Bebelusi de sept-oct 2004 (74)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns herra spune:

lui Vlad i-am luat doua perechide ghete-adidas la fel!
primele - marimea 18; numai eu reuseam sa-l incalt, prin "insurubare" pe picior.
asa ca i-am luat marimea 19; ii sunt putin mari la talpa, dar la glezna sunt ok.
insa eu nu cred ca as lua ceva pe ne-probate.
succes!


Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are!

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timea spune:

Aissa pe mine m-ai descurajat cu tortul:( Eram pregatita sufelteste sa-i fac fetei mele de ziua ei eu tortul. Du ce am vazut niste modele ca sursa de inspiratie m-am hotarat ca nu-s capabila de a fi in stare si am sa ii cumpar. N-o pot face de rusine la 1 anisor:( Cu voi incepe sa ma mustre constiinta ca nu bucataresc mai mult.
Felicitari pentru floricele, tare-s frumoase:)


Timea si Mara 10 sept. 2004 si bb2 DPN 9 feb.2006
http://community.webshots.com/user/timea2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

LA MULTI ANI! Teodor Mihai si Paula Diana!

! in listuta bb-ul Minei e trecut Matei Costin!

iar albumul de 11 luni nu stiu de ce da eroare - nu e contributia mea; eu am lucrat doar in webshots, la paginuta de start nu ma pricep...

Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are!

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

quote:
Originally posted by herra

LA MULTI ANI! Teodor Mihai si Paula Diana!

! in listuta bb-ul Minei e trecut Matei Costin!

iar albumul de 11 luni nu stiu de ce da eroare - nu e contributia mea; eu am lucrat doar in webshots, la paginuta de start nu ma pricep...

Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are!

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)





1. Si cum ai vrea sa fie trecut Matei? Sau cum ar trebui?
2. Nu mai da eroare


Eliana si Elena – 23 octombrie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

quote:
Originally posted by timea

Aissa pe mine m-ai descurajat cu tortul:( Eram pregatita sufelteste sa-i fac fetei mele de ziua ei eu tortul. Du ce am vazut niste modele ca sursa de inspiratie m-am hotarat ca nu-s capabila de a fi in stare si am sa ii cumpar. N-o pot face de rusine la 1 anisor:( Cu voi incepe sa ma mustre constiinta ca nu bucataresc mai mult.
Felicitari pentru floricele, tare-s frumoase:)


Timea si Mara 10 sept. 2004 si bb2 DPN 9 feb.2006
http://community.webshots.com/user/timea2004



De ce??? Ce am facut?

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Fetelor eu trag chiulul de la petrecere sa scriu putin pe forum.
Am pus si tortul si acum se sta la vorba, dans, etc.
O sa pun pe seara poze cu tortul sa vedeti si voi ferma Alexiei.
Pana acum totul a fost frumos...cu exceptia soacrei care tre sa aiba ceva de comentat mereu...cica avem sedinta mai pe seara cu ea sau zilele astea...hihihi, ce ma asteapta!

Aissa, m-am uitat la decoratiile facute de tine si sunt minunate. Tre sa invat si eu sa fac. Tortul meu a fost ceva "pt copii", dar e bine de stiut si cum se face un trandafiras.

Aaaa, Alexia a ales de pe tava: banii, pixul si parfumul. Hehehe, de ar fi mai mult decat babism toata chestia asta ar fi super.
Am taiat si motul si acum tre sa-l lipesc cu ceara si sa-l bag la pastrat.

Eu sunt moarta de oboseala si simt ca adorm in picioare...si mai am si viitori fini la noi (cununam pe 29 oct) si vor sa stabilim cum facem cu nunta lor. Greu, dar ne descurcam!

Va pup si sper sa revin sa pun cateva poze cu bb!


Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)
Alexia, de 11 luni +
Evenimentele din viata mea

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Salut!

Am pus si eu pozele in albumul cu toti copilasii, dar sa stiti ca eu nu am reusit sa pun o poza exact cand a implinit Stefan luna...nu am data pe poze...mi-a fost lene sa le trec de la inceput...si la cate poze am...dar imi sunt aranjate pe cate 2 luni, si am luat de la inceput si de la sfarsit daca o fi mai mic sau mai mare cu o saptamana no fi foc, nu?(la 5 luni stiu sigur ca e pe 19...scrie aici da la restu...pe ghicite)

mcm eu nu as lua papuci daca nu-i probez pe piciorusul lui Stefan.El a primit tot felul de papuci si cam greu l-am nimerit cu ei...numerele difera foarte mult.Eu am la Stefan acum papuci pe care scrie nr 14 si pe altii care scrie 18 si pe altii 20 asa ca...daca e sa ma iau dupa numere nu as nimeri si dupa ochi...nici asa ca e mai bine sa vezi cum ii vine pe picior.

Eu astept cu nerabdare sa vina sotul de la soacra, acum a ajuns din America, ne-a fost tare dor de ea (eu am o soacra care imi este draga, si chiar mi-a fost dor de ea) dar vreau sa va spun ca a stat 2 luni in America si tocmai am primit pe mail ultima poza facuta cu ea...ei bine sa ingrasat de nu o mai recunosc!!!!Oh...cred ca e disperata...nici nu ma mira...daca a stat 2 luni fara sa faca nimic...
Asteptam sa vedem si ce cadouri am primit Mai ales cele pentru Stefan de ziua lui.

pupici si noapte buna!!!
mihaela distractie maxima in continuare!!!Si nu te lasa intimidata de soacra!haha

Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos
Stefan - primul an din viatza mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Ana nici eu n-am pus poze fix din ziua cand a implinit luna... De ex. la 3 luni e poza cand are 3 luni si "n" zile... Doar la "primele poze" am pus chiar din I zi...

Mihaela astept poze Sigur pui in seara asta... ca eu astept...


Eliana si Elena – 23 octombrie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Sara buna fetelor!!!
Aissa asa e, eu cautam poza cu lacul cu ratuste (si nu-mi mergeau primele linkuri, cel cu decoratiile da)
Mihaela distractie super daca la ora asta mai continua.... Alexia sigur face nanica dupa atata dans si voie buna . Chiar ar fi bine sa se adevereasca faza cu tava... Cand am taiat motul finutlui, Gogo a mea nu vroia sa lase din mana milionul de pe tavita, asa ca avem fete materialiste nu gluma Asteptam poze cu ferma
Mcm si eu vroiam sa-i iau maimutei incaltaminte de pe net si am renuntat dupa ce vad numerele de pe pantofiorii ei, de la 14 la 20 si toti sunt de fapt la fel. Deci proba ramane la noi singura modalitate. Cat despre cizmulite, la iarna cine stie cat o avea piciorusul... chiar nu stiu cand ii voi lua.
Ana pup-o pe socrella ! Abia astept sa ne spui ce i-a adus printului din America
Noi facem nani dupa baita, fuseram afara cam tarziu ca a plouat si totusi am reusit sa ne facem damblaua si cu datul in leagan... nu puteam dormi fara uta-uta.
Asa ca va dorim noapte buna si ma apuc de pus poze pe net...
Pupici pentru mamici si pitici somnorici!!!!!!!

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

S-a terminat toata nebunia dar a ramas atata mizerie....si maine tot in curatenie o sa fiu.
Incerc sa pun si pozele acum sa va arat mandra mea fara mot....sper sa mearga si netul.
Alexia astazi a fost exemplar de cuminte fata de ieri cand nu stiam ce sa-i mai fac. De la ora 6 nu a mai dormit pana la 12.30 noaptea cand a cazut lata.


Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)
Alexia, de 11 luni +
Evenimentele din viata mea

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput