Mamica de Noiembrie -Decembrie 2005(32)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Ei, Xandra, nici chiar asa ! Asteptam sa-ti dai cu parerea despre ce s-a mai povestit in ultimele zile Desi... am fost cam lenese.

Si eu astept weekend-ul!! Desi, cu ploile astea, probabil nu vom putea sa ne plimbam prea mult, dar macar mai rezolvam una-alta pe acasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

... Si intre timp ma tot bate un gand sa fac pentru maine zacusca cu peste
http://www.desprecopii.com/forum/portal.asp?ContentID=606&CategoryID=73
Cred ca asa, 1/3 de portie, cat sa mancam o data, tot incerc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Tania ref. la intrebarea despre avionul prabusit,imi fac mea culpa, in ultimul timp am fost aglomerata la servici si acasa asa ca nu am urmarit stirile, dar am si decis sa evit pe cit posibil sa mai aud vesti proaste fiindca ma deprima.
Astazi cind mergeam la servici am vazut un accident, o masina rasturnata pe partea stinga a soselei, ieri a fost una pe partea dreapta, in functie de nr. masinilor de politie, pompieri si al salvarilor iti poti da seama de gravitatea accidentului. Aproape saptaminal trec pe linga un accident si chiar cind stau ore in trafic pina sa ajung acasa, nu ma mai enervez – cum faceam la inceput- ci ii multumesc cerului ca sint bine, sanatoasa, si ma gindeasc ca aceasta “normalitate “ saptaminala te poate face pur si simplu imun, te obisnuiesti cu ele si asta este cumplit. In timp ce conduceam am auzit la radio ca intr-unul din spitalele de la noi s-a pus o bomba pe la etj.9 si au evacuat pacientii , au adus echipajele antiteroriste care au facut cercetari si au dezamortizat un pachet suspect; alarma a fost falsa pina la urma, dar sperietura si debandada au fost mari. Alaltaieri s-a intimplat catastrofa de la aeroport…in fiecare zi aud cite ceva care ma deprima si ma face sa ma simt ca nu mai sint in siguranta – de fapt, unde esti?- si nu doresc ca starea mea sa fie simtita si de puiutz, vreau ca el sa creasca in burtica fara griji si stres.
Maine incep un curs prenatal – timp de doua simbete la rind de la ora 9-16- si culmea este ca se tine intr-un spital unde de obicei sint adusi pacientii in ultima faza. Probabil ca nu au avut spatiu sa le tina la spitalul unde voi naste, nu stiu, dar mi se pare sumbru ca in loc sa ne bucuram si sa sarbatorim viata – pe care o vom da bebeilor - trebuie sa fim pregatite intr-un spital de muribunzi. O sa pun intrebari referitoare la asta, cu atit mai mult cu cit am platit si sint indreptatita sa cer lamuriri. Nu vreau ca in mijlocul orelor sa aud sirene urlind si in pauze sa vad pe coridoare targi cu oameni conectati la aparate, nu sint pregatita ptr. imaginile acestea. O sa va spun cum a fost, de abia astept.
Duminca mergem la o clinica unde vom afla – sper!- sexul copilului, de abia astept.
Nu am absolut nici un motiv si totusi sint foarte deprimata, cu moralul la pamint, asa, din senin. Hormonii astia isi cam fac de cap! Asta-seara vroiam sa ma duc la inot fiindca ma ajuta de fiecare data dar vin in vizita niste prieteni si nu am cum.
Voi ce faceti la sf. de saptamina fetelor?


Ina si fluturasa 22+




Ina

http://community.webshots.com/user/ina869
Virsta puisorului meu:
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20727;31/st/20051203/k/f560/preg.png

Sometimes by losing a battle you find a new way to win the war.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

fetelor, mai vb luni, eu acushi ma car acasa.
pupici pe burtici
xandra, 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

fetelor,
la noi ploua, in sfarsiiiiittttt !
ura !!!

dienuta graviduta si bebelushul luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Fetelor, am gasti aceste mesaj postat de BULUCI la subiectul anterior, dupa ce voi ati deschis unul nou:


Alexandrina, daca ai stii ce spaima am tras cu toxo, mama mia!
Am avut IgM usor pozitiv in prima luna , iar cind l-am repetat in luna a 3a se negativase.Inclin sa cred ca au fost eronate primele teste, altfel cum? N-am luat nici un tratament, dar problema mea in primele luni a fost ca nu suportam carnea de nici un fel, poate asta a influentat negativarea.Cit am mai plins cind am vazut pe net consecintele toxo..Am plins mai mult pentru ca ma inteleg cumplit cu medicii de aici, si pe deasupra sunt incompetenti!Ma ajuta enorm site-ul acesta si Internetul , in general.
De exemplu un nemernic infectionist mi-a dat pentru candida pastile (nu ovule) Diflucan, si am vazut pe net ca-s total contraindicate.
Acum totul e bine, eu sunt din fire optimista, si merg cu Dumnezeu inainte.

Anda, mersi mult pentru informatiile legate de salmonela!

Fetelor, nu m-asteptam sa fiti asa de prompte!

Cristina & Simon 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Ina ai dreptate cu imunizarea la nenorocirile cotidiene! La fel fac si eu, mai ales cu stirile de la ora 5, care sunt cumplite, iar ca filme caut sa vad cat mai multe comedii!

Sunt tare curioasa ce se face la un curs prenatal, poate ne spui si noua daca inveti noutati. Eu cum sunt blocata in casa nu pot iesi asa ca nu ma pot duce la unicull curs care se tine aici (o data pe saptamana, 7 saptamani).

Va tin pumnii pentru duminica, sa ne dai de veste neaparat!!!!

Fetelor, credeti sau nu, la Sibiu sunt 18 grade

Tania & Punctuletz 21+
Varsta Punctuletz
Poze cu Punctuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Tania multumesc mult, o sa intru pe net sa va spun ce este, nu o sa pot astepta pina luni..
O sa va spun si cum a fost la curs,binenteles; mi-au spus sa ma duc cu doua perne si o patura ( probabil ne vor invata tehnici respiratorii ptr. momentul travaliului)nu stiu inca la ce sa ma astept.
Imi pare rau ca trebuie sa stai in casa, dar daca e sa ne gindim la rezultatul dupa aceasta lunga sedere( un bebe gras si dolofanel) se merita efortul!

Ina

http://community.webshots.com/user/ina869
Virsta puisorului meu:
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20727;31/st/20051203/k/f560/preg.png

Sometimes by losing a battle you find a new way to win the war.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Asa e, INA, merita efortul!
Si uite si o stire buna (tip-miracol):la Brasov s-a nascut un bb tare mic, de doar 350 gr (cam cat au bb-ii nostri acum) pentru ca mamica lui nu putea duce sarcina la bun sfarsit, iar micutul traieste de 48 de ore si are sanse, spun doctorii. Ar fi minunat!

Tania & Punctuletz 21+
Varsta Punctuletz
Poze cu Punctuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Un adevarat miracol!
Citeam zilele trecute pe uu site ca la 24 de sapt. fatul poate supravitetui....Doamne, ce ti-e si cu tehnica asta avansata..

Ina

http://community.webshots.com/user/ina869
Virsta puisorului meu:
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20727;31/st/20051203/k/f560/preg.png

Sometimes by losing a battle you find a new way to win the war.

Mergi la inceput