Montignac: ce am mancat azi? (61)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Salutare!
Adriana,iti multumesc de aprecieri,adevarul este ca sunt o gurmanda,fara vointa,pur si simplu imi place sa manincsi faza nasoala este ca am un barbat la fel de mincacios ca si mine,care nu poate traii fara mincare gatita si mai ales ciorbe,asa ca....Azi vedeti si voi ce gatesc ca am scris,sper sa ma pot abtine cu succes!
Azi am de gind sa maninc asa:
iaurt 0% cu 2 felii de paine
muschi file,salam angst,salata de varza rosie
cirnati de casa proaspeti,prajiti si salata de varza

Culmea este ca am slabit 500gr saptamina trecuta,cu toate abaterile pe care le-am facut,dar am si muncit la greu simbata,cred ca de asta am slabit
Androixoooo,nu mai bagi un oki p'aci?rusinicaaaa
Spor la slabit!


Speranta moare ultima!
Valentina
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madisor spune:


Salutare!

M-am intors din vacantza din nou cu 65 kg. Asa ca, o iau de la capat. Este clar ca aceste kilograme nu au aparut din senin...

Meniul de azi:
ora 7 (a inceput scoala): o cafea
ora 10: niste branza cu rosii
ora 14: mancare de ardei grasi si rosii
ora 19 (sper sa ajung acasa): pulpa de pui la gratar cu salata asortata

Madalina
http://community.webshots.com/user/madalina160

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Fetelor, bine ca v-ati mobilizat si ati aparut, parca ne mai creste ambitia asa...in mai multe, ca tare liniste a fost pe aici vara asta!
Liliana, ai voie sa pui unt la mancare (nu pe paine!), dar putintel..
Adriana, chiar ca rusinica mie, dar de 3 luni bagam prostii in mine si s-au tot adunat 1-2kg, ba le-am dat jos, ba iar le-am pus, tot un hei-rup a fost pe mine din iunie incoace...si asa ajunsesem si la peste 53kg! azi m-am mai linistit putin, m-am mai desumflat, dimineata aveam 52.7kg, desi gref-ul de aseara s-a transformat intr-o inghetata buna cu prietenii in oras ...
Dar mergem inainte, cu bune si rele...nu mai vreau abateri! ma simt deja mai bine, ca nu mai mananc mult (asta a fost o alta problema ). "Decat mult si fara rost, mai bine putin si prost!"
Meniul de azi va fi (jur!!):
ora 10.30-11: am rontait fructe (2 prune minuscule, 2 pere mici, o nectarina tare);
ora 11.30: o cana de lapte 0% cu cereale permise;
ora 14.30: 2 oua ochiuri, dovlecel prajit cu putina branza rasa, o rosie, un castravete;
ora 17.30: un castronel de mancare de fasole verde cu pui;
ora 20.30: 3 mici la gratar, salata de rosii cu castraveti (iar am musafiri!!!).

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si 5 luni) si Ramona (3 ani si 4 luni)
poze_cu_fetele_mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Laura, merci mult de raspuns.
Eu seara, am trecut pe struguri. Sper ca nu-s la fel de nocivi ca si pepenele, ca doar au indice glicemic mai mic. La raport, n-am venit, ca n-am mai fost azi pe la sala, n-am avut chef.
Azi m-am tot uitat prin albumul de poze Montignac. Si mi s-a facut o pofta . Toate bucatele arata super! Yamiiiiii

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/album?.dir=/2c7b

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Bun gasit fetelor! Ma primiti si pe mine in grupul vostru?Am 1,61 m si 54 kg luni dimineata. As vrea sa ajung la 50 kg, dar mai jos de 52 nu reusesc.Am inceput de luni cu salate foarte multe, in combinatiile permise: piept de pui cu rosii, castraveti, ardei gras si cascaval. Si multe mere. Azi am mancat cam la fel, dar si un ochi in smantana.Intrebarea mea este: e grav daca nu mananc la anumite intervale? In cea mai mare parte, mananc proteine si lipide, si respect distanta intre mese daca mananc carbohidrati. Insa uneori mi se face foame si la doua ore dupa masa. Va admir mult pentru vointa voastra, va citesc de cateva luni bune, insa am tot inceput dieta si m-am lasat de cateva ori. Marea mea problema este, desigur, vointa. Nu reusesc niciodata sa ajung la greutatea dorita, slabesc 2-3 kg si apoi imi zic ca e suficient. Sper ca macar acum sa ma tin de treaba. Ma bazez pe ajutorul vostru moral.Ana-Maria"Some people see things as they are and ask WHY?I dream things that never were and ask WHY NOT?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Ana - Maria, bine ai venit printre noi!
Sa tii regimul cum trebuie si ai sa vezi ca vei slabi cat clipesti cu ochii.
Meniu de azi:
dimineata struguri
amiaza: snitel din porc cu ou si cascaval
seara: struguri


Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/album?.dir=/2c7b

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Salut salut
Daca tot am stagnat cata vreme mi-am facut de cap, zic sa ma apuc acum de treaba poate mai dau jos un kil doua.
Deci azi dimineata: cereale cu lapte, cafea
Pranz: supa de pui cu legume
Seara: pui la grill

Andreea mamica lui Filip Stefan
Pozici cu Filip
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53375" target="_blank">Cum s-a nascut Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Buna ziua la toata lumea!!!

Meniul meu de azi:

dimineata 2 felii de paine wassa+iaurt 0%+cafea decaf
pranz : omleta in ulei cu salata de rosii, ceapa, ardei (sare si ulei de rapita)
seara: ciuperci cu sos de rosii la cuptor +ceapa uscata

Va pup pe toate!!


Multa sanatate!

Ralu-mamica Ioanei si a Mariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Multumesc, Liliana!O sa incerc din rasputeri sa ma tin de treaba.Astazi este zi de post, prin urmare voi manca dovlecei umpluti si salata de vinete fara maioneza, doar cu putina ceapa.Si mere...La capitolul bauturi, nu lipseste sfanta cafea, din pacate, si am inceput sa beau ceva mai mult ceai, de trei frati patati. Daca ii pun multa lamaie e ft gustos.Ana-Maria"Some people see things as they are and ask WHY?I dream things that never were and ask WHY NOT?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Ana, eu cand tineam post, tineam o zi intreaga de fructe si mi se parea super. Azi din cate stiu e ziua crucii si nu se mananca fructe care au samburii in cruce, aviz mere!

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/album?.dir=/2c7b

Mergi la inceput