Probleme cu logarea

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

mei jocs are un antivirus atat, nu are nici un firewall instalat.

Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dora78 spune:

Mda, misto faza cu "prietenul care se pricepe la calculatoare"... sotul meu se pricepe destul de bine, dar el nu a mai umblat la calculator de vreo luna... l-am intrebat si pe el, nu stie nik de aceasta "problema"...n-am instalat nici un toolbar, nik... am antivirus Kasperski, atat. Poate ca se lucra la server, dar a trecut de atunci mai bine de o saptamana... Mailul am incercat sa-l trimit de pe Yahoo, ca de aici nu pot trimite PM. Am sa incerc sa trimit mail si de pe adresa de la provideru' de net... problema nu e ca nu-mi vad eu numele acolo, la utilizatorii logati, ci ca nu pot intra pe multe sectiuni ale forumului: PM, ZZ, profil utilizatori, subiecte active etc... Iar "problema" a aparut asa, deodata... seara era totul ok, iar dimineata...pauza.
A, si nu cred ca are cineva ceva cu mine, da' ma gandesc in primul rand ca am gresit eu cu ceva, de asta vreau sa indrept prostia... daca am facut-o... Am sa incerc sa pun antivirus, ca si asa asta a expirat, nu-l mai pot up-data... sa vad poate se rezolva asa. Dar nu cred ca e de la mine problema. Deci: nu ma pot loga, pot doar posta mesaje, scriind de fiecare data nick-ul si parola. Poate sunt prea insistenta... da' mai astept sugestii...
Multumesc mult,

Dora, mami de Ami
I'm the best, so "beep" the rest!
Amelia mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Problema este o problema de cookies. Ori nu sunt acceptate ori ai un cookie vechi (legat de o parola veche) care creeaza probleme.

Sfaturile primite mai sus sunt corecte. Deci cred ca cel mai bine il rogi pe sotul tau sa verifice ca:
- browserul este setat sa accepte cookies
- nu exista alt software pe computer care sa restrictioneze acest lucru (exemplu un firewall)
- ca stergerea cookiurilor chiar se realizeaza (sa verifice cu explorer-ul ca cookieurile chiar au fost sterse)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dora78 spune:

Multumesc mult pentru sugestii, am rezolvat problema... am ales alt browser (Mozilla), si am sa reinstalez IE, ca vad ca are..."pitici"...

Dora, mami de Ami
I'm the best, so "beep" the rest!
Amelia mea

Mergi la inceput