Mamici din Arad...???(34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Diana draga dupa un an am descoperit America la voi in familie.De anul trecut ma tot gandesc de unde il stiu pe sotul tau si acum cand am vazut pozele noi mi s-a luminat mintea .Pai sa-ti traiasca sotziorul ca am auzit ca e un dr f bun in specialitatea lui.Anul trecut cred(nu sunt sigura) l-a operat pe socrul unei colege.Cand l-a vazut soztul ei pe sotzul tau a zis catre ea"dr asta tanar vrei sa-l operezeze pe tata?????".Tanar domnule dar priceput.Chiar ieri l-am vazut cand a venit la contra ca asteptam sa se termine o perfuzie sa o scot si pana atunci m-am uitat pe geam.Dar sa-mi storc eu creoerii de un an....
Fetelor ieri am comandat jaluzelele verticale la dormitorul finisat, sa lesin la aflarea "minutului si scorului" dar asta e.Pana acum eram doar gata fizic de atata lucru dar incepem safim gata si psihic de atata cheltuiala, dar vorba aceia"obrazul fin cu cheltuiala se tine"
Alina abia astept sa ne povestesti de prima zi de gradi!
Ioana te compatimesc.
Cate e super, ieri a fost veterinarul si mai vine azi, doar ca ala micu il gata cu nervii.Blaki e un jucaus si tot in jurul lui Cate e, ieri la un moment dat Cate s-a oprit in loc, Blaki i-a pus o laba pe bot si tot il lingea, ce draguti erau.

Magda si Bianca

http://community.webshots.com/user/danut1965

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

'Neata fetelor!

Alina succes azi la gradi!!!!

Diana nu resusesc sa ma uit pe poze....mai incerc!

Magda, Alina nu e usor si cu socru-meu pe cap(nu va mai zic ca toata ziua fug dupa bazuc...)....mai ales ca mananca foarte des si toata ziua sunt prin bucatarie sa-i fac mancare(de regim ca a fost colecistectomizat)....noroc macar ca nu vomita si mancarea(pe toata)....dupa cat ma stresez sa-i fac....uffff.....poate da Domnul sa o externeze vineri pe socra-mea si atunci merg amandoi la Craiva....

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004) cu bazucu'
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Diana am vazut pozele cu voi!Ce mare a crescut Vladut....!Vad ca si el e scotocitor mare...nu-si prinde degetele la sertare?
Si suzeta chiar o tine in gura?Sau era doar pentru poze?

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004) cu bazucu'
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza13 spune:

Buna fetelor,ce mai faceti?De fapt cam stiu ce faceti ca postati des multe dintre voi.
Noi am avut niste probleme si din aceasta cauza am intrat f rar,doar v-am citit mesajele fara ca eu sa scriu ceva.Fabiana umbla deja de 3 saptamani singurica.Ma innebuneste ca trebuie sa fiu toata ziua dupa funduletzul ei scump.Acuma 3 zile a cazut afara si s-a lovit la nasuc.O sa arate f fain de ziua ei.In 9 septembrie ii ziua ei(1 anisor) si ii tinem chef mareeee.Nu stiu ce tortuletz sa-i fac sa fie superrrrrrr.Sambata trebuie sa merg sa dau comanda si modelul.
In rest nimik nou.
Va pupam si sper sa pot intra mai des sa mai vb.
Pupici.


Alinutza si
ingerasul Fabiana Alexia
http://photos.yahoo.com/alina13fan
http://photos.yahoo.com/alyfabi


"Cand altii te cred fericit si tu crezi ca nu esti, ia-te dupa ei!"-- Raymond Ruyer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Magda, ei acu chiar ai descoperit America! Multumesc de vorbele frumoase la adresa lui Vasile. Vezi daca nu vii pe la intalnelile DC, o descopereai de mult...

Ioana, suzeta ii doar de poanta. El nu stie ce-i aia, o fura de la alti copii din gura si o tine cateva secunde apoi o scoate. Efectiv ii ca orice alta jucarie pentru el. Degetele la sertare nu prea si le mai prinde, a invatat saracul pe propria piele in juma de an cum ii cu sertarele astea ...

Clau mama, nu-i musai, daca iti face placere si cand ai timp. Si daca tot nu lea- vazut, ai portie dubla ca am pus si din Maramures ...

Diana & Vladut (16.05.2004)
pozulici: bebelus si copilas

nou-noute
Maramures

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Mai Diana, pai cum sa nu-mi faca placere, dar azi noapte chiar eram oarba de somn Le-am vazut azi...e tare scump Vladut! Imi place la nebunie poza aia din Maramures "Io mi-s pui de morosan"
Uau, voi il mai uteti duce in marsupiu?? pe noi ne rupe

Ioana, saracuta de tine, nici nu ma mir ca esti scandura!

Alinutza, asta e doar inceputul, stai sa vezi ce va mai urma Felicitari Fabianei!

Mai eu ori il omor pe Clau ori dau cu calculatorul asta de la etaj! I-am zis si ieri ca intr-o buna zi se trezeste ca e la parter, ainceput sa rada, ca doar nu-s nebuna sa dau cu jucaria mea Are ceva nu stiu eu exact ce, Clau zice virusi, dar am dat scanare si nu se vad dar omu meu n-are timp de el

Ati fost la Selgros?? Oare gasesc acolo scaun de masa?? ca cel care l-am avut e deja mic si vreau sa iau altu, mai ales ca piticu meu de 4 zile papa singurel si e numai mancare in jurul lui!

Azi dimineata in loc sa faca kk pe olita el mi-a facut pe covor si pe parchet, noroc ca a fost tare



Claudia&Raul (01.04.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Clau am vazut in Selgros ceva scaune de masa....mie mi-a placut unul care era de lemn si mai incolo poti sa-l transformi in scaunel si masuta(era cam la 1 300 000).Noi din ala vrem sa-i luam lui Alesio...

Diana eu nicicum nu pot vedea pozele noi-noute si cele de la Maramures!

Alinutza13 unde ii faci tortul?Si noi ne pregatim de ziua lui Alesio ca acusi vine....si nu stiu unde se fac tortulete bune si frumoase la comanda!
Si inca ceva : te rog trimite-mi un pm cu datele voastre(uite-te in listuta ) sa va trec si pe voi(daca vrei).

Nu stiu ce are maraiciul meu de cateva zile ca ma innebuneste!Toata ziua urla si se catara pe mine!!Nu mai pot misca nici un deget de el!!!!

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004) cu bazucu'
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Ceau fetelor! Mersi de urari.
La gradinita a fost super,speram sa fie tot asa.
Ne-am trezit dimineata foarte dornici de-a merge la gradinita,dar cand am ajuns acolo si a vazut ca se pun copii la masa sa manance a zis ca el nu mai vrea la gradinita si sa plecam acasa.Noi am ramas socati,nici nu ne gandeam sa ne spuna ca nu vrea.Cand a intrat in sala cu jucarii ne-a zis ca vrea la gradinita si ii place acolo,dar nu-i place acolo unde se mananca.Bineinteles ca nu a mancat nimic la micul dejun.
Am mai stat si noi vreo 10 minute sa mai vorbim cu educatoarea,i-am zis apoi ca plecam,ne-a pupat si gata...nu a plans deloc.Pe la 10,30 am sunat-o pe o prietena care lucreaza acolo,e contabila,ne-a zis ca a fost de 3 ori sa-l vada ce face si se juca,nu era suparat deloc.Le-a spus la copii ca pe el il cheama Dragos,are 3 ani,are ochi albastri si el vrea sa se joace,sa nu-l deranjeze(asta ne-a spus educatoarea).
L-a sunat Calin pe la 13 cand l-a scos tusi si i-a spus ca a mancat ceva supa la pranz si merge si maine ca-i place.
Cam asta a fost prima zi de gradinita,Inceputul e bun sa vedem ce urmeaza,sper sa nu se plictiseasca si sa-mi planga dupa o saptamana.

Diana,am vazut pozele tale ieri ca citisem ceva la femina intim chiar dupa ce ai postat tu si am vazut ca ai poze noi,ma uit si la cele din Maramures. MI se pare ca s-a mai ingrasat Vladut.

Alinutza,felicitari pentru primii pasi!

Ioana,nasol ca trebuie sa-i faci si mancare de regim socrului tau,ma gandesc cat mai trebuie sa stai si la bucatarie. Nu mai are grija si el de Alesio?

Clau,Raul ce boacane mai face,mai mananca pamant?

Magda,ce culoare v-ati comandat jaluzelele si ce culoare ati facut in dormitor?




Alina & Dragos (11.04.2002)
pozici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Alinutza13 felicitari pentru mersul singurica al printesei tale!De acum sa te tii....!

Alinush socrul meu nu e in stare sa aiba grija de el(nici mancarea nu si-o incalzeste!!!), daramite de un bazuc atomic ca Alesio....Nici nu am pretentii(e si slab de pica din picioare)! De-abia astept sa mearga la Craiva si sa aiba grija mami lui Ovi de el si eu de barbateii mei ca asa e cel mai bine!
Si felicitari pentru prima zi la gradi! Dragos! Tinem pumnii sa fie tot asa(adica bine si fara urlete) si in continuare!

Pupici!




Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004) cu bazucu'
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

quote:
Originally posted by pufymic

Clau am vazut in Selgros ceva scaune de masa....mie mi-a placut unul care era de lemn si mai incolo poti sa-l transformi in scaunel si masuta(era cam la 1 300 000).Noi din ala vrem sa-i luam lui Alesio...

[[green]Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004) cu bazucu'
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului



[b]De ala caut si eu...am vazut aici in Vlaicu dar la 2 mil...deci in 11 acolo sunt



Claudia&Raul (01.04.2004)

Mergi la inceput