Baia Mare

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana69 spune:

Salut, baimarence (actuale, foste sau viitoare)
Eu: Ioana, 36 (ani)
+ Alexandra , 15 (luni)

Ce mai faceti voi???

Noemi, eu sunt pe mutate de cca...un an; acum sunt la faza de perdele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Ioana69 bine ai venit. Eu descisesem un nou subiect , dar pt. moment e inchis pana ce ajungem cu acest subiect la pagina 20, deci vom continua aici.
Dupa cum vezi fetele sunt destul de ocupate si intra destul de rar si nu prea am cu cine sa ma conversez , mai intra Noemi cateodata , cand mai ia o pauza de la lucrarile casei.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noemi marian spune:

Ioana,bine-ai venit!
Mai ai pina sa ne-ajungi pe noi.Iti spun si de ce.In 92 ne-am apucat sa zugravim,sa vopsim timplaria si alte minuni.Dupa ce-am muncit noi asa vreo 5 saptamini,am hotarit ca mergem la 2Mai ca ne e dor.
Au ramas nevopsite usa de la baie si cea de la camera noastra.Ghici cum sint si acum dupa.....citi ani?Te las pe tine sa socotesti.
De data asta nu va fi asa pt ca sintem presati de dosarul pt atestatul de parinti adoptatori,asa ca eu ,sper ca vom termina cit de curind.
Irlandeza,ti-am raspuns ,oarecum,la-ntrebarea despre dr din Cluj,dar cu fata nu m-am intilnit pt ca e acolo de sapt. trecuta la analize.Se pare ca e insarcinata.Cum ajunge acasa ma-ntilnesc cu ea si aflu ce si cum.
Va tzuc si merg ca am treaba cit cuprinde.Mi-am promis ca fac chef cind terminam.Noemi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Mersi Noemi , mai ai timp sa intrebi inca o luna. Pe 15 iulie venim acasa.
Si sa ne ti la curent cu adoptia. Sa dea Domnul sa reusiti.Ti-ai ales deja BB-ul ?

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana69 spune:

Multumesc Noemi, irlandezo!
Noemi, azi ne-am luat corpuri electrice!!! Oricum, viitorii vecini nici nu ne mai intreaba cand ne mutam
Alexandra doarme si si eu o veghez. Doarme de 3 ore, deci la noapte iar vom fi foarte active!
Irlandezo, cum e cu accentul irlandez?? Ii intelegi intotdeauna?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Salutare fetelor.
Imi cer scuze pentru intarzierea cu care scriu, dar nu preAa am avut timp , caci examenele astea ma termina.
Sper sa va vad inainte de a pleca din tara.
Cat despre medici buni la Cj, am inteles ca te intereseaza un ginecolog.
Iti recomand pe doctorul Todea, e tare fain si finut.Mie mi l-au recomandat fetele de la Cj.
Daca te intereseaza iti trimit un pm.
O seara bunba tuturor, cu toate ca la Cj ploua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Ioana , la inceput ne-a fost mai greu sa0i intelegem , acum ne-am obisnuit. Mai sunt persoane care au un alt accent , care vin din afara Dublinului si ai intelegem mai greu dar intrebam ce au spus de cate ori e nevoi , pana intelegem.

Olim, te rog sa-mi dai mai multe detalii pe PM despre un medic bun la Cluj

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lelami spune:

Heeeelp, fetelor din Baia Mare !
DR . ALIC RIOLAN POIENILE DE SUB MUNTE , STR . PRINCIPALA , NR . 1629
Va rog din suflet daca puteti ajunge la aceasta adresa si contacta pe dr. stomatolog Alic pt a-i inmana adresa mea de e-mail.
Locuiesc in State acum si nu mai stiu nimic de el de peste 12 ani.
Pleeeeeeeeeaaaaaaaaaase , daca una din voi are drum pe langa aceasta adresa,imi faceti acest huge favor?! E-mailul il voi trimite pe PM. Multumesc din suflet !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lelami spune:

Help,please !
Cred ca cel mai simplu ar fi daca ati putea afla nr de telef si sunat la cabinet. In felul acesta nu se plimba nimeni si cred ca deranjul este putin mai mic ! Spun si eu............ Multumesc din nou !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Eu plec in Ro. peste o luna , daca pana atunci nu se ofera nimeni , atunci voi incerca sa sun la informatii sa vedem daca il putem gasi. Dar tu sti sigur ca mai e acolo?

Noi 2 singurei

Mergi la inceput