Ce ma sfatuiti? Nastere normala sau cezariana?

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Si eu zic sa lasi medicul sa decida ce e mai bine pt tine si pt bebe.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guguluff spune:

Bine spus, nasterea doare indiferent de metoda folosita. dar de ce sa nu lasi cezariana ca pe o ultima optiune. deca se prelungeste travaliul sau sunt alte complicatii stai linistita ca exista cezariana. spunea cineva de nastere pelviana normala; se poate, bunica mea a nascut-o asa pe mama mea si a fost totul in regula. nu tu dureri la schimbarea vremii, nu tu incontinenta urinara si e o femeie firava care a fost casnica toata viata. eu am nascut normal intr-o ora de la internare si am avut solutia de epidurala pregatita dar n-a mai fost timp. nu pleca de la ideea ca n-o sa poti. fa miscare multa, fa si o ecografie buna ca sa stii cat de mare e bebe si sa ai si bani pt. epidurala daca se prelungeste travaliul. cezariana nu e ca o plimbare in parc. dormi cand ar trebui sa doara dar dupa.... epiziotomia doare cand se elimina firele dar in 2 saptamani trece si eu am putut sa urc si sa cobor 4 etaje in ziua in care am nascut. si sexual sunt probleme in ambele cazuri pt ca zona n-a mai fost folosita minim 6 sapt. sau chiar mai mult. nastere usoara!

ALINA mamica fericita de ELIZA bebelusha perfecta

http://www.victorstoica.ro/eliza.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Votez pentru nasterea naturala! Asa am nascut eu si asa voi naste si data viitoare! Am avut in salon o mamica cu cezariana care avea asa dureri, ca nu se putea bucura saraca de bebele ei!

Flavia si Bianca

Bia si tati

Mergi la inceput