Retete de post

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Ghiveci· 1 kg cartofi
· 1 kg dovlecei· 1 kg morcovi· 1 kg mazare· 1 kg rosii· 1 capatana de usturo9i· 1 praz· 1 ardei verde· 1 1 ceasca de ulei· 5 cepe mari
· sare, piper, dafin· 1 legatura de marar si patrunjel
Ceapa, prazul si ardeiul taiate solzi se calesc in ulei. Se adauga in ordine: morcovii, mazarea, cartofii si dovleceii taiati rondele. Se adauga apa, fara sa se depaseasca nivelul zarzavaturilor. Cand sunt bine fierte, se adauga rosiile decojite si date prin razatoare, usturoiul tocat marunt, sarea, piperul si dafinul. Se mai lasa pe foc 10 minute. Verdeata se adauga dupa ce se indeparteaza de pe foc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana2004 spune:

Salutare
Vreau si eu retete din soia...de orice fel...si sa fie cit mai gustoase fiindca sotului meu nu-i plac daca ii simte gustul...de Soia...
Ajutati-m,a

IOANA 2006(1an si 2 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Am facut rost de cartea de bucate a lui Radu Anton Roman,din alta parte,am trimis-o in mail la fetele care au dat adresa in ultimele 2 pagini.Cine nu a primit sau cine vrea sa-mi dea un PM.
E foarte bune cartea

Mai am niste retete,am ceva in engleza,retetele lui Jamie Oliver,prezinta niste retete culinare pe TVR2,un baiat blondut,sigur il stiti,tot in format pdf si o carte de bucate a Sandei Marin,in word doc.Daca vrea cineva sa-mi dea in PM adresa de mail







"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Am primit-o. Multumesc!


www.babiesonline.com/babies/i/ioana%5Fnasturica" target="_blank">Ioana nasturica
Noi si Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

daca tot suntem in postul pastelui sa va spun o reteta pe care o fac chiar si in zilele cand nu tin post:

orez cu ciuperci si legume
200g orez
1borcan ciuperci
2cepe
2-3 catei usturoi
1 morcov mic
cateva buchetele de brocoli(merge si fara)
am calit ceapa si usturoiul in cateva linguri ulei,am pus ciupercile si morcovul razuit pe partea mare si am lasat putin sa se moaie.apoi am adaugat orezul si am mai lasat cateva minute.am turnat apa+1cub knorr de legume(la o cana de orez-3 de apa,eu tot asa masor) si am lasat pe foc mic sa scada.in ultimele minute am pus brocoli ca era deja oparit de la congelator,sare,piper,putin patrunjel verde tocat.
mie personal imi place foarte mult acest fel de mancare.

14+




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Mersi frumos Alayna.Am primit e-mail-ul tau.

irlandeza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bAly spune:

Alayna pt carte. Esti o dulce .



Alina, mamica de 2 fetite, Andreea cea nazdravana si Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

Buna
Carmen,pot sa imi trimitie si mie cartea?te rog frumos
iti multumesc mult
adresa mea este :@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILUCAE spune:

Buna tuturor.Vreau si eu cartea, va rog frumos.

Adresa : hellenn2005@yahoo.c

VA MULTUMESC

ELENA+ ALEXANDRA

http://pg.photos.yahoo.com/ph/iluca_me/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

Buna fetelor.As vrea si eu cartea.

alinaxeni@yahoo.com

alina

Mergi la inceput