Montignac: ce am mancat azi? (61)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Ieri m-am tinut de cuvint,doar ca am mai mincat 1 banana pe la 8 seara ca imi era tare foame si nu am vrut sa ma reped in ciulama!
Azi ma intilnesc cu colegele de suferinta de la aspirante si nu stiu daca am sa pot tine si monty si post....sper!Deocamdata am mincat struguri dimineata si acum 3 biscuiti graham,diseara oi vedea eu...

Speranta moare ultima!
Valentina
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragonitza spune:

Am inceput si eu sa tin Monty ... ma inspir din retetele si sfaturile voastre. Am vazut pe una din pagini cum se calculeaza IMC (indice masa corporala). Mie mi-a iesit 19,48, nu prea am priceput daca ma incadrez la normal sau slab (am 1.68m si 55 kg). Oricum vreau sa mai slabesc sa ajung la greutatea pe care o aveam acum un an (49 kg) ca nu ma mai incape nici o haina . Voi ce stiti? Se poate sa mai slabesc daca am indicele asta? Regimul asta e singurul pe care pot sa il tin pentru ca e usor. Foarte greu sa urmezi cure de slabit drastice cand inainte nu ma abtineam de la nici un fel de mancare. Am incercat si altele dar fara rezultat, si oricum nici una nu am putut sa o duc pana la capat. Parerea mea ca anticonceptionalele (Dianne 35) sunt de vina pentru cele 6 kg in plus. Liliana mi-a mai dat o speranta spunandu-mi ca regimul si antibb-le se impaca
Multumesc mult de raspunsuri! Va !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

quote:
Originally posted by lgireada
Ana, eu cand tineam post, tineam o zi intreaga de fructe si mi se parea super. Azi din cate stiu e ziua crucii si nu se mananca fructe care au samburii in cruce, aviz mere!Lilianahttp://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/album?.dir=/2c7b
Tocmai am mancat doua mere...Chiar nu stiam ca nu e voie. Off...Ana-Maria"Some people see things as they are and ask WHY?I dream things that never were and ask WHY NOT?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Ana, pai treaba cu fructele care au samburii in cruce stiu ca vine din religie sau superstitie. N-are treaba cu regimul.
Dragonitza, si eu zis ca kg tale vin de la Diane, astea sunt renumite ca ingrasa. 49 mie mi se par putine kg pt inaltimea ta, dar ma rog, fiecare are un ideal. Eu la 60 kg si 1.63 ma simteam binisor, chiar. Posteaza meniul zilnic, ca sa nu faci greseli. Aici is multe fete binevoitoare sa ne indrepte pe noi cele care pacatuim.

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/album?.dir=/2c7b

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Liliana, stiu ca nu are treaba cu regimul. Eu cu religia aveam treaba. Dar intre timp am aflat ca azi se mananca nuci, deci...Ana-Maria"Some people see things as they are and ask WHY?I dream things that never were and ask WHY NOT?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enderbaby spune:

Se poate sa fi incurcat zille Liliana, de ziua crucii nu se papa chestiile alea, ieri a fost Inaltarea Sfintei cruci. Si eu imi puneam problema dar se pare ca era voie.

Dragonitza, daca te lasi de antibb eu zic ca slabesti la loc, la mine asa a fost! Dar parerea me e ca esti deja f slaba ca dovada ca indicele masei corporale e sub limita normalului! Dar cum doresi....

Eu de azi as vrea sa incep din nou Monti, ca mi-a trecut perioada de retinere de apa dinainte de rushi si am revenit la 54,5.

Meniu:
D: Lapte 0% cu furaje(cereale integrale)
P: Salata : rosii, ardei capia, bucati de ton, bucati de feta(nu e de capra) si putin ulei de masline
C: Ceva pui cu smantanica
fructe

Lizuca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/enderbaby/album?.dir=/cfe8&.src=ph

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

quote:
Originally posted by enderbaby

Se poate sa fi incurcat zille Liliana, de ziua crucii nu se papa chestiile alea, ieri a fost Inaltarea Sfintei cruci. Si eu imi puneam problema dar se pare ca era voie.

Dragonitza, daca te lasi de antibb eu zic ca slabesti la loc, la mine asa a fost! Dar parerea me e ca esti deja f slaba ca dovada ca indicele masei corporale e sub limita normalului! Dar cum doresi....

Eu de azi as vrea sa incep din nou Monti, ca mi-a trecut perioada de retinere de apa dinainte de rushi si am revenit la 54,5.

Meniu:
D: Lapte 0% cu furaje(cereale integrale)
P: Salata : rosii, ardei capia, bucati de ton, bucati de feta(nu e de capra) si putin ulei de masline
C: Ceva pui cu smantanica
fructe

Lizuca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/enderbaby/album?.dir=/cfe8&.src=ph


eliza zi-mi si mie cum se calculeaza indicele asta?>

nunta
noi doi
http://daisyPath.com/days/050924/1/1/+10/0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

quote:
Originally posted by nushulica
eliza zi-mi si mie cum se calculeaza indicele asta?>


IMC = indice masa corporala == greutatea (kg)/inaltzimea la patrat (metri)

18-20 slab
20-25 normal (barbatzi)
19-24 normal (femei)
25-40 supraponderal




Asta e parerea mea, dar nu trebuie sa faci ca mine .



Karina + Bogdanel

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">Ajutati-l pe Mihaita !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Sunt si eu pe-aici, nu va mai parasesc, am dat deja jos 1kg din cele 3 pe care le pusesem, desi nu am fost foarte stricta .
Meniul de azi:
ora 10.30: o nectarina;
ora 11: lapte 0% cu cereale;
ora 14: 3 ficatei de pasare (abatere mica) fripti + salata dintr-o rosie si un castravete:
ora 16.30 (trebuia 17, dar imi era foame): 2 mere;
ora 19: paste integrale cu suc de rosii si fructe de mare (fara ulei).

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si 5 luni) si Ramona (3 ani si 4 luni)
poze_cu_fetele_mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Si eu am reusit sa dau jos un kg, dupa trei zile de dieta. Tare-as vrea sa reusesc sa nu ma mai cantaresc in fiecare zi, dar imi face cu ochiul cantarul.Azi am mancat un dovlecel umplut dimineata, apoi niste salam sasesc cu ardei gras si o cana de lapte batut, si seara niste tocanita de carne cu sos de ceapa.Ana-Maria"Some people see things as they are and ask WHY?I dream things that never were and ask WHY NOT?"

Mergi la inceput