A doua nastere e mai rapida!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Denisa_35 spune:

Si la mine a doua nastere a fost mult mai usoara decat prima....dar mai ales mult mai rapida! Se spune ca organismul femeii care a mai nascut o data are memorie...si o doua oara stie ce sa faca!
Cel putin la mine asa s-a intamplat! Travaliul a fost foarte scurt si in 10 minute am ajuns la dilatatie maxima...nasterea a fost mizilic...nici nu am apucat sa ma screm ...am tras o data aer in piept si la expiratie a iesit si bebe!
Asa ca nasteri usoare tuturor!

Denisa,copilul Alexandru si bb Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzathree spune:

felicitari !!! bine ca macar la a doua nastere ai scapat usor,ma bucur pt tine,sper sa fie si la mine la fel la a doua,care e programata peste 3-4 ani

Sa-tzi traiasca ingerasul!

anca &alex


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60236" target="_blank">POVESTEA NASTERII
www.snugglepie.com/cb/52888" target="_blank">Varsta lui Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Felicitari claujo.Sa iti traiasca copilasii.Te mai asteptam la mamici de iul-aug 2005 sa ne impartasesti din experientle tale de mamica de bb nr 2
Ce bine ar fi sa se injumatateasca timpul,mariana_1976:eu am nascut in 15min,ar insemna 7.5 min.Si cu totul de la 3.55 au inceput contractiile si fata s-a nascut la 06.30a.m.=>pt bb 2 un travaliu+nastere de 1hr 23minPai ce l-as face pe bb nr 2 acum chiar de ar fi asa.Si mie mi-a zis moasa ca am toate sansele sa fiu mai rapida la urmatorul bebe.
Dar am inteles ca se poate intampla si invers,acum fiecare cu norocul.Eu tot sper sa fie mai usor la urmatorul


decu fundita

Iaca poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

emaaimee conform parerii generale a doua nastere chiar e mai rapida. Nu mai usoara cu mult, dar totul se intampla mult mai repede si it se pare "mizilic". E greu cu 2 dar e minunat!!!!

Curaj mamicilor care-si mai doresc si bb 2!

Claudia, Matei (15.12.2003) si Mara (30.08.2005)
Poze Mara si Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aiska spune:

Am auzit si eu ca a doua nastere este mai rapida, dar am o colega la care din pacate nu a fost asa. Ce mai zic si alte mamici de doi copilasi?

Mergi la inceput