Baia Mare

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adya spune:

Salutare fetelor


Mai da de cind nu ne-am mai conversat...
Pe mine ma deprima total vremea asta de kk, ploua, ploua, ploua.......de parca primavara asta nu mai vrea sa vina
Pt. fetele ce nu-s acasa va anunt ca s-a deschis Kaufland, dar e nebunie, inghesuiala mare...parca lumea se teme ca n-a mai avea ce minca. No, da asta e.

Io va pup si va astept sa mai pove.



toate fetele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Si aici ploua intruna de 2 zile . E naspa. Noroc ca s-a incalzit putin.
Ce e ala Kaufland? Scuza-mi ignoranta.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noemi marian spune:


servus fetelor
ce ziceti de caldura de-afara?In sfirsit a venit si primavara.
Irlandezo, Kaufland este un supermarket.M-o pus dreaku de m-am dus si eu vineri seara si-am prins o aglomeratie....Stiam ca asa va fi primele zile,nu mi-am imaginat ca si la o sapt de la deschidere va fi nebunia care era.Am stat fo 2 ceasuri incercind sa ies din aglomeratie,sa mai si vad si cumpar ceva.N-am apucat mare lucru.Am spart 1 milion de lei si-am venit acasa ametita.Nu ma mai duc vreo doo saptamini.
O sa mai fie inca unul din toamna:Billa.Fetele care cunoasteti orasul stiti ca s-a demolat fosta Gradina de Vara(club m).Ei acolo se va construi Billa.Eu locuiesc exact la mijloc intre cele 2:Kaufland si Billa.Cine-a fi ca mine?Bani sa fie.

Va si va doresc o saptamina faina.Noemi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Da , am vorbit cu ai mei aseara si mi-au spus ca e un magazin f. aglomerat , nu prea poti sa te misti , cica distanta intre rafturi e mica si au doar carucioare , nu au si cosuri , si daca cineva cumpara o paine si un suc si un lapte , trebe sa ia ditamai carutu si ocupa spatiul degeaba.
Bine ca se deschide si Bila , dar spatiul nu e cam mic acolo? E intre o biserica si cladirea unde platim curentul.Si unde o sa fie parcare , ca-i asa stramt pe Cosbuc? Ai mei stau la Meda , nu-i prea departe nici de ei .
Poate daca mai apar magazine asa mari , mai creste si nivelul de trai in BM.E bine ca ne dezvoltam .Am ce vedea cand merg acasa.In fata blocului meu s-a facut un Peca anul trecut si n-am vazut inca cum arata.O sa am multe surprize , sper ca placute.
Va las , fac nani acum.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adya spune:

Hello fetele!

Ce cald e afara, desi e cam inorat...
Sper ca in sfarsit vine si primavara asta...

In Kaufland poti intra si fara carucior, daca n-ai prea multe de cumparat......


Va pupik si mai pove


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Aici e destul de racoare si ploua des..E o vreme de r...t.Abia astept sa vina vara , daca se poate numi vara , mai degraba e primavara, dar e buna si asta decat frig si ploaie.Asa mai am si eu timp de calculator , ca dac-ar fi cald as mai iesi afara.
Macar bine ca s-a marit ziua ca-mi era urat , mergeam pe intuneric la serv. si veneam tot pe intuneric.Lumina o vedeam doar pe geam.
Va las , merg sa mananc si apoi ma uit la "Din dragoste". Voi va uitati ?

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noemi marian spune:


Servus,fetele
Se pare ca numai noi intretinem topicul asta.
Ca ploua cu galeata inteleg,dar ca nu se mai termina asta nu mai pricep
Irlandezo, ai localizat bine.Spatiul pare mic acolo pt Bila,dar va fi suficient.
Eu una nu ma impac bine deloc cu schimbarea de ora.Dorm pe mine toata ziua pt ca nu ma pot culca la 11 seara(care eu o percep tot ca 10),iar dimineata cind tre sa ma trezesc e jale(la 6 fara 10).E prea mult pt mine.Si tre sa recunosc nici vara n-o astept ca nu suport caldura nici un pic.Astept cu nerabdare sa vad ce-oi mai ispravi vara asta,pt ca anul trecut am tinut-o tot intr-un lesin.O fo tare fain .

Va tzuc Noemi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Ai dreptate , nici eu nu ma pot culca asa devreme , ca-s obisnuita cu ora de iarna si dimineata ma trezesc greu , eu la 6.15-6.30.In fiecare dimineata imi spun ca diseara ma culc mai devreme ca-s obosita si tot tarziu ma culc . Avem noroc ca sambata suntem liberi si dormim pana la 12-1, asta pt. ca suntem doar noi 2 si ne permitem.In rest , ploua , ploua , aici se zice ca intr-o zi ai toate 4 anotimpurile si trebiue sa ai umbrela cu tine tot timpul pt. ca dimineata e soare si apoi ploua sau invers.
Hai ca va pup , merg la culcare

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Numai eu mai bantui pe aici?
Nu-mi place sa vorbesc singura.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Fetelor !!!!!!!!! Dormiti ????????
Trezirea !!!!!!!!!!Steaua sarbatoreste. Sau sunte-ti deja in oras , sarbatorind?Noi ne uitam la TV, nu avem alta alternativa , e buna si asta.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput