Povesti de succes partea a 2-a

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violetamaria spune:

Ma bucur f mult ca am intrat si eu in carea povestilor desucces.
OANA B a postat reteta mea aici ,am intrat si eu citindu-va povestile.emotionante, pline de suuces,eu consider ca fiecare om are scris ceva acolo sus, exista unn destin din care nu ne putem abate.Trebuie doar sa ne rugam la Dumnezeu si sa avem incredere in el si sa facem si ceva ptr. el v-ati gindit ve=reodata la asta?cred ca el face prea mult pentru noi si ne da mai mult decit meritam.nu credeti?Acum sa va spun si povestea mea:in primul rind am decis sa fac si eu ceva ptr. Dumnezeu CE? C? m-am tot gindit si pina la urma cred ca tot el mi-a da ideea AM DECIS SA NU MAI DRACUI am 2ani injur cit cuprinde dar nu mai zic d....m-am simtit extrem de bine.acu dupa oviata de suferinta pina acum 2 ani cind ma intilnesc cu un gagic de-al meu din tinereta acum am 32,decidem sa raminem impreuna nu suntem casatoriti legitim.nu aveam copii niciunul.am incercat 1 an ,nimic am decis sa ergem sa vedem cauza am afla-o oligospermie si nu cred ca puteti face.am facuttratam mentionat si dupa o luna de tratam nu mi-a venit ciclul nu ne gindeam la copil in ruptul capului,fac test de sarcina nimic merg la dr sarcina nici nu stiam cum sa reactionam nu ne venea sa credem .inre timp sotul trebuia sa se mute in alt jude in interes de serv,eu acum gravida trebuia sa-mi schimb locul de munca sa pot intra in prenatal.parca a numarat Dumnezeu zilele si le-a aranjat in asa felincit am nascut o fetita frumoasa,sanatoasa se numeste MARIA si am intrat si in prenat.a... uitasem cind i-am spus mamei.soacrei... ca sunt insarcinata au spus minti bine eu sunt si o fire mai trasnita.asta este povestea mea.
dupa un timp citesc in formula as de cineva care avea nevoie de reteta ptr aceeasi problema ,i-am rimis reteta si dupa 3 luni ma suna ca este insarcinata, chiar in ziua de craciun anul trecut.a fost o bucurie enorma ptr. mine si o binecuvintare dela Dumnezeu.credeti in el si cu rele si cu bune nu ne poate da numai bune sau dupa cum meritam nu?
am uitat sa va spun ca inainte sa ramin insarcinata am ajuns la manastire la cozia si am cerut si eu un bebe
scuzati scrisul stau intr-o pozitie nasoala si cu MARIA pe picioare.
VA DORESC MULTA SANATATE SI MI-A PARUT BINE DE CUNOSTINTA
PENTRU OANA B SPUNE-MI DESPRE TINE AI BEBE




O sa scriu aici mic-mic sa nu incarc subiectul, multumesc ca te-ai gandit la mine, nu am dar muncesc din greu de cativa ani, 6 inseminari cu o sarcina extrauterina si una oprita in evolutie la 8 saptamani, acum ma refac dupa o laparoscopie si o iau de la inceput. Sa-ti traiasca Mariuta. Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefaniya spune:

Buna,in primul rand bine v-am gasit,eu sunt noua pe forumul asta dar ´cred ca ma va tine mult timp de acum incolo ocupata :)
Si ca sa fiu ontopic am sa va spun povestea mea,vad ca si eu cele care le-am citit iti ridica oarecum moralul.
Am 28ani,in curand 29 si sunt insarcinata in 5luni.La fel ca multe alte mamici,prin controale la medici cu raspunsuri negative dar ce era mai rau ca eu chiar nu ramaneam,sora mea al fel,asa ca m-am gandit ca asta e viata.In ianuarie am inceput sa simt dureri puternice la sani,constatand ca e vorba de chistulete,am mai gasit si o glanda si am inceput sa le tratez.In iulie m-am trezit ca sunt insarcinata,un pic speriata pt ca stiam de tratament,sunt si la prima sarcina dar si o mare bucurie de ceea ce se intampla ca sa nu mai zic ca i-am facut fericiti si pe cei dragi noua(familiile).
Din tot ghinionul cu sanii si glanda a venit o veste buna,pt ca eu cred ca tratamentul la sani a ajutat sa raman insarcinata.Dar totusi mai am o problema cu placenta prinsa jos,dar zic eu ca daca am ajuns la 5 luni sansele sunt mari ca sa-l am pe bebe.Oricum nu fac efort mai deloc,incerc tot posibilul ca bebele sa fie sanatos(am oprit tigarile,cola)Sanii s-au tratat de la sine si important e ca sutn fericita.
Eu doresc mult noroc tuturor care vor avea,care au bebe ,sa fie sanatosi cu totii!

*****BEBE*****

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

va rog mult nu deviati de la subiect, toate mesajele care nu sunt legate de tema acestui subiect vor fi sterse. cautati subiectele potrivite temei de discutie pe care doriti sa o abordati. multumesc pentru intelegere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Mi-e tare dor de subiectul asta.
Dragi moderatori , va rog frumos, puteti sa-l puneti din nou pe prima pagina? E un subiect tare frumos , care ne da curaj si ne face sa trecem mai usor peste pb noastre.
In speranta ca m-ati inteles va multumesc anticipat!




Miki
Anul asta pui de-un pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Si mie mi-ar placea sa fie din nou subiectul pe prima pagina!
I-am dat si un vot!

