Vrancea(12)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Dana, noi am venit zilele trecute uc trenul la cuseta si a fost mult mai bine decat cu masina sau autocar. Asa ca, daca nu vrei sa-l insotesti pe sotul tau din motive financiare, sau ca drumul elung si obositor cum ai zis si tu, iar familia ia vazut-o de curind, poate ia sotul tau in calcul intoarcerea din RO cu rtenul. Pe ruta Buc- Frankfurt la cuseta cl. 1 2 in cuseta (asta numai pina in Viena, ca apoi ai loc in "fund" ca e pe zi) costa 175 Euro.

Ce sa faci tu???? Daca nu sunt decat citeva zile incearca si iesi in oras cu prietena ta (parca aveai acolo pe cineva), sau uita-te pe germana ca oricum stiu ca vrei sa te apuci de un curs. Mergi pe la cumparaturi sau la un film, gaseste-ti de lucru prin casa........si sa vezi ce repede vor trece cele 2-3 zile fara sot, iar la intoarcere i-i pregatesti o cina romantica!!!

Te inteleg ca-ti e greu, sunteti la inceput, nu a-ti fost despartiti pina acum, dar crede-ma ca nu stiu cit se merita efortul pt 2-3 zile....

Oricum, tu esti cea care, impreuna cu sotul, trebuie sa ia decizia......


A.....si inca ceva........de ce nu iei in considerare faptul ca noi iti putem alunga putin din tristete???

Te pup si o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

quote:
Originally posted by helbi

Dana, noi am venit zilele trecute uc trenul la cuseta si a fost mult mai bine decat cu masina sau autocar. Asa ca, daca nu vrei sa-l insotesti pe sotul tau din motive financiare, sau ca drumul elung si obositor cum ai zis si tu, iar familia ia vazut-o de curind, poate ia sotul tau in calcul intoarcerea din RO cu rtenul. Pe ruta Buc- Frankfurt la cuseta cl. 1 2 in cuseta (asta numai pina in Viena, ca apoi ai loc in "fund" ca e pe zi) costa 175 Euro.

Ce sa faci tu???? Daca nu sunt decat citeva zile incearca si iesi in oras cu prietena ta (parca aveai acolo pe cineva), sau uita-te pe germana ca oricum stiu ca vrei sa te apuci de un curs. Mergi pe la cumparaturi sau la un film, gaseste-ti de lucru prin casa........si sa vezi ce repede vor trece cele 2-3 zile fara sot, iar la intoarcere i-i pregatesti o cina romantica!!!

Te inteleg ca-ti e greu, sunteti la inceput, nu a-ti fost despartiti pina acum, dar crede-ma ca nu stiu cit se merita efortul pt 2-3 zile....

Oricum, tu esti cea care, impreuna cu sotul, trebuie sa ia decizia......


A.....si inca ceva........de ce nu iei in considerare faptul ca noi iti putem alunga putin din tristete???

Te pup si o zi frumoasa!

Andreia






Multumesc mult ptr. raspuns.Esti o draguta.
Binenteles ca de imi este mult mai usor de cand v-am gasit pe voi.
Te pup si eu!


------------------------

www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse poze
www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?catID=87&albumID=3219207" target="_blank">Poze cununie civila
www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Salutare, Salutare

Andra, cum te simti? esti bine? sper ca doar ocupata putin!

Katalina, ce iti fac pitici?..cum a fost in prima yi de scoala?

Lorena,Cum o mai duci? au inceput copii scoala sau sunteti in cautare de camere de camin?
Flori,cam scumpa la vorba! nu ne mai povestesti nimik?


Nici o veste de la Roxana si Iselin.
Sper sa le mearga bine cu serviciul.

Iselin ce mai face Anna?

Cat despre noi..suntem foarte ocupati..avem petreceri..inclusiv una mare sambata..asa ca facem cumparaturi si gatim...de maine..
O multime de invitati ..dar mai e o familie draga noua care e in vacantza in ro si nu poate veni!Off..

