Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  In unul sau in doi... mergem mai departe!

Ati pleca departe de sot daca ar fi necesar?

Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 6

Violetik
Violetik

486 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite Violetik un Mesaj Privat

Ati pleca departe de sot daca ar fi necesar?

Iata situatia mea: tre' sa plec departe de sot pe o perioada de 3 luni ( stiu ca poate unele o sa spuneti ca nu e grav, insa noi suntem de nedespartiti) Mi s-a propus ceva important pentru cariera mea profesionala. Nu stiu ce sa fac sa plec sau nu? Nu cred ca o sa suport sa fiu departe de el. Parintii ma sfatuie sa plec acum cit inca nu avem copii, caci pe urma la sigur n-o sa plec. Ce sfaturi imi dati?
      (0 aproba) (0 dezaproba) |

Rufus

9327 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Rufus un Mesaj Privat
Eu nu suport sa fiu despartit de sotia mea. Daca insa ar pleca in folosul ei (deci si al meu), m-as sacrifica!. Evident, i-as monta o centura de castitate...(glumesc!)

http://community.webshots.com/user/tora97

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Mergi la inceput
Ana68
Ana68

6488 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Ana68  Trimite mesaj yahoo luiAna68 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ana68 un Mesaj Privat
Pai daca e in interesul vostru,pentru a va fi mai bine material si financiar...nu vad de ce mai stai pe ganduri?E greu ,e adevarat...insa vezi si partea imbucuratoare a problemei....
Scrie pe o lista in capul foii:Avantajele plecarii / Dezavantajele plecarii si pe urma scrie dedesuptul fiecarui titlu avantaje si dezavantaje....Vezi care sunt mai multe si vorbeste cu sotul si luati o hotarare corespunzatoare situatiei...
Si eu sufar numai si cat e plecat 5 km mai incolo de casa,la servici si vorbim la telefon de 2-3 ori pe zi,de parca am fi fiecare la antipozi....dar cand a fost in ineresul familiei sa plece...asta e!...a plecat!Si invers..

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput
dulcetica
dulcetica

4165 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidulcetica Adauga semn de carte la raspuns Trimite dulcetica un Mesaj Privat
Evident si as avea o satisfactie infinita sa vad cum s-ar descurca fara mine.De linga BB n-as pleca sau mi-ar fi tare greu!Bine ca nu e cazul la tine.Realizarile profesionale sint foarte importante si aveti o viata intreaga inainte,presupun ca te intorci,nu?

dulcetica
Mergi la inceput
Tonia Antonia
Tonia Antonia

621 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Tonia Antonia un Mesaj Privat
Si eu tot pentru profesie am plecat...dar la mine este si mai greu pentru ca am lasat acasa o fetita de un an si 9 luni.
Sunt de 10 luni in Paris, lucrez aici, sunt apreciata si am avut multe de castigat. Dar, sincer, numar zilele pana la sfarsitul lui octombrie pana ma voi intoarce acasa...E greu!
A fost un sacrificiu din partea intregii familii dar, cred, a meritat. Plus ca aici am muncit pe bani nu ca in Romania...
Eu zic sa nu ratezi ocazia!
Mergi la inceput
mamica dulce
mamica dulce

4417 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite mamica dulce un Mesaj Privat
si eu zic sa iti iei inima in dinti si sa faci ceva.Sigur ai sa fii mandra de realizarea asta,si sotul tau o sa fie la fel de mandru si daca in astea 3 luni nu va puteti vedea (poate pleci in alta tara) exista camera web,tel,e.amil,posta..
Este o sansa,o specializare care o sa-ti fioe de folos toata viata poate si daca nu o faci e posibil sa apara regrete tarzii.Pe de alta parte,daca e nasol te poti intoarce oricand ca nu te tine nimeni legata:)

Insula Mainau,Bodensee-Marc 2 ani jumate aprilie 2005
http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/ancuta_hoppe/album?.dir=/8c1c
Mergi la inceput
danyelana
danyelana

3170 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui danyelana Adauga semn de carte la raspuns Trimite danyelana un Mesaj Privat
Stiu ca este greu sa pleci de langa cel drag pt o perioada de timp fie ea cat de scurta, dar trebuie sa analizezi factorii care sunt "pentru" si cei care sunt "contra".

Sunt sigura ca vei lua decizia cea buna atat pt viata de familie cat si pt cariera.

Bafta

Dumnezeu sa ne ajute la toti
Mergi la inceput
pisik 4ever
pisik 4ever

982 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite pisik 4ever un Mesaj Privat
trei luni trec repede. du-te si nu mai ezita, altfel poti regreta mai tarziu. ocaziile nu apar la tot pasul.

You're unique. Just like anyone else.
Mergi la inceput
lucia_cs
lucia_cs

1560 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui lucia_cs Adauga semn de carte la raspuns Trimite lucia_cs un Mesaj Privat
Cel mai bine ar fi sa discutati voi doi aceasta problema, voi stiti cat de greu v-ar putea fi. Cariera este cu adevarat importanta, dar nimic nu este mai important decat familia.
Cred ca numai voi doi stiti cat puteti rezista.

La 7 luni are cancer, dar si 80% sanse sa traiasca. Haideti sa o ajutam!

Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!

Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!

Lucia sotia lui Csaba

Poze Bunny
Mergi la inceput
aissa
aissa

7840 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite aissa un Mesaj Privat
E o perioada relativ scurta, mi-ar fi foarte greu (cel mai mult am stat despartiti 5 zile la rand) dar m-as descurca. Mai mult nu cred ca as putea...desi e foarte important sa fii implinita profesional.
Daca el e constient de faptul ca asta te ajuta profesional si nu numai, eu zic ca te poti rupe 3 luni fara probleme, mai ales ca acum e foarte usor sa tii legatura prin telefon, internet deci nu e chiar o rupere totala de casa.
Mult succes!

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God
Mergi la inceput
angelp
angelp

514 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite angelp un Mesaj Privat
acum cativa ani si a mea consoarta a plecat la lucru peste hotare 3 luni.....a castigat ,a facut bani frumosi acolo ceea ce in Romania poate ii facea in 2 ani....dar la scurt timp au aparut reprosuri din partea soacrei....cum de am putut s/o las singura in jungla....atata timp?
stie oare ea prin ce/am trecut?....
dar a trecut....

pa
Mergi la inceput
Pag. din 6 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com