Cum rezistam primului trimestru ??

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns virgi spune:

Multumesc frumos Simina. si tie la fel.
tu ai primit vitamine..acolo la tine? ma refer la acid folic..etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Virgi, aici se dau gratuit vitamine prenatale (cu continut crescut de acid folic) pt. toata sarcina. nu se poate sa nu gasesti si tu acolo... Sper.



Simina & Andrei (Deiutzu) & bb2 din burtica

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali76 spune:

Buna mamicilor! Am si eu o intrebare la voi: astazi de dimineata am aflat ca sunt insarcinata. Ultimul ciclu a fost pe 5 iulie, si voiam sa va intreb cam cand ar trebui sa merg la doctora? Acum am 2 saptamani, e bine la o luna?
Va multumesc din suflet si va doresc sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali76 spune:

Buna mamicilor! Am si eu o intrebare la voi: astazi de dimineata am aflat ca sunt insarcinata. Ultimul ciclu a fost pe 5 iulie, si voiam sa va intreb cam cand ar trebui sa merg la doctora? Acum am 2 saptamani, e bine la o luna?
Va multumesc din suflet si va doresc sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

quote:
Originally posted by ali76

Buna mamicilor! Am si eu o intrebare la voi: astazi de dimineata am aflat ca sunt insarcinata. Ultimul ciclu a fost pe 5 iulie, si voiam sa va intreb cam cand ar trebui sa merg la doctora? Acum am 2 saptamani, e bine la o luna?
Va multumesc din suflet si va doresc sarcina usoara!



Ali, bine ai venit.
Sarcina usoar si un bebe sanatos. Inseamna ca pe 9 august vei avea 5 saptamani de sarcina (calculate de al ultimul CM). La dr. e bine sa mergi in saptamana 6 sau 7 ca sa il poata vedea la eco pe bebe, ca altfel e prea devreme si ca sa observe ceva.
Te asteptam la subiectul "Mamici de martie-aprilie 2008". Aici daca vezi nu s-a mai scris din 2005, e un subiect vechi.


Elara
6+
vine bebe :)
"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca

Mergi la inceput