Persoane,lucruri,gesturi,care va scot din minti -2

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns svety spune:

Ma enerveaza soacra-mea care-i indeasa lui Dani pe buze parizer sau alte porcarii zicand: "Sa se invete cu gustul" sau "Ne vede ca mancam si-i pofta". Si bietul copil inca nu are 5 luni!!!
Asta ma termina.

mami de dani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moko spune:

ma enerveaza bodyguard-ul de la serviciu care ma intampina zilnic cu "saru'manushitzele!!"
ma termina psihic si-mi strica toata ziua!!!

cu fiecare zi mai aproape de bebe al meu!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns machetutza spune:

quote:
Originally posted by svety

Ma enerveaza soacra-mea care-i indeasa lui Dani pe buze parizer sau alte porcarii zicand: "Sa se invete cu gustul" sau "Ne vede ca mancam si-i pofta". Si bietul copil inca nu are 5 luni!!!
Asta ma termina.

mami de dani





brrr, ce m-am enervat!!!

asa o soacra, chiar trebuie ... taiata cu drujba



Simona , mama lui Lucian (1 an si 9 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

quote:
Ma enerveaza soacra-mea care-i indeasa lui Dani pe buze parizer sau alte porcarii zicand: "Sa se invete cu gustul" sau "Ne vede ca mancam si-i pofta". Si bietul copil inca nu are 5 luni!!!
Asta ma termina.

mami de dani



si tu stai si te uiti? sa fi fost in locul tau cred ca i-as fi dat peste mana Ce Dumnezeu , e copilul tau , nu al ei !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Akuma spune:

quote:
Originally posted by kawaichan

quote:
Ma enerveaza soacra-mea care-i indeasa lui Dani pe buze parizer sau alte porcarii zicand: "Sa se invete cu gustul" sau "Ne vede ca mancam si-i pofta". Si bietul copil inca nu are 5 luni!!!
Asta ma termina.

mami de dani




si tu stai si te uiti? sa fi fost in locul tau cred ca i-as fi dat peste mana Ce Dumnezeu , e copilul tau , nu al ei !!



si mai grave ca are 5 luni, mezelurile se dau la copii dupa 1 an pentru ca stoamcul nu le poate digera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorica avram spune:

dragilor, pe mine ma enerveaza cel mai mult prietenele care te mint si apoi te vorbesc pe la spate. de curand am rupt relatiile cu astfel de prietene care mie imi spuneau un lucru si apoi aveau subiecte de discutie pe seama mea. De exemplu una dintre bunele mele prietene a fost cu mine sa-mi cumpar o pereche de cizme. mi-am luat o pereche care imi placeau tare mult si ea a spus ca sunt foarte frumoase.a doua zi cand am mers la sala oalta prietena care aflase ca mi-am luat cizmele de la prima mi-a spus ca sunt foarte frumoase si se mira de ce prima i-a spus ca nu-i plac deloc.
ma enerveaza mamicile de la gradinita care se cred cele mai experimentate si mai destepte,sotul meu care sforaie noaptea si nu ma lasa sa dorm ,soacra mea care nu e niciodata acasa cand am nevoie de ea,impozitul,taxele si garda financiara.

viorica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matildasep spune:

ma enerveaza la culme vecina de jos care tipa la baietelul ei de 3 ani de fiecare data cand face ceva, de ex: ce ti-am zis? lasa aia! si incepe sa urle de suna pe toata scara. si vecinul de langa mine care asculta radio la maxim in fiecare dimineata la ora 7 fix , el fiind in baie scuipandu-si flegmele din gat, si se aude ca o broasca.
ma enerveaza ca tre' sa stau la bloc cu vecini idioti .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns heny spune:

Imi displac oamenii care scuipa pe strada (de vreo 2 ori era sa ma scuipe pe picioare), cei pe care ii intreb ceva si-mi raspund tot cu o intrebare, persoanele ipocrite, soferii care stau pe banda din dreapta (ca sa vireze la dreapta) si la foc verde o iau tot inainte chiar daca soseaua are doar o singura banda si tu trebuie sa franezi sa nu se frece de tine, cei care imi spun "pai tu stii cine-s eu?" si ar cam fi destule, dar nu vreau sa plictisesc cititorul .
Sarbatori fericite !!!!

Heny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela29 spune:

Inainte de subiectul acesta nu stiam cate chestii ma scot din minti.
Ma enerveaza soacra-mea care nu mai vorbeste cu sotul meu sub pretext ca eu as fi de vina (nu stie nimeni ce vina am, ce am facut sau nu...), ma enerveaza parintii care isi lasa copiii sa se educe singuri prin intermediul televizorului, al prietenilor si zilelor in care traim, ma enerveaza oamenii care te judeca fara sa te cunoasca, ma enerveaza oamenii care generalizeaza ("toti barbatii e ... si femeile este... "), ma enerveaza cei care ma intrerup chiar cand eu incep o idee, ma enerveaza cei care asteapta elogii pentru ca au mai multa experienta si 3 casatorii ratate... mai bine ma opresc aici, caci ma enerveaza prea multe, si nu e frumos de Craciun !
Sarbatori fericite !!!

... words are tools...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana29s spune:

Bun, foarte bun subiect
Ma enerveaza de inebunesc sa nu am pe unde trece cu copilul de cit rahat de ciine este pe jos(precizez ca-mi plac animalele) da ma scot din minti vecinii car-si plimba 2-3 catei pe spatiul verde de linga bloc.
Ma mai enerveaza sotul ca da sonorul taaaaaaaaaaare la TV si trebuie sa-i spun sa dea mai incet (de obicei ma asculta)
Ma enerveaza sotul ca nu face nimic daca nu-i las directive exacte dimineata (ca doar nu i-am spus).Si daca-l pui sa faca ceva ce nu a mai facut trebuie sa-i desenezi ca nu-l duce mintea.
Ma enerveaza soferii de taxi care fumeaza si trebuie sa le spui sa arunce tigara ca lor nu le da prin minte chiar daca te vad cu un copil mic.Si in general fumatorii care fumeaza in locuri publice fara sa le pese ca poate deranjeaza pe cel de alaturi. Eventualilor fumatori care citesc sa se gindeasca ca asa cum ei nu suporta manelele in locuri publice nici eu nu suport fumul (nici manelele da mai mult fumul)
Soacra mea e o dulce si ma inteleg excelent cu ea. Nu ma enerveaza si nu face nimic cu copilul fara sa ma intrebe.
Dar cel mai tare ma enerveaza rahatul de ciine.

Liliana

Mergi la inceput