Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004 (107)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns philip spune:

mai, care m-ati scos din lista cu date de nastere, taman acu' cand mi se apropie aniversarea. pt ca sunteti rele, nici o bere de la mine, ce sa mai vb de sampanie...

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

ema, nu exista pe la voi si medici homeopati? Poate nu ar fi rau sa incerci si varianta asta...Pe mine m-a scos din mare necaz cu dermatita lui Codrut.
Fetelor, Blue Angel e deja in Alanya acum.....


Adema&Codrut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

da, antalya...ooo, visez cu ochii deschisi si eu-s singura o saptamana, doar eu si pupi...

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

philip, de ce esti singurica????

Adema&Codrut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

tati e plecat cu serviciul in florida si vine sambata viitoare. ce-o gasi din mine, Dumnezeu stie...

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Buna seara !

ma bag si eu in vorba putin desi simt ca am cam ramas "de caruta", sau in offside....

ma rog, oi avea eu senzatii ciudate de la lipsa de somn de 2-3 zile de cand Danut cam face scoala de buftea cu mine, imi da trezirea de n-spe ori, si scanceste din nu stiu ce motiv.

Dana (Ema)...ma intreb daca n-ai putea face o evadare pana in Romania noastra scumpa pentru o luna sa-i faci un set de analize lui Ricardo la vreun laborator mai serios si poate dai si de un homeopat, si de un pediatru mai interesat si mai cult. Am inteles ca acolo ai o soacra, ea s-ar putea ocupa de Serban...zic si eu, ca sa nu mai stai sa te perpelesti atata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Buna seara,mi-am terminat treaba si am intrat sa vad ce mai faceti.
Philip draga,hai ca vin sa-ti tin de urit,si poate asa mai ramine ceva din tine pina s-o intorce si jumatatea ta.Hai nu mai fi suparata,profita si tu si fa ce-ti place,mai ales ca esti cu pisoiul singurica.MMMMM,ce-mi place cind suntem noi singurei:muzica la maxim,dansam,tipam cit vrem,facem tot felul de nebunii,nepermise de croitor,de alfel.Si al meu e plecat destul de des,bine eu am si doi strumfi din care cu unul ma inteleg pe limba omeneasca,poate de asta mie mai usor.Hai ca-ti dau un pupic si trece buba,da?
Lia,sa stii ca discutam de ceva vreme alternativa asta,chiar l-am sunat pe pediatrul nostru din Romania si ne-a spus ca e greu de pus un diagnostic prin telefon.Eu as pleca uite acum acasa dar in avion nu mai calc(sunt ingrozita numai la gindul ca ar trebui sa merg cu avionul),iar cu masina nici atit(cu bebe nu am circulat asa drum lung in masina si nu ma incumet).Am o solutie:trenul,si cred ca saptamina viitoare vizitam patria.
Tatal copilului are o alta varianta.Vrea sa sune asigurarile si sa le spuna ca deja avem 8 consultatii din care numai la 3 am primit medicatie si in continuare situatia e la fel.Asigurarea plateste consultatiile si nu vor fi prea incintati sa afle ca vor mai fi multe alte facturi asa ca trebuie sa ne recomande alt medic,mai interesat de meseria lui.Ricardo are asigurare privata care are avantajul ca poti cere orice servicii indiferent de costuri asa ca daca tot avem drepturi sa ne folosim de ele.
Pina acum,desi e suparator sa va marturisesc m-am cam zbatut de una singura in problema asta,Mario a luat-o nu prea in serios,e ceva in gura,lasa ca o sa treaca.Am facut scene astazi,i-am pus in vedere am cerut sprijinul socrilor sa ma sustina ca sa rezolvam problema copilului,mi-au promis ca luni dimineata luam taurul de coarne.









Ema si Ricardo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Totusi,eu as vrea sa vin acasa,e altfel,vorbesc pe limba mea,poate nu le explic eu ca lumea astora de aici,oricum e altfel printre ai mei.
Soacra-mea cunoaste un homeopat si mi-a promis ca-l suna sa ne faca programare.
Ricardo a mancat bine astazi dar n-a vrut laptele seara,si-si tot scarpina limba.I-am promis cu lacrimi in ochi ca-i gasesc leac pentru pacostea aia din gurita lui ,scumpul mamei.

Ema si Ricardo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

ema, nu eram pe aici, plecasem la cutreierat magazinele, ca atat ne-a mai ramas. acum am venit sa papam, poate mai tragem o fuga pe-afara ca pana la nani mai e. of, greu trece ziua, mai ales ca-i si sambata.
pupic

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

ema,din pacate stiu cum e sa nu dai cu nimic de cap copilului.Cat am alergat eu pe la mari "Profesori-Dr. Dermatologi" cu Codrut...Si in afara de bani cheltuiti si alergatura pe Bucuresti nu ramaneam cu nimic. Varianta homeopata merge daca dai de cine trebuie! Eu am incredere! Iti tin pumnii sa rezolvi cat mai repede beleaua asta!Mai incercati acolo pana sa te pui cu copilul pe drum!

Lia, poate e marait de la maselute...

Codrut si ieri si azi s-a trezit cu pleoapele mai umflate.De la ce sa fie asta?!Aveti idee?!


Adema&Codrut

Mergi la inceput