m-am suit in dealu Clujului!:)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

revin si eu cu informatii despre fertilizare.o prietena de-a mea care stie bine subiectul mi l-a recomandat ptr dr Micu.si eu il stiu, am fost la ecograful lui performant si tare mi-a placut de el.
acuma cum zice ancuzza parerile sunt impartite.
insa despre Stamatian pot zice cu mana pe inima ca mi se pare un mitocan.o fi el un bun profesionist, din fericire n-am avut ocazia sa constat dar singura consultatie la care am fost la el m-a dezgustat din punct de vedere a textelor si comentariilor.

asta e parerea mea.binenteles ca suporta contestatii:)
pupicei

cristiana si gagalicea Theodora Alexia (2 anisori si doua luni)

http://photos.yahoo.com/thea_alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

Fetelor, multumesc pentru raspunsurile voastre prompte!!! Cu siguranta la dr. Stamatian nu ma voi duce daca este mitocan, chiar daca este profesionist. Si preturi intre 3 si 5 000 de euro...??? Este cam scump. Asa mai bine ma gandesc la Szeged. De dr. Micu scria cineva ca face FIV cu 600 euro.Daca mai aflati ceva de acest dr. din urma, va rog sa-mi trimiteti un PM .
Pusi,pusi!!!

Mi-ka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Ola fetelor. Am inceput serviciul de 2 zile si ma dau iarasi lovita. Nu am timp deloc sa intru pe net de la job, desi il am sub nas! Nu se mai poa' avem multa treaba, cred ca sefa mea s-ar supara tare de tot daca m-ar vedea pe DC ... si sitit cum e pozitionat monitorul meu, v-am zis deja...

Bun venit pe topic Ralucai, o sa o trec pe listuta noastra.

Florina, ma bucur ca-mi dai dreptate, asta inseamna ca nu aberez, desi imi pare rau in acelasi timp. Mi-a zis Vic de scorpioni si viespi, cred ca nu stateam nici un minut intr-o casa cu scorpioni, sau intr-o zona cu viespi mari! Daca mi-e frica de ceva si urasc ceva alea sunt insectele care inteapa si mai cu seama viespile. Devin isterica si las si copil si mancare si tot, si fug!

Cristiana, sper sa ne si intalnim online, deocamdata e bine ca am facut legatura :)

Ma laud cu Serbanica ca zice caca si stie ce inseamna insa zice dupa ce a facut sau chiar in timp ce face, fara sa mai avem vreme sa-l prindem cu olita, dar ma bucur ca stie. Ieri s-a intepat din cauza mea, ca n-am fost atenta, cu un bat in cerul gurii. I-a curs sange, are o rana mica. Putea sa iasa urat, am avut noroc! Sa nu-i lasati sa umble cu nimic in gura, asa cum am facut eu!

va las ca am treaba dar sper sa revin in curand.

Va pup,
Roxa

PS De Stamatian pot sa zic ca s-a mai schimbat. Am o prietena care a nascut cu el s a fost ok si anul trecut eu am fost la o consultatie la el. Nu mi-a vorbit aiurea, poate chiar foarte putin, a facut o glumita, dar nu era prea deplasata...Personal, as ignora prostiile pe care le-ar putea spune de dragul profesionalismului si a experientei. Eu as naste cu el, mai ales ca face anestezie peridurala...

"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:


Fetele mele dragi, iata ca reusesc si eu sa mai intru pe DC.
Nici nu vreti sa stiti cate am patimit de cand nu am mai vorbit cu voi! A fost o nebunie cu apartamentul, ca nici nu vreau sa-mi mai aduc mainte. Acum, lucrurile au inceput sa se linisteasca. Singura problema e ca noul ap nu va fi gata pana trebuie sa ne mutam (sapt viitoare marti ) din vechiul ap, iar proprietarul nu vrea sa ne mai lase nici o zi in plus (ne-ar mai trebui 3-4 zile). Din cauza asta trebuie sa stau in chirie . Avem noroc ca putem sa ne mutam lucrurile in ap (noi nu ne putem muta ca nu vom avea gata baia si bucataria pe atunci). Asa ca va trebui sa ma car cu cateva lucruri (inclusiv patut) intr-un ap strain; dar om trece noi si peste asta. Important e sa nu nasc pana nu suntem la casa noua, ca sa nu-l car si pe Simon prin casi straine.
Am uitat sa mentionez ca pana la urma am cumparat ap de pe Rapsodiei nu ala de pe str noastra. Dar nu imi pare rau. O sa am un ap super + ca a fost mai ieftin.

