Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004 (107)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

neata...din capitolul ..fiecare cu ce-l doare..pe mine ma doare ...ca nu am putut sa aplic pt alt job,nu ma calificam..
Vad ca iesencele se distreaza...bine faceti!
La multi ani pt toate Anele!!!!!
Carmen..este ziua Ilincai..daca da...La multi ani ..de la noi!
Pupici pe nasucul lui Stefi...sa treca repejor.
Emanuela...sint gata reparata :)..si la fel vad..si Codrut! Ma bucur...
Alice....este rindul meu sa-ti urez sa te faci bine...nu de la mine ai luat-o!
Ssarah...bine ai revenit...
Roxa...daca asa ai decis...probabil ca asa este cel mai bine...fiecare lucru se intimpla pentru un anumit motiv:)
Dana ..ce bine ca ati scapat de boli!
Marcela petrecere frumoasa!
Simo..gata bagajele???
Cristalina...of,of...trebuie sa-ti fie tare greu...de aceea ne vizitezi tu asa rar....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Cam bintui singurica pe aici...azi nici nu prea am treaba....dar se pare ca aveti voi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Olivia, ma bucur ca esti fresh! Si sotul tau si-a revenit?
Va multumesc pt. raspunsurile cu Ecoflorina.Am gasit 4 flacoane la Ploiesti, dar nu au prospect la ele.Cum se folosesc?Ziceati ca in capacel au ceva...Dna Bibi, la ce v-a folosit voua asta?Spuneai ca dupa o luna de chin cu burtica v-a refacut Ecoflorina.In ce sens...??
Codrut nu a facut febra dupa vaccin, dar e cam marait.Sper sa doarma la noapte ca sunt obosita rau de tot si dimineata ma scol la 5 ...
Pupici tuturor!

Adema&Codrut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Si sotul si-a revenit :)
Unde pleci la 5??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Olivia,fac pomana si plec acolo devreme (stii tu...)
Noapte buna tuturor!

Adema&Codrut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

Frumoaselor , noi vom lipsi motivat o sapt ..asa ca va doresc multa sanatate , nopti dormite , nasuci fara muci si burtici usoare ...si sa ne "vedem" cu bine !!!!

pupici mii

Simona si Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Simo vacanta frumoasa..si fara peripetii...O sa-mi lipsesti:(..dar ma consolez cu gindul ca ma voi delecta cu ceva pozici...
Adema....ok ..inteles...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

buna seara,se pare ca-i slabuta miscarea in asta seara,
Si cum spuneai ca te bucuri,Olivia draga ca am scapat de boli!!1 Tocmai admiram mai devreme la baita mindrete de spor ce abia si-a mijit marginile albe pe virful limbutei de Ricardo,si disperarea m-a cuprins:oare ce are copilul meu in gura de-mi termina si ultimile ramasite de linisti?Eu n-am spus insa n-am inghitit nici o secunda varianta cu e de la amigdale.Si ce e mai deranjant in aceste tari superbe de altfel si cu oameni minunati e ca o banala analiza in gura are aici proportiile unei complexe actiuni.Niste nenorocoti,sa concluzionez.Adica care este problema unui simplu exudat,file-ar stiinta naibii de cap sa le fie.Si chiar din toate armata asta de dobitoci-medici nu s-a gasit unul sa-l dreaga pe piticul meu?Pai ei nici nu stiu ce are de fapt,o dau din aia in cealalta,unul mai timpit ca altul.Scuzati-mi va rog iesirea si aceste adjective insa nu mai am resurse de buna crestere.

Ema si Ricardo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Si tocmai ce-i gatisem astazi vreo 4 portii de legume cu pui pe care le-am congelat,pentru ca le manca asa de bine!!!ca pe vremuri.Asa ca maine le scot si le arunc ptr.ca nici nu o sa puna gura pe ele.Maine aceste dragute cercuri vor fi din belsug pe limbuta si adios apetit.Si uite asa creste puiul meu,fara cercuri,maninca frumos si fara tam-tam(5 zile)iar in urmatoarele 10 zile facem greva.Ca asa e in tarile civilizate,se maninca in reprize.E normal aici ca copilu bolnav sa fie socotit sanatos.

Ema si Ricardo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Draga Dana...imi pare rau...nu ma asteptam ca in tari civilizate precum Germania, Olanda ...asistenta medicala sa fie asa...dar uite asa mai aflam si noi ca nu intotdeuna...numai in Romanika se poarta anumite chestii...sau nu numai...din pacate!
Eu zic ca pina nu se gaseste cauza acestei stomatite, nu se va rezolva decit temporar...Nici eu nu am crezut chestia cu amigdalele...dar am zis sa nu ma bag...ca deh...eu nu am atita experienta...
Nici nu mai stiu ce sa-ti spun...

Mergi la inceput