Ati pleca departe de sot daca ar fi necesar?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Parerea mea este sa pleci daca exista avantajul profesional. Aveti o viata impreuna care nu dureaza 3 luni deci cred ca este rentabil sa mergi. Nu uita ca viata impreuna cea care dureaza mai mult de trei luni nu se spijina pe conceptul "nedespartiti" ci pe ce veti putea fiecare din voi sa faceti pentru voi insiva. Aici este "greul" dupa mine.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Eu zic ca in viata pot fi motive diverse pentru care doi soti pot sta despartiti o perioada mai lunga sau mai scurta de timp. Cazul tau e chiar printre cele fericite si daca e vorba numai de 3 luni, merita sa faci ceva pentru cariera ta care sa iti foloseasca poate, toata viata.

Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nepotzica spune:

nu. nici macar in conditiile in care mi-as lua copilul si cainele cu mine.
nu, nu, si nu.
(pentru cine stie bancul!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

Daca ar fi vorba de 3 luni, cred ca as putea pleca. Daca e mai mult... nu cred. Dar sotul tau ce zice?

"Remember not only to say the right thing in the right place, but far more difficult still, to leave unsaid the wrong thing at the tempting moment."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Ar fi greu , dar eu as pleca , bineinteels daca nu as avea copil. Acum ca am copil, nu as putea sa plec pentru nimic in lume.

Ajutati-l pe Mihaita

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

da, eu as pleca, desi am o fetita de 6 ani.
si sotul a plecat 3 luni cu o bursa de studii, si dupa a fost si mai bine.
eu am fost doar o luna plecata si mi-a fost f dor, dar a trecut.

merita sa faci ceva pt tine, ceva care sa-ti aduca satisfactie profesionala, si apoi 3 luni nu e asa de mult. Alta situatie ar fi fost daca trebuia sa pleci 1-2 ani. Luicrurile erau altfel.

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petaluda spune:


3luni nu e un capat de tara... la inceput o sa fie mai greu pe urma ai sa vezi cum zboara timpul. dar el nu ar puta sa isi gasseasca ceva de facut acolo unde mergi tu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

nepotzica, spune-ne te rog bancul...pozele mele :http://pg.photos.yahoo.com/ph/adrienne12us/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carolyne spune:

Pana la urma 3 luni nu sunt un capat de tara...
Dupa 3 luni va veti imbratisa si saruta ca-n filme sau mai rau
Si viata implica sacrificii, daca vrei sa accezi profesional si sa ai oportunitati de promovare - pentru binele tau si al familiei - cred ca iti poti impune 3 luni de despartire.
Daca aveti incredere in relatia voastra nu mai astepta, ca sanse din acestea nu iti bat in fiecare zi la usa.
Eu am fost plecata 2 luni din tara, crede-ma ca este ok. Ca sa nu mai spun ca eram intr-un colectiv de 55 de persoane, din care doar 2 femei, restul barbati. Si sotul a fost de acord.
Scolarizare placuta!

Carolyne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petaluda spune:


"Dupa 3 luni va veti imbratisa si saruta ca-n filme sau mai rau "

si eu amm fost departe de "jumatatea" mea pt o perioda mai lunga de timp. crede-ma ca momentul reintalniri este delicios. suna a cliseu dar va despartriti tocmai ca sa va regasiti mai bine. eu tocmai in momentele de separare am inteles cat de puternice sunt sentimentele care ne leaga.

Mergi la inceput