Constanta la apel (45)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Simona, eu nu sint de specialitate, cu crema nu stiu cit de rau e, desi nu cred, iar cu vinul eu zic sa nu-ti faci probleme. Pe pielea mea probat, eu cu Vivi n-am stiut ca am ramas insarcinata, pina spre 8 saptamani. Medicamente nu am luat, dar baut(ca deh ma mai intilneam cu prietene seara, tot asa un pahar doua) si fumat( io sint in privinta asta un paradox, nu fumez, decit cind vin in RO, cind m-am urcat in avionul de intoarcere adio tutun) si carat carut 2 etaje de n-spe ori pe zi, ca doar ce venisem in RO singura, doar cu Patrick(ne-am dorit enorm amandoi sa raman insarcinata pina plec, si am plecat resemnata ca nu sint) n-a avut nimic copilul. La mine am stiut cind m-au apucat starile de greata, din momentul ala am terminat cu tutun bautura etc. In rest nu stiu ce sa-ti zic, poate stiu fetele mai multe. Dar nu cred sa fie vreo problema in cazul ca e sarcina, fiind in faza atit de incipienta, asta din ce-am mai citit si eu. Sa dea Dumnezeu sa fie asa cum iti doresti!!!
narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Simona, Felicitari!!!!
Go for it!!! Nu iti face griji...!!!!!
DAca candida nu afecteaza sarcina stai super linistita!!!!

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi si David
Poze la munte si la mare

Poze noi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

stati, stati ...sa mai asteptam poate doar intirzie.
m-am uitat si pe calendar, daca chiar am ramas, 7 dec cade-n sapt 19. va dati seama ce inseamna un stress enorm de la mine ducindu-se spre copil??!!
ca sa nu mai vorbesc de crema aia locala si de vin! of ce minte am...

sava spun cronologic cum s-a intimplat. mi-am zis ...hmhm barbate vrei sa facem unul mic? el a zis da. am decis eu ca nu trebuie sa fie peste ca mine, in rest e o.k. asa ca luna trecuta , pina pe la ziua 14 ...am ... stiti si voi , ca nu de ieri de azi sunteti pe aici.

la un moment dat, m-am gindit ca ... ei probabil ca n-am ramas si cum am avut musafiri pe care-i serveam in fiecare seara cu vin rosu la masa, am baut si eu, in ideea ca probabil ca n-am ramas. apoi ideea asta a ramas in capsorul meu si m-am apucat si de tratamentul de candida care statea in dulapiorul de medicamente de 2 luni (aici e o mentiune de facut : doctora , cind mi l-a dat stia de intentiile mele de a avea copii (mi-a dat si calendare sa-mi fac grafice), nu mi-a zis nimic 9dar e cam tamiie doctora asta a mea de fam....), m-am uitat si pe el ce scrie si zice ca daca esti gravida , sa fie facut tratamentul sub supraveghere medicala...). in final aceasta data de 7 dec este decisa de pe 1 iul, deci way in advance, dar asa cum va ziceam , mi-am zis ca probabil nu o sa ramin asa ca , carpe diem.
acum poate nici n-am ramas , si am tulburat apele pe aici , dar daca am ramas, as vrea sa-mi doresc copilul, sa fiu fericita , nu cum sunt acum...


***********************
ooooo....aceste cuvinte ne doare!

grumpy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreen spune:

Mersi fetele pentru ascultare si sugestii...Azi de dimineata era beton de neagra de suparare,asa ma trezisem ca doar nu aveam de unde asa deodata.Prima care ma scos din sarite a fost Bianca si asa vroiam sa ma iau de ea asa ca s-a ales cu doua palme tapene.Apoi am plecat de-acasa sa platesc lumina si apoi prin parc...Cand ajung in parc se rupe si caruciorul Deliei.Asa ca am stat pe banca cu copilul in scoica...O zi numai buna pentru mine...

