Aveti copii mofturosi?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

quote:
Originally posted by filofteia

Adi are 4 ani si 8 luni, 120 cm si 19 kg...
Pai mie mi se pare grasut copilul tau. Victor are 4 ani si 1 luna si aproape 15,5kg. E asa de slab de ma imbolnavesc doar cand ma uit la el. Si ce sa-i fac? Asa era si Andrei si acum mananca si are o greutate normala, la 6 ani si 4 luni are 20,5kg.

Solutii? Multe si nu prea. Tot cand le vine lor cheful se rezolva problema... Sandwich-uri pictate cu ochi si gurita din ketchup&maioneza, paste de toate felurile, pizza, fripturica ascunsa de un carofior prajit, etc, etc.

Rabdare si tutun. Noi nu fumam, asa ca trebuie sa lucram si mai mult la capitolul "rabdare".


Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Fetelor,multumesc pt.raspunsuri,deci trebuie sa primeze rabdarea,sa speram ca in timp se va rezolva si va manca si fara amenintari si santaje!
As mai vrea sa stiu daca pe perioada mai rece,din septembrie-octombrie mai supliniti cu ceva necesarul zilnic de vitamine,poate ceva naturist?

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura _Oprescu spune:

Camelia
Rares al meu la fel.Santajat ...mananca cu placere numai favoritele lui,dar mancare gatita ..bleah!
in lunile de iarna eu ii dau vitamine...el are un pic peste 1.20 cred si 20/21kg,dar crede-ma ca nu stiu cum ii ies la socoteala kg.Acum manaca in cafeteria la scoala si se pare ca ii place...am renuntat sa ii dau sandvis pentru ca se pare ca ii place acolo...papa si ravioli si alte chestii de care acasa nici sa nu auda...Eu sunt sigura ca eu am gresit undeva cand era mic si il alergam cu mancarea ...mai bine il lasam pana i se facea foame si cerea...acus cu Lucas care are 13 luni fac aceeasi greseala:)


Mergi la inceput