Duminica am merge la Frankfurt la Salonul Auto..dar nu stiu daca sa ma car sa nu cu Robert care alearga peste tot..ma mai gandesc

Si, nu in ultimul rand pot sa va spun ca sambata la noi in program s-a instalat cursa de carturi. Tati sta cu BB iar mami conduce cartul. cu viteza si busituri..ca am vanatai pe tot corpul de toata frumusetea...asta ca sa nu termin cursa pe ultimul loc intr-o cursa nebuneasca cu nemtii.
Edit...Sim credeam ca esti in concediu nu ca bantui pe forum
Alex

"Secretul fericirii este sa faci numai ceea ce te pasioneaza"Gabriel Garcia Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Dragele mele dragi, va imbratisez cu drag pe toate de la Sovata. Imi cer iertare ca nu am cum citit tot ce ati scris, dar sunt contra cronometru si ma gandeam sa va dau un semn de viata.

Pe scurt: ma innamolesc la greu pe aici si ne rugam la Domane Doamne sa fie cu resusita ca nu prea stiam eu in ce ma bag cand am zic ca vin aci. E placut, e tare placut sa stai si sa mirosi aerul asta de brad, sa faci baie in tot felul de ape, care mai de care mai calde, sa simti ca esti cu familia si ca cei de langa tine se bucura de tot ce li se intampla.

Ne simtim foarte bine, cazarea este fantastica: hotel Sovata, cotat cu 3 stele, dar io i-as cam da 4. Pe cuvant! O sa fac multe, multe poze si va stau la dispozitie cu raspunsuri de indata ce ma intorc. O sa fiu blindata cu informatie ca am urechile ca palnie chiar daca nu inteleg boaba maghiara. Lumea e tare draguta cu noi (e si cazul la cat banet le dam!) si ne simtim super!

Promit sa mai intru si sa mai scriu cate ceva pe sambata. Asa ca daca aveti nevoie de ceva informatii rapid, puneti intrebari

Va imbratisez cu drag pe toti!

Mami Simona si printesa Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Buna dimineata!

Sim,iti doresc sa fie cu reusita...si un concediu placut in continuare.

Fetelor,voi nu mai dati nici un semn?

------------------------

www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse poze
www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?catID=87&albumID=3219207" target="_blank">Poze cununie civila
www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Va salut si eu pe fuga...sunt prinsa cu treburi la birou, abia am timp sa respir...

Pup pe toata lumea si sper ca sunteti bine cu totii!

--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

Suflet de copil - povestea lui Andrei

Are 6 luni de zile dar lupta sa traiasca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Buna si de la mine! Si eu tot ca fuga, ca m-am apucat de curatenie, si daca intrerup........

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Salutare!
Eu am ramas singura de aseara.Sotul meu a plecat in tara.
Voi ce mai faceti?

------------------------

www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse poze
www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?catID=87&albumID=3219207" target="_blank">Poze cununie civila
www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Salut!Sunt prin zona,va citesc,dar nu am nici un chef sa scriu(am o durere de ovare....)

Pupici



"Fericirea suprema a vietii este convingerea ca suntem iubiti"-Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena.n spune:

Salutare!
Imi pare tare rau ca nu am mai intrat macar sa va salut,dar suntem tare agitati de vreo cateva saptamani si nu am mai reusit sa imi fac timp sa mai intru pe forum !
DIDI, suntem cu totii bine.Fetele au inceput scoala ,IONUT mai are inca 2 saptamani .El incepe la 1 octombrie.In ceea ce priveste caminul lui IONUT ,nu sunt probleme ptr ca la Focsani s-a deschis o sectie a Universitatii "George Baritiu" din Brasov si el studiaza in cadrul acestei sectii numita "Economia turismului si serviciilor".E o facultate f serioasa cu oameni care doresc sa ii invete pe copii intra-devar , cu o baza materiala f buna .Au o cladire f frumoasa pe trei nivele toata numai sticla si pvc .
MOTANIKULE , ce faci?
SIM ,trage tare nu te lasa .Te astept cu vesti bune.
Va pup pe toate si va urez un WE placut!

Mergi la inceput