-mi dati idei despre ce mananca copii vostri dupa amiaza si seara,a inceput sa-mi refuze branza de vaci,nu mai vrea nici orez cu lapte sau gris,vrea mancare gatita.Voi ce le dati de mancare? Dar inainte de somn?

Vine cineva la BabyExpo????

am poze noi....

Monica si minunea mea Bogdan zis si Bobo
http://community.webshots.com/user/monicaotelea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Monica,eu sint fara de sot si fara de masina, asa ca sigur nu ajung ! Cit despre oparire, nu-mi dau seama de la ce-o fi, dar la noia functionat cu mare succes apa fiarta cu tarite de griu ... in vara asta am patit-o de la caldura si i-am facut baie in fiecare seara in apa d-asta pina i-a trecut, fara sapun, fara nimic ... fara sa il mai clatesti dupa baia cu asa ceva ! Vezi poate iti foloseste ... spersa nu fie nimik serios ! Sanatate si pupici lui Bogdanel !

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

neata neata (desi e 12)!

Andreea, la multi ani, sa fii sanatoasa si sa ai tot ce iti doresti!
deci asa, a fost ziua ta si nu zici nimic ...nu dai de baut?

Simona, ma bucur ca va lasa David sa dormiti, m-a distrat faza cu sperietura ta, eu ar trebui sa intru in panica avand in vedere ca moata se trezeste la 11 dimineata , si ma bucur si ca a trecut raceala!

Monica, daca zici ca ai incercat toate cremele si nu ai nici un rezultat ...chiar nu stiu cu ce sa-i mai dai, aveau fetele nu stiu ce reteta, adica un medicament care nu era pentru fundulet dar dadea rezultate, era ceva pentru stomac sau tin eu minte aiurea?
noi sigur venim la Baby expo ca doar e langa noi si nu putem lipsi, insa nu stiu in care zi mergem, daca vrei te sun si poate ne vedem pe acolo!

Caro, si eu sint pentru germana, engleza e usoara si sigur o va invata mult mai usor!

Andreea, voi nu vreti sa veniti la party? ca tare mult mi-ar placea sa-l vedem si pe Matei ...

mie mi-a trimis Simo oferta, daca ii dati adresele voastre de mail vi le trimite si voua si ne hotaram ce si cum, preturile par ok!
voi stiti ca mie imi place ploaia foarte mult, si ma simt tare bine zilele astea, dar eu ma gandesc la moata, stam in casa de duminica ...rau mai este, se duce la usa si vrea sa plecam pa, ufff, ce sa-i fac ca nu putem merge afara ...ea se joaca cu diverse, nu se plictiseste, duminica i-am luat si creioane colorate (cerate si non-toxice), i-am dat si un caiet si mazgaleste toata ziua, deocamdata nu i-a venit idea sa coloreze si peretii!

pupacim!

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Nicole, ce fel de creioane sint ca si eu am cautat sa ii cumpar lui Andrei si nu am stiu de care ... ca omu mik trage de toate pixurile de paici sa mizgaleasca pe hirtie ... asa ca ma intereseaza si pe mine sa gasesc !

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

noi i-am luat din Metro, cred ca sint facute in Polonia, sint 12 creioane in cutie si au fost vreo 10 mii lei, adica ieftine, sint cerate si non-toxice, sa te uiti bine pe cutie cand le cumperi, ca erau tot felul de creioane, erau si de la Disney cu Barbie, dar nu erau non-toxice!

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput