Bebelusi de sept-oct 2004 (75)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Bravo, Stefanel pt primii pasi! Bravo si Alexiei(de Mcm)!
Mcm, Mina, faine de tot pataniile piticilor vostri sau mai degraba ale voastre.
Alexia-Maria, papusa de Roandre, LA MULTI ANI!, sa cresti mare, sanatoasa si frumoasa si sa ai parte numai de fericire alaturi de parintii tai!

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma, sufletel mic si iubitnoisi mai noicele mai noinou-noute


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Vai Davina, m-a dat gata micuta cum iese din tarc. Pe cuvant daca ma gandeam ca incep de acum sa faca astfel de prosticele.
Eu azi am adormit cu Alexia in pat si la un moment dat ma trezesc ca se zguduiau jaluzelele verticale de la geam de am crezut (asa ca prin vis) ca a inceput furtuna afara si am zis sa inchid geamul. Cand ma uit langa mine in pat Alexia nu era....ma ridic repede si o vad langa pat cum tragea de jaluzele. A invatat sa se dea singura jos din pat si fata pleaca la plimbare si cand nu merge mami cu ea.
Sa mai spun din ispravile mandrei mele: ieri mancat o mana de pamant, tot ieri mi-a daramat o vaza cu o floare de pe masa si apoi s-a pus s-o jumuleasca de a trebuit s-o arunc, tot ieri a scos o priza cu totul din perete (deci sa scoatem doar stecherul e "fumata" de mult faza), ia tot ce gaseste prin casa si arunca la gunoi (chei, telefoane, bani, tot ce gaseste....face ca mami, numai ca mami nu arunca asa ceva la gunoi), ia telecomanda si o baga in sertarele de la mobila de o cauti de nu mai poti si nu stii unde e si multe multe alte prosticele.
La 1 AN stie sa mearga in 4 labe si in picioare cam 15 pasi fara sa cada (apoi se imbata instantaneu si isi pierde echilibrul), se da jos singura din pat, spune "mama, tata, apa, ata (adica asta)" si multe altele pe limba ei, daca o certi mai tare incepe sa planga, stie sa pape singurica cu manuta diverse (printre care si pamant, scame, si tot ce-i face cu ochiu'), stie sa bata din palme "bravo", sa faca "pa", sa dea o "gurita", sa o faca bunica "mare" si sa stea dreapta, se stramba foarte frumos cand se stramba si cineva langa ea sau daca nu are chef de ceva, cand "nu e voie" ridica dintr-un umar ca a inteles ideea (asta nu inseamna ca o si aplica), cand nu vrea ceva da din cap in semn de "nu" si NU ramane....In fiecare zi mai invata cate ceva nou si ne mai uimeste cu cate-o ghidusie de copil rasfatat. La capitolul dinti semnam condica cu 8 dintisori (de la 9 luni) si cu 2 masele in curs de aparitie....si cu ochisorii albastri (asta ca sa fie si tati linistit).
Cam asa e Alexia mea de care mami si tati sunt foarte mandri si care oricat de suparati am fi ne face sa zambim si sa uitam de toate!
Daaaa, cu siguranta ne-a convins si cat de curand o sa-i mai facem un "surior"!
Noi maine vom avea o "mini-petrecere" pt copilasi si sunt tare curioasa cum o sa reactioneze Alexia...(inca n-am reusit s-o invat sa sufle in lumanre; tot ii arat dar degeaba).

Va pup!



Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)
Alexia, de 1 AN
Evenimentele din viata mea

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Va multumesc din suflet pt urari ...e minunat sa citesti atatea ganduri bune si frumoase!
Acum 1 an pe vremea asta eram internata in spital, ma uitam pe tavan fara sa pot dormi si nu intelegeam ce caut acolo convinsa fiind ca eu n-o sa nasc atunci ca mai am mult de asteptat....Alexia insa n-a fost de acord cu mine iar peste 13 ore o vedeam pt prima data...era mica, curata la fata, alba, cu niste ochi mari negri...eram convinsa ca daca imi aduc o mie de copii o ss-o recunosc!
Nu-mi vine sa cred ca acum 1 an pe vremea asta erau ultimele ore in care noi doua eram o singura persoana, eram un TOT...acum suntem doua persoane dar formam impreuna un TOT.
A trecut 1 AN si Alexia este tot ce mi-am putut dori mai mult in viata asta!
Devin melancolica...dar am voie astazi caci e prima aniversare a fetitei mele. In noaptea asta o s-o iau sa doarma cu mine in pat...sa fim toti trei impreuna ...o familie fericita!

Va pup!

Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)
Alexia, de 1 AN
Evenimentele din viata mea

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:



LA MULTI ANI ALEXIA!



Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Stefanel felicitari pentru primii pasi si la multi-multi de acum incolo!

Davina, nu am putut vedea pozele (desi vad ca Mihaela a reusit). Eu am primit acest mesaj: We're sorry!
The Webshots page you have requested has either moved or no longer exists.

Click here to visit the community.webshots.com
If you are looking for the Webshots Desktop Software, visit the download page.

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Aissa, adresa corecta a Davinei unde poti vedea pozele este asta http://community.webshots.com/album/432892708EUseHh

Multumim pt felicitare!

Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)
Alexia, de 1 AN
Evenimentele din viata mea

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anielas spune:


LA MULTI ANI ALEXIA MARIA

Sa fi sanatoasa, cumintica si sa leaduci parintilor tai numai bucurii!!!
Petrecere frumoasa si asteptam cat mai multe poze cu sufletelul frumos si nazdravan (din cate am vazut din povestea lui mami) cu ochi albastri .

Stefanel si Alexia(mcm) felicitari pentru primii pasi si bine ati venit in clubul plimbaretilor...acum sa va tineti ....

Davina-nici eu nu am reusit sa vad pozele cu cu micutza evadatoare...

Sa va povestesc ce nazbatie a facut si mandretea mea: cand caram bagajele din masina (dupa concediu) am lasat-o pe ea pe jos la e ain camera...in ideea sa nu cada sa se loveasca, cu multe jucarii in jur...nu am lipsit decat 2 min cat am pregatit laptele..dar ce-i drept mi se pare suspect de liniste in camera...cand m-am intors ..stupoare..fata mea umblase in dulapior..trasese sertarele si scosese totul de acolo..inclusiv cutia cu ate si ace si bolduri..pe care le insirase peste tot prin jur...eu am inlemnit cand am vazut-o..dar ea era fff incantata de noua jucarie..Am zis ca exista Dumnezeu..ca altfel nu-mi imaginez cum de nu s-a intepat absolut deloc...
In concluzie...nu putem sa-i mai scapam din ochi pe nazbatiosi...



Ania & bebitza Ina (23 oct 2004)
Inutza televizomana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:



LA MULTI ANI ALEXIA!!!!!


Sa cresti mare, sanatoasa si sa le aduci parintilor tai numai bucurii!Sa fiti fericiti!...si sa vina si "suriorul" cat mai repede!

Ana , Mcm felicitari pentru primii pasi ai bebicilor vostri!De-acum incepe greul!

Davina m-a cam luat cu fiori cand am vazut-o pe nazbatioasa ta mica ce "minuni" stie sa faca!Da-o la alpinism....cred ca i-ar place!

Si bazucu meu e aspirator....toate sfarmurile le culege si le papa...si scamele....

Fug ca iesim la plimbare!Pupici!





Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004) cu bazucu'
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Buna Dimineata!


[b]La multi ani, Alexia draga, sa cresti mare, sanatoasa, fericita si sa te bucuri de ceva in fiecare zi a vietii tale!

Davina,mi s-a facut inima cat un purice... gata si cu tzarcu.

Anielas[/b], da, exista un Dzeu al copiilor mici, acelasi care cand vizigotu si-a tras un scaun peste el, a nimerit peste piciorus exact zona unde piciorul scaunului era scobit un pic, si nu s-a lovit. Ca altfel ii zdrobea piciorul.

Va pup ca trebuie sa fug la birou, mai intru poate de acolo



Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

LA MULTI ANI Alexia Maria !

Pupicei multi de la noi, sa fi sanatoasa si norocoasa !



si Miron Radu (06 oct. 2004)

Frantzujii

Copilasi sept-oct 2004 1
Copilasi sept-oct 2004 2

Mergi la inceput