Bianca nu este rasfatata de soacra cu care eu nu am dialog,de bunicii materni pe care nu-i vede,asa este ea pur si simplu.Per ansamblu este un copil bun,insa are o chestie cand aude de scoala.Ar face orice altceva inafara de carti...Iar eu sunt,cred,prea perfectionista,in anturaj mi se spune jandarmul...din cauza ca Bianca cand ma vede si stie ca e timpul sa inceteze incremeneste...



Loreen cu Bianca(15.10.96)si Delia(26.04.05)
Baita din cada mare
"Nu merge inainte mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot urma; nu merge in urma mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot indruma; mergi alaturi de mine si fii prietenul meu"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Edessa spune:

Hop si eu pe aici, daca tot am primit o invitatie asa de tentanta de la Tatianas! Am mai trecut eu pe aici dar mi se parea ca e o comunitate prea sudata si ca nu e loc de mine si atunci am renuntat! Plus ca eu nu am nici un bb mic, fetita mea este nascuta pe 23.decembrie.1999....
Dar, daca ma primiti si pe mine....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

LA MULTI ANI FERICITI, TANIA!!!! SA FII IUBITA SI SA AI PARTE NUMAI DE BUCURII DIN PARTEA CELOR DRAGI!!!!

Edessa, bine ai venit!
Narcisa, bafta cu job-ul! Adina este la munte, din cate imi aduc eu aminte.
Tatiana, gaza nu se strica la burtica de la para+pruna+portocala????? Parerea mea este ca 150ml de papica este suficient la o masa, la varsta ei! Totusi, am auzit la tv ca nu este bine sa mananci fructe dupa masa propriu-zisa, asa ca... poate te gandesti si-i dai Biei altceva dupa supica/mancarica... si fructele separat.
Loreen, nu pot sa-mi imaginez ce fel de relatie ai cu fiica ta mai mare... Cum sa nu te asculte la numai 9 ani?! Dar cand va fi adolescenta, cum ai sa te descurci cu ea?! Ia masuri si fii ferma, nu da inapoi!!!!
Simona, nu sunt de specialitate, dar nu cred ca cele cel mult doua pahare de vin/ seara si crema sa reprezinte o problema pt o eventuala sarcina! Mai nasol este daca ai luat medicamente impotriva candidei si pe cale bucala! Dar cel mai bine, mergi la un ginecolog (cam peste doua saptamani e cel mai potrivit) si discuta cu el !
Sinziana, dar ce plimbaret ai facut din David!!!! Sper sa pot merge si eu peste tot cu Sebi la anul! Acum nu prea are rabdare in masina, urla ca el vrea afaiããããããã!!!!! N-am retinut: el nu este inscris la gradinita unde lucrezi si tu? Daca da, de ce-ti faci probleme? O sa se obisnuiasca cu "noua doamna" destul de usor stiindu-te pe tine in preajma! Si nu mai fiti suparati (tu si Radu) pt faza cu telefonul! La varsta lui David, ma mir ca e prima data cand va face faze d-astea!
Jone, eu ador sa am grija de copilul meu (si sa stau cu el acasa) si nu simt ca-mi "leneveste creierul"! E adevarat ca eu am un job pe care-l pot face acasa si ma solicita destul, dar chiar mi-ar placea sa ma pot ocupa in pace, exclusiv, de Sebi, de mine si de sotul meu! Cauta-ti si tu ceva .... si cand vei incepe munca, sa vezi ca n-o sa mai fie asa usor cum pare acum! Eu sunt sigura ca nimeni nu-mi poate ingriji si educa mai bine si cu mai multa dragoste copilul, decat o fac eu!!!! Mai bine incearca sa te bucuri de zilele astea, ca nu se mai intorc!
Crig, ce mai face Mariuca?

Cine imi da si mie Pilates, va rog!!!!?

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Fetelor, daca aveti timp si doriti sa va delectati cu poze din vacanta noastra in RO, enjoy http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/narcisax3/album?.dir=253f&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//de.pg.photos.yahoo.com/ph//my_photos


Edessa, bine ai revenit, sedere cit mai lunga si mai placuta pe aici!
Mav, merci de INFO
narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stralucitor1 spune:

quote:
Originally posted by narcisa

Fetelor, daca aveti timp si doriti sa va delectati cu poze din vacanta noastra in RO, enjoy http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/narcisax3/album?.dir=253f&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//de.pg.photos.yahoo.com/ph//my_photos
narcisa




Mama, ce surpriza mi-ai facut ! Dupa o luna de vacanta, ma intorc pe forum si gasesc o multime de fotografii cu copilasii tai!!!!!!Sa iti traiasca si sa te bucuri de ei ca frumosi mai sunt!!Eu din pacate nu te- am prins in Ro pentru ca dupa examene am plecat un pic la Barcelona asa ca doar ultima parte a vacantei am petrecut-o in Constanta...dar a fost minunat...numai namol de la Techirghiol a scris pe mine( si bere neagra si gratarel la Eforie, fie vorba intre noi)a fost foarte relaxant si sincer abia astept sa ma intorc de Craciun...complimenti pentru job, inceputul e important!!

Salutari tuturor fetelor si numai bine

"Le mariage est un merveilleuse institution
mais qui diable voudrait vivre dans un institution...."
http://http://dreamaway1.myphotoalbum.com/albums.php

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Tania, La multi ani fericiti alaturi de familia ta!

Liris, nu ma pricem mai deloc, dar iti pot spune din experienta mea, ca nu e nici o problema cu medicatia pt. candida. Eu am avut exact inainte de a ramane insarcinata cu Stefan si imediat dupa (pe la 6 sapt.). Am tratat-o si inainte si dupa. Ca sa nu mai spun, c amai aveam vreo trei boli pe langa asta si cresdeam zilnic ca ampierdut sarcina. Poate va mai amintyiti perioada aia .

Cel mai bine fa un test de sarcina, ca sa te felicitam oficial. Eu pana acum as fi facut vreo 5 . A, si doar nu ai umblat beata crita tot timpul asta, ca sa iti faci probleme cu bautura

Fetelor, scuzati absenta, dar sunt cu timpul la limita si cu o problema de sanatate a lui Doru, care ma consuma. Sper sa se termine cu bine si sa ne linistim si noi. La inceputul lui sept. sper sa plecam la munte. Intre timp, pleaca Maria pt. cateva zile, cu parintii mei.

Despre Pilates: Am incercat de vreo doua ori si am intamplinat mari probleme din cauza MAriei: Mami nu face asa, nu ridica piciorul asa!, NU VREAU GIMNASTICA! vREAU DESENE!!!, Schimba programul!!! si altele asemanatoare, plus ca mi-a oprit dvd-ul d ecateva ori. Simona,scuze, daca sunt neam prost, dar programul pt. abdomen nu e? Ca tare imi facusem iluzii ca scap de burtica. Exercitiile pt. partea de jos sunt super si mi se par accesibile, doar trebuie sa imi fac tmp de ele, fara Maria.

Hai ca m-am blocat si nu stiu ce sa mai scriu. Pupici tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

mav daca vrei iti fac eu o copie la pilates.

imi place sa ma ocup de alexandra dar uneori simt ca imi iau lumea in cap de aproape 4 luni suntem numai noi doua, intradevar au mai fost si parintii vreo saptamana mai e si sormea cate un pic dar ...imi lipsesc conversatiile cu adultii.
eu sunt o tipa f. activa si ash vrea ceva sa fac dar cu program redus.
eu stau acasa deja de aproape un an si cel putin anu trecut cat stateam acasa chiar am fost numai eu si nici macar net nu aveam.
sunt sigura ca daca ash incepe serviciul ash tanjii dupa stat acasa.
poate ca pana la urma ai dreptate timpurile astea nu se mai intorc.
sa speram ca mi se va umple timpul cand va veni sotul.

jo si alexandra


*********
pierdut manual de instructiuni ptr cresterea copilului!cine il gaseste sa il traduca din limba bebeilor in limba mamicilor.

Mergi la inceput