Anto
"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Am dat si eu un vot!Ieri am aflat o poveste emotionanta de pe care am scris-o la alt subiect,dar sper ca in curand protagonista povestii sa intre si aici si sa povesteasca ea minunea care s-a intamplat in viata ei!
E un subiect frumos,emotionant si care ne da sperante!Multumim moderatorilor ca l-au readus pe prima pagina!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Kora deabia astept sa vad o alta poveste de succes. Si moderatorii inca nu l-au pus pe prima pag, adica colo in capul listei in locul aluia cu pozitiile.



Miki
Anul asta pui de-un pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Si eu votez pentru pastrarea acestui subiect pe prima pagina!



Ioana
animalutele mele iubite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Un vot si de la mine! Avem nevoie de asa ceva.

http://tt.lilypie.com/xw0yp2.png - ticker, ok ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Am citit povestile voastre m-ati convins sa o scriu si pe a mea, nu stiu daca este o reteat a succesului dar pentru mine se pare ca a fost.

eram ff tanara pe la 18-19 ani am fost la un control ginecologic in care medicul mi-a spus ca am un uter ff mic, practic ca al unei fetite de 10-12 ani si retrovers tare!
sfatul lui a fost daca voi ramane vreodata insarcinat sa nu renunt la copil nici in ruptul capului, ca nu se stie sigur daca se va mai intampla si a doua oara!

Atunci la acea data nu am patruns asa cum trebuie vb medicului si nici nu le-am dat mare atentie..oricum nu ma gandeam atunci la copil, imi statea capul la altele specifice varstei sa zic asa!

Pot spune cu mana pe inima ca desi nu m-am ferit nici nu am ramas insarcinata!

la un momet dat am fost la o analiza la un fel de computer care iti citea sa spun asa cu niste senzori starea e santatea....toate erau bune numai ca ficatul nu era tocmai ok si fierea imi dadea de furca destul de tare aveam deja 24-25 de ani, nu eram casatorita dar eram impreuna cu acualul meu sot de 3 ani, pe vremea aceea eram doar iubiti!

fiind vorba de ficat am luat lucrurile in serios si m-am apucat de documentat... am spus nu medicametelor de orice natura si am optat pentru un tratament naturist cu ceaiuri ceva pulberi din plante de la Virgina Faur care mi s-a potrivit ca o manusa, dupa 3 luni de la inceperea lui deja ma simteam mai bine, slabisem destul de bine, intr-un cuvant ma simteam plina de viata!

Cred ca dupa este 3 luni am ramas insarcinata nu ne feream ca nu aveam de ce era dovedit ca la mine nu se poate!

Intai a fost o banuiala a mea care a fost confirmata o zi mai tarziu de un test de sarcina care arata doua liniute.

Ma uitam naucita la el si nu stiam ce sa cred era al meu dar parca nu era al meu imi venea sa rad si sa plang si sa rad in acelasi timp.......

A doua zi parca pe 8 martie sa fi fost imi fac programare la ginecolog, care imi spune ca nu se vede nimic si ma mai ia si la intrebari ca de ce fac eu copil si nu sunt casatorita ca acum o sa fac avort si ca unde imi este capul, ea vorbea ea auzea-am auzit-o abia cand mi-a spus sa revin urmatoarea saptamana cand poaote sa mi-a spus ca ea vede un chist mare pe ovarul drept si nici pomeneala de sarcina, in viziunea ei scapasem....dar ce stia ea!

Am mai facut 2 controale in care mi-a spus ca am un chist mare de vreo 5-6 cm pe ovar si ca va trebui sa ma operez ca si chisturile dau teste de sarcina pozitive, eu neavand nici un simtom de sarcina.

Pana la urma s-a vazut si BB in burica avea de acum 6 saptamani si 1.6 cm si un chist langa, ca deh trebuia sa fie si el acolo!

Am schimbat medicul si bine am facut pentru ca am avut noroc si eu si vlad ... a fost salvarea noastra si sansa la vaita alturi de puiul meu tot el mi-a dat-o!

la eco de 10 saptamani am fost impreuna cu sotul meu, vlad ne-a salutat ridicand din piciorus, iar noi am iesit ff emotionati din cabinet, tot atunci am primit cea mai frumoasa declaratie de dragoste din viata mea, din fericire nu a ramas singura!

de atunci si pana la 25 de saptamani nu am stiut ca sunt insarcinata, am avut o sarcina fff usoara si frumoasa, dar la un moment dar am avut contractii dureroase si regullate in urma carora am ajuns la spital de unde am plecat dupa 3 luni cu Vladut in brate.

Au fost 3 luni de rugaciuni, de lupta de lacrimi si de speranta, Dumnezeu ni l-a trimis cand ne asteptam mai putin, dar tot el ne-a ajutat sa trecem peste 3 travalii tinute sub control de perfuzii de tratament si nu in ultimul rand de speranta ca totul se va termina cu bine, si asa a fost!

Iar dragul meu dl doctor, a fost langa mine pot spune zi si noapte a luptat langa mine pana la urma am invins o anomalie a naturii(uterul fiind mic, nu a mai putut suporta greutatea sarcinii).

Pe 5 noiembrie 2003 intr-o frumoasa zi de toamna tarzie de Brasov am devenit cei mai fericiti parinti ai unui baietel minunat pe nume Vlad-Mihail!

M-am lungit mult poate v-am plictisit , dar daca aveti un vis si acel vis se numeste BB atunci meita sa luptati ca sa il impliniti.

Mama mea spune ca nimic nu se misca pe lumea asta fara voia lui Dumnezeu!





POZE VLADUT



"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput