Constanta la apel !(44)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jone spune:

pun aspiratoru sterg pe jos ce mai! galagie de scol tot blocu.
alex a mea ce face??? nani de rupe!
observ si zic sa o las mai moale ca sa nu trezesc fata.
si surpriza...se trezeste.
eh! imi zic daca s-a tot trezit hai sa continui programul administrativ.
shi.... alex iar a adormit.
legea lui alex (murphism)
cu cat e zgomotul mai mare cu atat copilul adoarme mai repede singur si mai profund.

jo si alexandra


*********
pierdut manual de instructiuni ptr cresterea copilului!cine il gaseste sa il traduca din limba bebeilor in limba mamicilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Buna! La multi ani sarbatoritilor.
De ce va place sa va incarcati cu energie negativa? Sunt sigura ca "problemele" celor mici nu sunt chiar asa grave. Eu nu am stiut sa-i numar "cutele" Alexandrei dar, moasa imi tot recomada sa o duc la un control de rutina la dr. Tica. Medicul ei de familie m-a intrebat daca "am pretentii sa vina acasa" (nu am cunoscut-o te tipa pana cand nu am inventat o sfornaiala, si am chemat-o acasa - tot cu fite).
Daca stiti pe unde mai are dr. Tica cabinetul particular, eventual un nr. de telefon, spuneti-mi si mie. Cabinetul de pe Soveja s-a desfiintat de mult.
Week-end placut si fara ploaie ca a ne putea plimba progeniturile.
Camelia si Alexandra Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Loreen, am citit (nu mai stiu unde) ca unele mamici folosesc 2 pampersi in loc de chiloti speciali...deci nu e mare problema ...zic eu...
Ti-am spus, David a avut fractura de clavicula la nastere si cand mi-a spus pediatrul am crezut ca lesin, imi imaginam ca e grav ca la adulti...
Stai relaxata....ca o sa fie mai mult decat bine!!!!

Jo, si David e fan galagie...cand era mai mic si plecam cu gasca la munte, baietii puneau un rock mizerabil in masina si dadeau la maxim si al meu sforaia mai tare ca boxele lor!!! (si ma-sa langa el de altfel!!!)

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi si David
Poze la munte si la mare

Poze noi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Fetelor, multumim mult de urari, asemenea va dorim si noi voua si puiutilor vostri!
Am facut poze, dar probabil de luni le voi pune(sunt la bunicul in aparat).
Nu am taiat motul inca, nasii sunt plecati...probabil spre sfarsitul lunii...
Sunt cam telegrafica, ma asteapta sotul cu masa pusa!

Mami-Mada si minunea Sofia Maria,12/08/2004

POZE SOFIA, DE LA NASTERE PANA IN PREZENT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

neata!se cunoaste ca e duminica.nimeni din constanta pe forum.va doresc un sfarsit de saptamana minunat!

albumul meu
poze noi
la plaja
Adriana & Razvan(01.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

or fi cu toatele la plaja?

jo si alexandra


*********
pierdut manual de instructiuni ptr cresterea copilului!cine il gaseste sa il traduca din limba bebeilor in limba mamicilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Salutare!!!
Cornelia mii de scuze...slujba s-a terminat pe la 12 si jumate si am ajuns in parc mult prea tarziu!!!!
DAca ati veni in parc mai des, mi-ar fi mai usor sa va vad!!!

Azi e cam urat, sper sa nu ploua mai tarziu ca nu prea avem chef de stat in casa, sau de mers in vizite...vrem numai afara!!!!
Va uram duminica placuta!!!

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi si David
Poze la munte si la mare

Poze noi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

maine vine cineva in portu tomis sa cascam gura?
eu ma duc in jur de 10-11.



jo si alexandra


*********
pierdut manual de instructiuni ptr cresterea copilului!cine il gaseste sa il traduca din limba bebeilor in limba mamicilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

seara buna!!
spuneti-mi va rog si mie unde e un sediu de procesare a foto digitale ca nu mai in convine cei la care le scot de obicei si nu prea mai stiu altii!!!
azi a fost tare aglomerat in mamaia...de abia astept sa mai plece din turisti sa fim numai noi pe faleza!!!
maine venim in port, dar seara cred ca se va lasa cu focuri de artifici...nu???

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi si David
Poze la munte si la mare

Poze noi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

da, fetelor si pe noi ne duce tati la ziua marinei.seara sunt artificii pe la 10.dar seara e tare aglomerat.ziua nu prea am fost dar e mai frumos cu nave, defilari, etc.

albumul meu
poze noi
la plaja
Adriana & Razvan(01.11.2004)

Mergi la inceput