Ati pleca departe de sot daca ar fi necesar?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Eu zic ca depinde : nu stii niciodata ce poti descoperi tu sau celalalt īn perioada de separare...aici, pe forum, era o fata care a plecat trei saptamāni, iar cānd s-a intors sotul isi gasise pe altcineva si s-au despartit fulgerator...

Iti urez sa iei decizia cea mai buna !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Chiar daca sotul nu vrea sa recunoasca am o presimtire ca el nu regreta ca pleci. Daca il iubesti cu adevarat ofera-i aceste 3 luni de libertate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

quote:
Originally posted by Guestus

Chiar daca sotul nu vrea sa recunoasca am o presimtire ca el nu regreta ca pleci. Daca il iubesti cu adevarat ofera-i aceste 3 luni de libertate.



corect. toti avem nevoie la un moment dat de putina libertate. face f bine la relatie (mai ales daca lucreaza impreuna...)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

daca sotul tau te sustine si intelege, du-te, e important sa faci lucruri pt tine, o sa te simti puternica si asta e bine pt amindoi. in plus, cind o va aveti copii, o sa fii legata, macar o perioada.

M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

quote:
Originally posted by petaluda


"
si eu amm fost departe de "jumatatea" mea pt o perioda mai lunga de timp. crede-ma ca momentul reintalniri este delicios. suna a cliseu dar va despartriti tocmai ca sa va regasiti mai bine. eu tocmai in momentele de separare am inteles cat de puternice sunt sentimentele care ne leaga.


subscriu!!! asa e si la noi



Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi si David
David (best of...), tati si mami

A venit toamna!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

E mai greu sa pleci de langa copil.
Eu am plecat totusi, riscam sa raman stagiar!
3 luni nu-i un capat de lume si la intoarcere te vei bucura.
Sotul oricum se descurca...mai bine, mai rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciupercar spune:

Si eu am fost plecata 3 luni la o specializare, inainte sa o avem pe Rebecca.
Cand mi s-a oferit aceasta oportunitate, n-am ezitat nici o clipa stiind ca asta imi va aduce o crestere in companie.
Nu spun ca n-a fost greu, a fost. Dar eu am avut avantajul ca o data pe luna puteam sa vin acasa.
Vorbeam in fiecare zi la telefon, mi-era dor, cumplit de dor, stateam intr-o garsoniera si parca ma strangeau peretii, mai ales in we. In timpul saptamanii nu aveam timp de asemenea consideratii: eram prea obosita. Dar in we ma plimbam mult (aveam ce vedea: Parisul) si seara cadeam lata.
Crede-ma: timpul trece repede iar regasirea va fi f frumoasa.

Decizia ta va fi cea mai buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TweetyGeo spune:

Daca zici ca sunteti nedespartiti, atunci plecarea ta nu ar fi o problema. La intoarcere o sa fie mai bine ca inainte.
Insa, daca relatia voastra nu merge bine acum, atunci nu pleca pentru ca e posibil sa se destrame.(nu cred ca e cazul vostru)
Oricum, tu asigura-te ca nu-i lipseste nimic in perioada cat esti plecata. Lasa-i retete de mancare daca nu stie sa-si faca, scrie-i pe ceva datele scadente la datorii: chirie, lumina etc. Si nu uita ca s-a inventat telefonul si internetul. Asa ca nu o sa va fie prea greu. Sunt doar 3 luni, nu e o viata.
Iar de soacra nu-ti fie teama, ea comenteaza si cu tine acasa si fara. Pentru ea nu-i bine niciodata ce faci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

daca ai aceasta posibilitate eu zic sa nu o ratezi. Nu e un capat de lume, cele 3 luni vor trece repede. Vezi ca marea majoritate de pe acest forum ti-au spus la fel.Succes in cariera si sa ne tii la curent.

MG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anghelada spune:

Sotul meu este plecat acum pentru o luna si mi-e foarte greu. Dar eu din prima clipa cand am auzit ca poate pleca la aceasta specializare l-am incurajat si am insistat sa mearga. Si eu am fost plecata f departe 5 luni, 5 luni groaznice pline de dor, in care am vorbit la telefon cat pentru o viata.
Insa de fiecare data ne-am dat seama cat ne este de greu unul fara altul, cat de mult ne iubim. Momentele de iritare sau dificile din perioada cand suntem impreuna le trecem cat mai repede, pentru ca am simtit ce inseamna sa fim despartiti.
Asa ca nu sta pe ganduri. Daca si el este de acord nu pierde ocazia. Veti trai si momente frumoase in perioada asta. Mesaje la miezul noptii, cuvinte frumoase, multi "te iubesc":)....



http://community.webshots.com/user/anghelada
Cineva acolo sus ne iubeste.

Mergi la inceput