Robert, help!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Nu neaparat daca sunt mai multe zile de repaus e si mai bine...La un lichid seminal cu probleme,mai multe zile pot insemna "alterarea" zgubiliticilor.

Sanatate maxima si rabdare pe masura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariska spune:

Buna,

La Fundeni este profesorul Proca. Dar cred ca acolo, la Fundeni, e foarte aglomerat. El mai merge la Policlinica cu plata de pe Calea Victoriei, unde iti poti face programare si are timp sa stea de vorba.

Multa bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monix0708 spune:

Incep sa intreb:

1)ce inseamna celularitate? M-am uitat in DEX dar acest termen nu exista.
2)am intrebat pe cineva depre un urolog la Fundeni. cica sunt doi buni: prof. Sinescu si dr. Gluk. Despre care dintre ei este vorba?

Va doresc din suflet toate cele bune,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

N-as vrea sa spun vreo prostie, dar ma gandesc ca e vorba de morfologie (de obicei valorile unei spermograme sunt volum, mobilitate si morfologie). Dar nu bag mana in foc, eu n-am mai intalnit termenul.
Nici la pct. 2 nu stiu ce sa-ti zic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns robert spune:

Celularitate, este termenul folosit pentru spermocultura: numarul de leucocite din sperma (cu cat numarul este mai mare cu atat gradul de infectie este mai mare), celule testiculare, coci (care pot fi izolati sau in gramazi), etc.
Nu stiu sa-ti spun la care din medicii de mai sus sa mergi. Daca urologul va spune ca este ok (desi am dubii dupa cum arata spermograma), atunci consultati un androlog.
Numai bine,
Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Sar'na domn' profesor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monix0708 spune:

Salutari si sa aveti o super saptamana.

Mi-am facut programare la prof. Ancar pentru 30.06. Mai devreme nu s-a putut. Am hotarat sa mergem acolo, dupa discutia cu doctorul de la Municipal. L-am sunat vineri in legatura cu analizele despre ovulatie si mi-a spus ca noi n-avem nici o sansa sa avem copii. Asa ca vom merge la altul, poate mai optimist.
Stiti cumva un homeopat bun in Bucuresti?

Va pupic pe toti,
iar Ralucai ii doresc bafta. Si nu numai ei.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Multumesc mult monix, si ma bucur din suflet pt. voi, caci alegerea cu Ancar o sa vezi ca e una buna! Nu pot spune ca e optimismul intruchipat, dar pot sa-ti spun ca, daca si voi sunteti dispusi sa mergeti pana la capat, el sigur nu se lasa pana nu face tot ce-i sta in puteri. Sa aveti mult, mult noroc si sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Salut Moni!

Eu zic ca cu o mobilitate 45 % chiar daca sunt numai 2 mil nu-i chiar rau.Sotul meu are 14 mil cu 30 % mobilitate,10%forme normale si am facu FIV rezultand 11 embrioni iar la Raluca 18 embrioni cu aproape aceeasi spermograma.
Pana la urma problema este banii!!!!
Oricum Ancar te va pune sa faci dozari hormonale si iti va da tratament inainte de FIV.

Sunt fete mai rau ca tine!

Te pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenya spune:

Pt. MONIX:
Confirm reputatia Dr. GLUK de la Fundeni.
Va urez succes la Prof. Ancar, un om care de multe x incearca imposibilul.

Ilenya

Mergi la inceput