Ecografii la MedLife?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalinad spune:

am o prietena care a facut eco la medlife, din pacate nu stiu exact la ce doctorita... cert e faptul ca, pe langa o lipsa totala de comunicare (i-a zis ca nu e treaba ei sa interpreteze rezultatele) i-a gasit la bebe un pliu nucal de juma' de metru de a plans tipa o saptamana intreaga pana a refacut eco la herghelegiu si pliul nucal era ok... iar copilul e normal, fireste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaB spune:

Buna fetelor,
Eu am facut eco 4D la Medlife in sapt. 20 la D-na Dr. Alma Georgescu.
Si eu si sotul meu asteptam cu nerabdare sa vedem acele imagini spectaculoase cu puiul nostru.

Am plecat totusi dezamagita de acolo...imaginile 4D nu au fost foarte clare...dupa cum vazusem noi pe internet... Sedinta a durat aprox. 25 min., din care doar 7-8 min 4D, restul... 2D. Am cerut eco morfologica 4D + doppler, care costa 2.500.000 lei + cd-ul 200.000 lei. Totusi nu mi s-a facut doppler cu toate ca am platit, iar cand am ajuns acasa, surpiza !!! cd-ul nu mergea. Nu stiam noi de ce nu ni l-a pus la plata...cred ca si-a dat seama ca nu a finalizat cd-ul.
Pana seara tarziu, s-a chinuit al meu sot sa recupereze datele de pe cd, cu interventii pe la prieteni si cautari de programele speciale de pe internet. In final a REUSIT saracutul, sa recupereze tot filmuletul. Asta a fost singura satisfactie.

Alt lucru care m-a dezamagit foarte mult, este faptul ca nu am aflat ce sex are bb-ul. Dr. mea ginecolog a ramas surprinsa cand a aflat ca nu s-a vazut. A spus ca este imposibil ca la o eco. profesionala sa nu se vada. Concluzia ...lipsa de profesionalism.

Daniella 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

quote:
Originally posted by ECMI
Din experienta va spun, este important sa faceti 4D-ul pentru ca va ofera informatii cruciale privind starea de sanatate a fatului, posibile boli genetice, il cantareste, ii masoara ritmul inimii.



Nu te supara pe mine, dar poti sa dezvolti putin asta cu bolile genetice care pot fi depistate la eco 4D si la 2D nu?
E adevarat ca m-am trezit cam tarziu sa intreb dar incerc poate mai intri pe subiect.
Cat despre masuratori, ele se pot face la fel de bine si in 2D.

Daniela, poate a stat cu piciorusele stranse si chiar nu s-a vazut.

Andreea mamica lui Filip Stefan
bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hair spune:

am fost si eu la chitescu, tot timpul a molfoit guma la urechea mea si a barfit cu asistenta, comunicarea cu mine minima. Nu mi-a zis nimic, decat col scurt, dar inchis.

peste vreo 3-4 sapt. am nascut prematur - colul deschis. acu ori s-a deschis intre timp, ori n-a vazut ea, dar urm. dr. la care am fost la control a zis ca eu am mereu colul deschis...deci...

nu as mai merge la ea, mult mai atent a fost iosup la o sarcina anterioara. atunci mi-a spus col deschis si am stat in pat. la chitescu am insistat sa se uite bine la col, si a zis ca e inchis, desi nu cred.

Mergi la inceput