Fetele noi, va zic si eu bine ati venit!

Cristiana si Roxana, bine ati revenit si voi pe meleaguri Clujene

pt toate fetele; mi-a fost ffff dor de voi!



Mariana, Stefan (20.04.2004) si (39 sapt.)

pozicile noastre
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">O poveste de suflet

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Am uitat ceva: sa va multumesc ca v-ati gandit la mine cat timp am lipsit! Din partea mea cate o pt fiecare.


Mariana, Stefan (20.04.2004) si (39 sapt.)

pozicile noastre
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">O poveste de suflet

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Si datorita faptului ca neuronul meu e la plimbare , am mai uitat ceva:

- Cristiana, la multi ani! (scuze pt intarzierea urarilor). Sa fi sanatoasa si fericita!
- Multumesc pt urarile pe care mi le-ati facut de Sf Maria. Sunteti tare dragute!
Inca o data . Si acum va zic si noapte buna; poate asa ma linistesc si nu va mai tot bat la cap.

Mariana, Stefan (20.04.2004) si (39 sapt.)

pozicile noastre
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">O poveste de suflet

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

uraaa, bine ai venit Raluca!in sfarsit!vreau sa va spun ca Raluca este o prietena draga si Stefania este finutza noastra scumpa si draga.

Roxana, se mai intampla accidente, bine ca nu a fost mai rau!

Mariana, imi pare rau ca ati patimit,dar bine ca s-a rezolvat.bb ce face? noi patimim cu terenul pe care nu ne putem apuca de construit din cauza ploilor si noroaielor.

va pup, intru mai incolo ca iara ma dau ocupata la job

cristiana si gagalicea Theodora Alexia (2 anisori si doua luni)

http://photos.yahoo.com/thea_alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuzza spune:

salutare gagici! ce de activitate in deal!
mariana, sa fiti fericiti in casa noua! ma bucur ca te-ai intors in deal! sa ne zici ce face simon...banuiesc ca tropaie de zor, mai ales daca l-ai agitat un pic la treaba cu mutatul....

bun venit fetelor noi! sper sa va placa in deal si sa veniti pe aici cat mai des....ce-ati zice sa ne spuneti care pe unde va plimbati cu trasuricile si bb-ii aferenti ...

roxa, bine ca e bine! eu zic ca pe astia mici ii pazeste cineva de acolo de sus si scapa usor....

florina, cum merge cu dintisorii?

noi il raportam pe cel cu n. 5 !

acu va ca s-a trezit galusca...

http://community.webshots.com/user/ancuzza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Salutare gagici!
Sunt in fuga asa ca pe scurt pt fiecare!

Ancuzza vad ca ne ajungi din urma cu dintzocii, iar Elise ne-a depasit demult! Serbanica are doar 6!

Cristiana, ce fain ca ai prietena si finuta pe forum la noi! Si Mihaela Ema are pile in zona dar vad ca nu mai apae de-o vreme, macar sa ne scoata limba!

Mariana, hai noroc! Bravos ca va mutati, dar i-as muta io vreo 2 lu ala care nu va lasa inca 2 -3 zile ce hain de om, n-a vazut ca nu te misti natural cu burtica + bb si te streseaza? Hmm Abia astept sa ne zici ce fain e apt, poate cand e gata aranjat pui o poza 2 aici sa vedem! Zi de Stefy si de margica din burtica!

No va las ca fac gombotzi, o astept doar pe coana mare cu pezmetul .
Va pup,
pe curand,
Roxa



"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

No, mai? Unde sunteti toate? Hmm...
Pana cand reveniti, va dau un link la pozne, daca aveti timp sa vedeti pozne din concediu si pozne noi cu Serbanica.

Ancuzza, daca te uiti la poze, poate il vezi/l-ai vazut pe sotul meu prin parc cu Serban, ca mai mult el iese cu copilul. Azi vom merge totusi impreuna la tura nr. 2, adica de pe la 4 jumate incolo...in parcul mare deci...poate cine stie...pe la jucarii ....him?
hihihi uitasem de link
http://community.webshots.com/user/roxana_nastase
"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput