Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari 59

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shoricutza spune:

Multumesc mult ptr primire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoricutza spune:

Multumesc mult ptr primire si sfaturi. Analizele de sange le-am facut si sunt ok, Rh-ul l-am aflat si din pacate este negativ iar al sotului pozitiv, teste de ovulatie am facut luna trecuta din ziua 9 pana-n ziua 21 si au iesit negative mereu (de asta sunt speriata). Acum incerc sa aflu un doctor bun ca sa ma duc ptr analize su monitorizari. Problema este ca din ziua 19-20 (am CM de 30-32 zile) am sanii umflati, tensionati si un pic durerosi, ma doare burtica si sunt imbalonata. Nu stiu cum sa interpretez simptomele astea .... Ma gandeam ca poate si voua vi se intampla si stiti si de ce ....
Va pup dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adya spune:

Princess, ciclul meu e de 29-30 de zile dupa operatie.
am uitat sa va zic : temperatura in ultimele zile, 37, 37.1...
si mai am o frica in mine, de moooooor


Cred ca maine ma programez la dr., ca deja nu mai pot

Va pupik,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Marrina, spor la "testari" si bafta sa fie cu ochisori! In loc de Trecid cred ca merge si sirop din muguri de pin, nu? Cred ca o sa incerc si eu luna viitoare "smecheria" asta, ca pana acum nu am facut-o!
Catty, eu ma feresc cat pot de raceli si de microbi; cistita imi trecuse intr-un timp,urocultura era negativa, dar acum a revenit; am mai bagat o cura scurta de antibiotic si am scapat, pana cand nu stiu! Sper sa nu mai revina ca mor de usturime cand merg la toaleta! Mercic pt. grija!
Shoricutz, unele dintre simptomele descrise de tine fac parte dintre cele premenstruale, deci sunt normale!

pentru toate fetele!
http://www2.fertilityfriend.com/ticker/c9a56/ttc.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoricutza spune:

Princess mai am cel putin 11-12 zile pana la CM. Cam devreme simptomele ... Am inteles ca dupa ovulatie este posibil sa apara aceste simptome datorita nivelului crescut de progesteron. Ma intreb insa la cat timp dupa ovulatie se intampla asta.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Shoricutza, daca vei merge la medic, iti va recomanda analize hormonale pt. ziua 3,14,21 si vei vedea exact cum stai din acest punct de vedere! O sa faci si o monitorizare pt. ovulatie si asa iti vei elimina din supozitii! Trebuie sa fii perseverenta!

pentru toate fetele!
http://www2.fertilityfriend.com/ticker/c9a56/ttc.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen.cita spune:

Buna seara, fete frumoase!
Princess, multumesc pt intrebare, esti draguta ca de obicei, sper sa vin cu vesti bune luna asta, sunt pe ultima suta de metri... emotii cat casa... dar vad ca multe fete asteapta rezultatul, speram sa fie cu II!
Ingeras, imi pare tare rau ca nu a fost luna asta, dar asta e... ia-o ca pe un nou inceput...
Shoricutza, bine ai venit printre noi! Simptomele pe care le descrii tu le am si eu in fiecare luna, sunt specifice fazei luteale. Eu zic ca 3 luni inseamna foarte putin, eu incercam de vreo 2 ani cand am ramas anul trecut, din pacate n-a fost sa fie, iar acum incerc iar de 1 anisor, asa ca... nu trebuie sa-ti faci griji. Un cuplu este considerat infertil abia dupa 1 an de incercari. Iti doresc sa nu mai astepti mult!
Megbeng, sa ne tii la curent! Ai repetat testul?
Adya, un test de sange ti-ar putea lamuri dilema. Bafta sa fie pozitiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns auricass spune:

va pupacesc pe toate fetele frumoase si va urez sa aveti parte de cati mai multi bebei. Eu am cam ramas in urma cu scrisul dar va citesc continuu, plang alaturi de voi si ma bucur de reusitele voastre. Din pacate am mari probleme cu calculatorul meu de acasa...asa ca mai fug de la un internet la altul sa vad ce mai faceti.
Din pacate nu vin cu vesti bune, azi tocmai ce mi-au venit rusii si deznadejdea ma cuprinde incetul cu incetul. Ma gandesc cu groaza ca pe 24 septembrie este ziua mea , fac 30 de ani si in loc sa ma bucur ma intristez ca, pana la varsta asta nu am si eu un ingeras.
Aveti grija de voi si la toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Auricass, hai nu mai fi suparica; ai vazut ce i-am scris lui Ingeras? Ziua 1 = un nou inceput! Asa trebuie sa fie si pt. tine si poate vei primi un frumos cadou cu 2 liniute de ziua ta!
Miro, multumim pt. modificare, dar (daca nu ma iei la bataie!) ai uitat-o pe CamiM - gravidutza lunii septembrie! Gata, promit ca ma potolesc!

Fetelor, vad ca luna asta avem promisiuni mari la gravidute! Ce frumos ar fi sa fie asa... o gasca de ........ Mai trag si eu cu ochiul pe la subiectele fetelor gravidute si asa imi place atmosfera de acolo!

Va pupicesc si maine sa auzim numai vesti bune!

pentru toate fetele!
http://www2.fertilityfriend.com/ticker/c9a56/ttc.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoricutza spune:

Carmen.cita multumesc mult ptr incurajari dar, iarta-mi ignoranta, nu stiu ce este "faza luteala". Poti sa-mi explici ca sa stiu si eu prin ce trec luna de luna fara sa inteleg de ce?
Princess iti multumesc mult ptr promptitudine si sfaturi ....
Sper sa fie ultima luna de asteptare ptr toata lumea ...

Mergi la inceput