Pret FIV Timisoara

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Diferentele sunt cauzate de faptul ca "cica" la spital o parte din costurile procedeelor sunt totusi suportate de stat.Se stie ca orice serviciu in sistem privat costa de "n" ori mult mai mult decat la stat.
Sansele de reusita sunt aceleasi insa. Smecheria fiind ca la privat platesti in contul clinicii Munteanu insa spitalizarea si procedura au loc tot la spitalul Bega !
Aceiasi Marie cu alta palarie :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonav24 spune:

[Sa inteleg deci ca sansele sunt aceleasi. Cine a facut FIV la Bega si a reusit? Si, cat dureaza toata procedura? Atunci e mai realizabil decat imi inchipuiam eu. Mi-a mai venit inima la loc, si totusi trebuie sa merg si eu acolo, sa vorbesc cu vreun doctor, sa-i explic situatia mea, si sa vad care sunt si sansele mele. Care sunt cei mai buni doctori?

Ramona,ti-am scris in mail si ti-am dat si nr.de telefon unde poti intreba direct.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Fetelor....MARIAA.cred ca tu s-ar putea sa stii

Rezultatul spermogramei sotului e : parvisemie cu normospermie(acum 2 luni era astenospermie si avea ca valori mobilitate 35%, morfologie 30%, lichefiere peste 1ora)).Valorile sunt clar imbunatatite acum cu 10%(mobilitate 55%, morfologie 50% forme tipice, timp de lichefiere 30 min,94 de milioane..)e f bine zic eu..si totusi..ce naiba inseamna diagnosticul???
El a luat tratamentul de aici de pe site ( nu tot) plus altceva, gasite de mine si studiate,si am facut un tratament, vi-l scriu daca vreti.Aveam emotii..se pare ca tratamentul a functionat super pentru doar 2 luni.
SA ma bucur? Ce inseamna diagnosticul?????
Stie cineva?



AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonav24 spune:

Apropos de mesajul lui Anis, cum se procedeaza ca sa se vada cat de in regula este sotul? Si, chestia asta se poate face in orice oras presupun, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Anis,din ce scrii tu valorile sunt imbunatatite cu 20% nu cu 10% :)
Parvisemie inseamna cand cantitatea e mai putina de 2ml iar normosemie...banuiesti si tu...adica valorile sunt normale.Sigur ca pot fi si mai bune insa fata de cum au fost acum doua luni...felicitari si Doamne ajuta de un bb cat mai curand !

Ramona>spermograma se poate face cam in orice orash.Conditiile sunt:3-5 zile repauz sexual,odihnit si nebaut cu 24 de ore inainte,hrana fara condimente inainte de analiza si in 30 min.de la recoltare trebuie sa ajungi la laborator cu analiza intr-un recipient steril pe care-l procuri in prealabil de la spital sau de la laborator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonav24 spune:

Aha, ok, si in functie de rezultat, imi spune daca totul este in regula pentru FIV? Si ma pot apuca de "treaba"? Offf, si eu care credeam ca sufar singura pe lumea asta pentru un copilas mic si dragalas... SI uite ca nu e chiar asa. VA pup pe toate, pe fiecare pentru raspunsuri, si nu in ultimul rand pentru ca va luptati pentru a avea un bb. :)

Mergi la inceput