Mamici de noiembrie - decembrie 2005(45)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Intilneala - eu nu prea pot joi. Ce ziceti de miercuri = solutie de compromis?

Niro - este un nenea- patronul, care se ocupa de distributia produselor BabyCare in toate tara. Nr. lui de mobil este - 0724/156.363 - Viorel. Ii dati lui telefon si va explica exact unde e. Oricum e in zona de tarabe, de tiganie, nu e in spate, in complexul acoperit, numit Dragonul Rosu. Daca vreti ceva si vedeti pe site, dati-i telefon inainte, ca acolo e mic spatiul si nu are multe produse expuse, dar va poate aduce pe comanda.


Poze cu mine
Varsta Sarah http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;30/st/20051106/dt/8/k/2ca8/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Daca nu se poate joi....poate in alta zi! Eu plec Vineri si ma intorc cred ca pe Marti! Dar daca nu se poate nu e nici o problema! Asta e! Poate voi avea noroc alta data!

Va pup si va multumesc!
Diana 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Anda din ce am citit eu, la circulara de cordon depisatata la echograf, nu trebuie sa-ti faci griji relativ la riscul unei sufocari intra-uterine. Iar cu privire la nastere, in astfel de cazuri se recomanda cezariana si cred ca ar fi indicat, ca inainte sa te perpelesti pe toate partile, sa discuti cu dr. tau despre acest lucru. Si sa insisti sa afli TOT.

Tania & www.snugglepie.com/cb/39925.png" target="_blank">Punctuletz 27+

Varsta Punctuletz
Poze cu Punctuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Anda stop! Nu te mai stresa! Esarfa de cordon nu e circulara de cordon! Copilul se mai invarte de 1000 de ori pana nasti, asa ca nu poti sti de acum, cum va fi cordonul la nastere. Si a mea avea esarfa de cordon la eco de la 22 de saptamani. Plus ca la un doctor experimentat cum e Badiu, nu vor fi probleme, chiar daca va avea circulara de cordon la nastere se va descurca cu ea inclusiv sa te nasca normal. Eu si sora-mea am avut amandoua circulara de cordon la nastere si ne-am nascut normal si normale.

N-ai ce sa faci. Singurul lucru pe care poti sa-l faci e sa nu te mai stresezi.

Miercuri n-a putea eu, dar hai sa vedem... Daca toata lumea poate miercuri, poate aranjez altfel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Dordia, pai tu ai zis ca nu poti vineri. Dar de miercuri ce zici? Ca pare o solutie buna.

Poze cu mine
Varsta Sarah http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;30/st/20051106/dt/8/k/2ca8/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

asa ziceti..ca inca o luna nu se intampla nimic...of...abia peste o luna si ceva am programarile la urmatoarea consultatie si urmatoarea ecografie. Si-n timpul asta nu stiu cum se simte bebe...nu pot sa ma duc toata ziua-buna ziua la eco sau la consultatie. trebuie sa ma calmez...

http://community.webshots.com/user/anda1977

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Noki, Lavi pt mine e ok de azi pana joi! Pot oricand pana joi inclusiv. Asa ca daca va hotarati miercuri sau joi eu sunt de acord!
Si vin cu siguranta! Chiar daca o sa va speriati de mine eu tot vin ca mor sa va cunosc!

Diana 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

anda, am intrebat-o shi eu pe ecografizta ultima data cand am fost despre circulara de cordon, shi mi-a zis asha: bb nu respira in burta, normal, deci nu conteaza daca are sau nu circulara de cordon pe parcurs, conteaza in momentul nashterii, shi in functzie de mai multe chestii se decide cum nashti. deci eu zic sa nu-tzi faci problemxandra, 29+6

pozici cu mine
ticker bebe
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;30/st/20051129/dt/8/k/e01e/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Fetelor, numai noi 3 vrem intalnire? Nimeni nu mai vrea sa vina?
Pacat daca din atatea cate suntem numai 3 vrem intalnire!!! Eu vin oricum ca tare am chef sa stau la palavre si sa mai ies si sa cunosc oameni noi!!

Va pup Diana 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

lavi02 , andrei nu poate ramane decat cu tati. nu avem pe altcineva sa ne ajute. iar la tati depinde programul de instaltia de la servici, de tura in care lucreaza la ea... uite azi nu stiu ce experimente fac sapataman asta si care e programul, i-am spus doar sa anunte ca vineri dimineata nu se duce, ca mergem la targ.

ilenutza niro e tot un angro la marginea bucurestilui, dupa europa. daca stii podul ala , intrarea e chiar cand ajungi sub pod, nu la cap cum e la europa. diferenta e ca e ceva mai aranjat, mai curat, aleile sunt mai largi...si... in spate de tot au un complex mare , acoperit, relativ civilizat, care seamana perfect cu IDM-ul, numai ca e de cateva ori mai mare. asta e "dragonul rosu"

anda si noi avem "esarfa de cordon". si dr mi-a explicat ca e pus ca stetoscopul. daca nu il da inca o data peste umar, n-are decat sa faca cochetarie in burtica. da, se supravegheaza atent, dar nu intra in panica!
ce poti tu sa faci... adica ce fac eu ,... sedinte de telepatie cu fi-mea. sa stea la locul ei,. sa lase cordonul in pace... si-i promit... si "tinerete fara batranete", ca=-n basme, numai sa stea locului!!!

dienuta, noi la 28 de sapt fara doua zile aveam 1046g.

Cristina 29+ si Andrei-Razvan(2.08.2003)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Poze cu Andrei
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">Gasca noastra

Mergi la inceput