Mamici de noiembrie - decembrie 2005(42)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamica noiembrie-decembri spune:

Tania imi stii explica cum pot sa vaz pe siteul acela si alte luni de sarcina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Acum vazui ca am uitat sa ma deloghez.
Cu scuze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

merci lordra!
tania, am pus eu mana pe una in carrefour. parea ok, chiar mai tare decat durflexul asta care nu stiu cat o sa ne tina.... eu m-am zgarcit si am luat durflex (astea de cocos sunt intre 1.500.000 si 3.000.000, in fct. de dimensiuni si locatie) si acum imi pare rau. Ma repet obsedant, ca sa va mai ganditi si voi, am desfacut durflexul asta pe care mi l-a recomandat toata lumea si sunt foarte sceptica. din pacate, nu ma pricep sa denumesc materialele dinauntru, dar era o dezordine acolo...

http://community.webshots.com/user/anda1977

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

noi vrem sa mergem la baby-expo... cand incepe ???
dragelor, noi nu avem e -coli, avem leucoree ... tot e ceva, nu ?
lasa ce ne facem noi bine ... intre timp am facut o ciorbita de salata, care a iesit foarte buna, si ne pregatim sa prajim niste snitele; mai are careva idei de gatit, ca eu sunt in pana ...

dienuta graviduta si bebelushul luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Alexandrina uite linkul pentru a vedea toate lunile si articolele medicale. Eu zic ca e un site excelent!
http://askdrsears.com/html/1/T010000.asp



Tania & www.snugglepie.com/cb/39925.png" target="_blank">Punctuletz 26+

Varsta Punctuletz
Poze cu Punctuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

uite cum arata pe dinauntru salteaua mea de durflex. e o parte mai groasa din fibre presate si una mai moale. la mijloc e chestia alba pe care nu o pot defini.

ce mi-a placut in ultimul timp la ea e ca am putut s-o spal fara probleme... ca de cand ne chinuim sa renuntam la pampersi am avut ceva accidente mari, si am spalat tot ce era in patut.

aici e prima creatie pe andrele special pt Iris.

apropo de bebe, am repetat ieri echo. si-a revenit, a crescut chiar bine. greutate estimativa, 1080g. se pare ca va fi un bebe mic, in jur de 3kg... n-oi fi eu in stare sa fac copii mari!
ir-urile au scazut, sunt la limita superioara a ceea ce se accepta acum. partea buna e ca am scapat de pregnyl, nu mai am nevoie de el.

a doua problema... am fost la casa de pensii. nu se stie nimic sigur cu noua lege, nici cu ce inseaman 12 luni stagiu de cotizare. adica exact nr de zile. eu am 4 zile intrerupere, si mi=a zis pt mai multa siguranta sa-mi fac rost de un medical pe perioada respectiva.
acum, eu nu i-am cerut niciodata medicale pe NV doctoritei la care merg. nici nu i-am dat spaga sau ceva vreodata. e tare draguta, si nu stiu cum s-o abordez, sa-mi dea un medical pe 2-5 august. adica nu stiu daca nu cumva as jigni-o cerandu-i asta!
spuneti si voi cum sa procedez! la elias la policlinica poti merge la orice doctor de familie, nu esti legat de unul singur. eu pe ea am placut-o si la ea merg de trei ani. dar n-am idee cum sa fac!!

Cristina 27+ si Andrei-Razvan(2.08.2003)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Poze cu Andrei
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">Gasca noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Cristina frumosi botosei ai mai facut!!Sa-i poarte fetitza sanatoasa.Daca zici ca se poate spala salteaua de durflex atunci e ok si mai ales daca are si o parte tare pentru cand e bebe mic.M-am gandit si eu sa cumpar ceva sa pun intre saltea si cearceaf(aparatoare)ca sa nu fie accidente si sa se ude salteaua.Se gaseste asa ceva sau trebuie confectionat?Eu am vazut parca pe internet ceva de genul "aparatoare pentru saltea" dar nu mai retin unde.

Varsta bebelica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

coralia, zicea lavi ca exista niste scutece pentru adulti care nu sunt scumpe, si se pot pune peste saltea, sub cerceaf; au o parte prin care nu trece apa...
cristina, cum bebe mic ? v-am zis ca luca are azi 1005 g, si a zis ca e perfect de bine crescut, nici pomeneala de mic; oare se uita si la statura noastra ? eu, daca am 1.56, probabil ca e posibilitatea mai mare ca bebe sa fie mai micut; am citit ca acum in saptamana 28 are cam 1/3 din greutatea la nastere ...

dienuta graviduta si bebelushul luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Se numeste Silvia si incearca sa intre in legatura cu noi, este noua pe forum si de aceea va rog sa fiti atente la mesaje pentru ca in momentul in care va posta, mesajele ei vor aparea cu intarziere.
Silvia, bun venit! Asteptam sa ne spui mai multe despre odiseea ta. Pentru a ne scrie, sub tabelul cu mesaje este un link "Raspunde la subiect". Sper sa te descurci. Te asteptam intre noi.


quote:
buna, imi cer scuze ca-ti trimit un mail,dar nu prea ma pricep sa trimit mesaje
pe forumuri...
sunt noua pe forum DC, si-ash vrea daca se poate sa ma-nscrii si pe mine in clubul mamicilor pe dec.
iata datele mele:dpn:2 dec 2005
sex bebe:m
nume:sergiu-stefan,primul bebe
spital:Sf.Pantelimon,Dr.Urleteanu Emilian
data nasterii mele:18 04 1975
silvia dobre





"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Eu vreau sa merg la baby-expo.Este in perioada 23-25.09.2005 la romexpo, 10-19.www.baby-expo.ro.Cred ca o sa merg vineri pentru ca este mai putin aglomerat.De-abia astept!

Mergi la inceput