Constanta la apel (48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

La multi ani fericiti pentru toate Mariile!!! Pupici special Mariilor mititele!


Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Da, Sanzi, e mare! Doctorita ma crede nebuna ca ma plang ca nu mananca!

Multumim pt. sfaturi. Of, eu credeam ca exista vreo solutie minune!



Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

LA MULTI ANI MARIUTELOR!

SIMONA, CE VESTI NE MAI DAI???
Tatiana, arata-ne si noua cum este masinuta.Fa-i o poza, please!
Maine(azi!?)sunt la spital iar cu mama. O interneaza pt. investigatii.Mi s-a facut acru de spital. Si cand ma gandesc ca aici e locul meu de munca din februarie...bleah!!!
Pupici si distractie placuta Alisiei si piticilor invitati!

Tania cu Andreea(14 sept'96)+ Bianca (14 febr'04)

Poze AUGUST!
Ce nu poti controla...evita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Sanatate, tot ceea ce isi doresc, sarbatoritilor zilei, "La multi ani!!!" si se fiti iubiti de toata lumea.
Cornelia ai un adevarat flacau. Sper sa nu ai probleme ce reactiile vaccinului. Mariei ii dorim curaj si bafta la gradi.
Tania, sanatate mamei tale si mult curaj tie.
O zi buna1
Camelia si Alexandra -Elena
http://up.photos.yahoo.com/ed/onticadc/album_hadler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza neatza
la multi ani sarabtoritelor de azi!!
am fost ieri la bucuresti intr-o fuga asa ca scuzati absentele.
incerc sa citesc ce ati mai scris si sa revin cit mai curind.
o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamsadamy spune:

LA MULTI ANI-tuturor Mariilor,sa fiti fericite si sanatoase.
Ce idee bune face-ti o poza masinutei,ca sant mai curioasa decat cei mici.

Madamsadamy&Andreea(29.06.2000) si Andrei(23.03.2002)
http://community.webshots.com/user/Madamsadamy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

neatza iubitele!
LA MUUULTZI AAAANI!!!!!! pt marii, mariuci, magdalene shi ceilaltzi sarbatoritzi shi pupici multzi multzi!
xandra

pozici cu mine
ticker bebe
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;30/st/20051129/dt/8/k/e01e/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

La multi ani si din partea mea Mariilor mici !!! si dragute ...

v-am zis nu ? ca si eu sunt o Marie , Simona -Maria cu zicea parintele Picu la biserica ...
azi am primit felicitari si cu ocazia asta a aflat si sotul meu ca-i ziua mea.. ha!ha! zice ca am prea multe zile. De Sfinta Maria Mare a aflat de la maica-sa seara, cind m-a sunat sa ma felicite ... ha!ha!

eu ieri , din cauza ca de! n-am inca si poate nu voi avea greturi , am mai facut un test . a iesit tot pozitiv. asta si din cauza ca am fost marti si la doctora de familie, si a zis ca nu-mi mai face nici un test dadca l-am facut... si care mi-a spus ca e o.k si sa merg acasa. ca voi face niste teste de singe "probabil" la sfirsitul lunii 3 ... cu stressul mi-a zis sa invat niste tehnici de relaxare, ceva yoga. cred ca va trebui s-o fac. ptr ca, zicea ea, stress poate fi cel din razboi...dar , acum ca stau sa ma gindesc , ptr mine perioada aia va fi ca un razboi.

ma bate gindul sa ma interesez de niste clinici private pe aici, asta e voi scoate bani din buzunar , dar ce sa fac ?! v-ati facaut o parere de sistemul sanitar olandez.
a, inca ceva , cite mg de acid folic pe zi? ca eu iau doar o pilula de 0.5mg? ca asa scrie pe cutie ptr gravide, si asa a zis si doctora , dar pe internet am citit si alte numere?

hai va pup, si distrati-va bine azi, ca sigur nu exista familie fara Marii!!!

***********************
ooooo....aceste cuvinte ne doare!

grumpy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Neatza!!!

LA MUUULTI ANI, MARIUTELOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sunt f suparata: cum s-a trezit, Sebi a inceput sa tuseasca urat!!!!!!!!! Si iar respira suierat, desi am intrat pe Singulair de o saptamana (iar ieri n-am avut nimic, a fost ok!). Cred ca asta nu-l fereste de alte raceli, nu?!
Numai vizita la pediatru imi mai lipsea din programul de azi....
Dar tre' sa mergem, ca doar n-o sa plec cu copilul bolnav la munte!

Gabi, te rog sa ne scuzi in caz ca nu vom putea ajunge la party! pt Alisia!

Cornelia, nu am cum sa va opresc eu masinuta, ca nu-s ale mele, credeam ca m-am facut inteleasa! Oricum, nu este scumpa, ai putea sa-o iei de pe acum si s-o pui bine, ca este ambalata in cutie. Oricum, Maria ii va face "concurenta serioasa" lui Stefan!

Madalina are acum si 2 castele Barbie. Nu le-am vazut "montate", ci doar in cutie, dar par sa fie misto. Tatiana a vazut si ea ieri. Pe Adina o astept azi, sa vina la mine, dupa o alta masinuta (Andrada deja are). Acum, am un castel acasa la mine, dar nu-l mai tin decat cel mult pana maine, ca ocupa destul loc si nu vreu sa-l jumuleasca Sebi si dupa aceea sa fiu eu buna de plata! Asa ca, daca vreti sa-l vedeti.... dati o fuga (voi fi acasa, dupa ce venim de la dr.)!

O zi buna pt toata lumea!

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

La multi ani Mariutelor mari si mici si multi pupici.
Tania sa dea Dumnezeu sa fie totul ok cu mama ta.
Simona-Maria (la multi ani si sarcina usoara) e sufficient o tableta de 5 mg acid folic pe zi, pana la sfarsitul lunii a 3a cand ar trebui sa incepi sa iei un complex de vitamine si minerale specific perioadei de sarcina. Dar pana acolo, mai este!
Mav, cam des raceste Seb! Ai incercat sa ii cresti imunitatea cu niste oscilococcinum sau ribomunil ceva?



Mamica Dana si un bebe Cristi (13.01.2005).

Poze

Mergi la inceput