Mamici de iulie-august (82)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oriadam spune:

FELICITARI KATINK SI BEBE EMA! REFACERE USOARA SI MULT LAPTIC!

Eu tocmai am venit de la spital, ca nu ma rabda inima sa stau in weekend fara sa stiu care e situatia cu bebelina.
Colul e inchis , totul e ok, si la eco mi-au spus ca bebe are lichid, deci no reason to worry.
Insa mi-au spus ca bebelina are 3.100 ceea ce mi se pare mult si pt 36s si in comparatie cu acum 2 saptamani la eco cand avea 2.300. Cred totusi ca aceste aprecieri sunt absolut relative. De fapt am si o prietena careia i-au spus ca bebe are 4kg la ultima eco si l-a nascut cu 2.900. Cam mare roare, nu?
Oricum, i-am vazut fetisoara si era tare draguta. Normal, orice ciara isi vede puiul porumbel , nu?

Somnic usor fetelor care merg la culcare si pe maine

Mada& Daria 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONAI spune:

Katink, felicitari, ma bucur pentru voi. Sa va traiasca fetita, sa va bucurati de ea, sa fie sanatoasa, frumoasa si desteapta. Am cam avut gura aurita, nu-i asa?
Gabirus, tinem pumnii pentru maine. Eu am nascut indus, cu epidurala si as mai naste oricand asa, chiar si maine in locul tau, daca s-ar putea. Totul va fi bine, ai sa vezi.
Va pupam pe toate.

Sa auzim numai de bine.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/popescu_monai/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

Gabi, bafta miine tinem pumnii.
noapte buna, bebei,burtici, mamici!

M 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Gabi tinem pumnii maine! Sa ai o nastere usoara si un copil sanatos!

Asteptam vesti!

Andy si intarziat 40+5

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Ema, esti draguta! Dar la mine mai dureaza. Nu mai tarziu de marti ca deja ma lasa nervii.
Azi iar mi s-a parut ca nu misca. L-am impuns cu mana. Nimic. Nici sa se dea mai incolo, lenesul. A ridicat un calcai, ceva, si am priceput ca e bine.
Dupa vreo 15 minute dansa singurel, fara impulsuri. Sa nu-ti vina sa-l bati?

Am vorbit azi si cu Nicoll_Mada. Se simte bine, bb cuminte si mancacioasa. A avut dureri de cap dupa anestezie. Dar operatia e bine.
A facut o gramada de drumuri cu bb nou-nascut. Dupa iesirea din spital (dupa 2 zile), a fost la Ploiesti. Ieri a venit in Buc. si au luat trenul spre Hunedoara. Si acum erau acolo. O sa fie fetita o plimbareata. A rezistat bine drumurilor.

Pupici!

Andy si intarziat 40+5

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Multumim pt urari!


Pupici,
Katink si dulcineea mea 40 sapt. + 1zi!!!
Fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Acum inteleg de ce se plangea Anis cu completatul listutei. E usor de copiat. Dai reply with quote si apoi iei cu copy-paste. Dar cand e de scris ceva e mai greu. Ca fetele au fost harnice si au facut listuta colorata.

Oriadam, ti-am trecut si tie fetita in dreptul numelui. Am facut bine?

Andy si intarziat 40+5

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Fetili mele,

ca tare doooooor imi este de voi!!!!!! Sa stiti ca am citit tot, am si raspuns aseara dar datorita unei erori de scos si bagat in priza... s-a dus totul... si am scris un mesaj luuuung cat o pagina de-a noastra!!! Si aveam raspunsuri pentru toata lumea, acum cred ca-i cam tarziu... Oricum, fetele cu big problem au primit un sms de la mine, si noua mamica la fel

Eu m-am plimbat zilele astea pana mi s-au facut picioarele cat niste buturugi, am fost si la plaja seara - de la 6-8, am stat pe patutz cuminte, n-am indraznit sa dau nik jos de pe mine sa nu sperii turistii... oricum le-am luat pe toate la silueta de pe plaja...

KATINK, YUPPYYYY, pana la urma dulcineea ta s-a lasat putin asteptata dar nu prea mult... Sa fiti sanatoase si sa ai mult laptic s-o saturi pe micuta Emma Andreea!!!!


Gabi, bafta multa astazi, ne gandim la tine si iti tinem pumnii, facem galerie!!!! Te asteptam cu vesti bune!!!!

Andre_ea, tu ce faci mama???? Nu vrea puiul tau afara???? Hai ca mai ai putin si iti vei tine si tu puiutzul in brate!! Apropos, multumim pentru listutza!!!!

Kulta, iubitica, te inteleg foarte bine prin ce treci, numai o mama stie prin ce trece o femeie in clipele acestea...

Anka, sa traiasca baietelul prietenei tale, sa fie amandoi sanatosi!!!!

Ioana, cuscra, reteta poti sa mi-o trimiti oricand, o voi slava in calculator si o voi pune in aplicare cum cred ca-i momentul!!! Apropos, felicitari pentru unda verde!!! E cam aiurea cu bebe in casa, nu??? Macar aveti sufrageria pentru voi... la noi este mai greu, nu stiu cum vom face, dar oricum este cale lunga pana acolo!!!!

Anis, bine ai venit acasa cu frumushica de Ingrid!!!! Te cred ca-ti vine sa plangi dupa atatia ani de incercari, acum cand iti vezi minunea mica te gandesti ca Dumnezeu a fost alaturi de tine!!! O meriti din plin aceasta fericire!!!!

Acusor, sa stii ca si la mine au iesit masuratorile aiurea, mai tii minte ca ma plangeam si eu acum vreo 2 saptamani??? Eu am cica 39 de sapt, dar bebelusha arata de 37 la ora asta, deci este cu 2 sapt. mai mica decat data cronologica. Si la mine capusorul este mai mic decat femurul si abdomenul... tare ciudat!!!

Oriadam, , cred ca este normal sa treci prin starea asta, si eu am senzatia uneori ca nu sunt inteleasa... Ce sfat pot sa-ti dau... plangi ca sa te descarci, dupa aceea te vei simti mai bine! Si ... suna o prietena!!! Cu Simona te-ai mai intalnit??

Anka, mami, sunt prin zona numai ca nu prea am timp , ma intelegi... sunt atatea momente de recuperat... si profitam si noi acum ca suntem numai noi doi inca cateva zile pana apare bebelusha!!!

Trimit mesajul asta ca mi-e sa nu-l pierd pe drum ca cel de pe aseara... Sa ma fi vazut ce m-am suparat ca prostul pe sat...

Pupici muuuulti,

Irina si bebe 39 sapt.





http://photos.yahoo.com/irinabungau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Sotul lui Katink, multumim pentru vestea cea buna, sa va traiasca puiutul si sa fiti fericiti!!!! Pupici muuuuulti lui Katink din partea noastra, o asteptam acasa cu mai multe detalii!!

Irina si bebe 39 sapt.

http://photos.yahoo.com/irinabungau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns truli-luli spune:

FELICITARI KATINKA SI BUN VENIT BEBELUSEI EMMA ANDREEA !!!!!!!!! Sa fiti sanatoase amandoua, Katink refacere rapida si te asteptam cu poze cu mica printesa.

Gabi cred ca s-a internat deja. iti tinem pumnii sa nasti repede si usor pe fratiorul frumoasei Eva.


Andre_ea
iti tin si tie pumnii si itit inteleg nerabdarea. Poate marti ne vedem la spital. Si eu merg la control de dimineata. Daca nu, iti urez mult succes de pe acum

cami si zuza mica din burtica 39+ AMR 5 zile

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gcamelia2002/my_photos

Mergi la inceput