Copilasi Balante

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Lory_k, bine ai revenit. Chiar ma gandeam ce s-a intamplat cu voi de nu mai scrii nimic. Bine ca a trecut raceala puiutului.
Sunt si eu putintel racita si sper sa-mi treaca repede ca sa nu o capete Alexuta de la mine.

Ce bine ca ai nascut acolo in japonia. Pun pariu ca ai vut conditii super...nu ca aici pe la noi.
Am fost si eu 1 luna de zile in japonia si tare mult mi-a placut. Este o tara foarte frumoasa. Ma bucur mult ca Alinutul s-a obisnuit cu cele 2 limbi si le intelege pe amandoua.

Legat de petreceri, Vladut a lui Herra e cel care da startul balantucilor.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daisy spune:

Servus fetele !
Noi mergem de 1 luna la daycare (gradinita, grupa juniors). Per total, Andreea este f. incantata de ideea de "ghighitza" dar in prima saptamana si ea a smiorcait putin cand ma vedea ca plec. Acum chiar ea imi face bezele si imi spune "bye" si sa "vii puoi", adica sa ma intorc dupa ea, seara. Andreea are program de daycare de la 7:30 AM la 6:00 PM. Acolo ia micul dejun (desi vrea si acasa lapte cu cereale), lunch-ul constand in mancare calda si snack-ul de 4:30 PM. Doarme la pranz si se joaca afara, la playground. Au lectii de maniere, numere si culori, invata cuvinte si interactioneza cu alti copii.
Probabil unele din voi veti zice ca programul este foarte lung, asa ma gandisem si eu la inceput dar apoi am inteles:
1. aici se munceste aproape zi lumina. Nu toata lumea isi poate permite inca un babysitter dupa daycare (care oricum costa 600-800 CAD/luna), babysitterul iti mai ia 3-5 CAD/ora.
2. chiar daca nu vezi copilul aproape toata ziua, programul lui de acolo este mult mai organizat decat l-ai putea face tu acasa.
3. in plus, este printre copii, ceea ce pentru a mea, cel putin e grozav, ca devenise cam salbatica, nu vroia sa imparta jucariile, repezea si imbrancea copiii, deci eu zic ca e un castig.
In weekendul asta, cand am pus-o la masa si-a impreunat manutele si a zis "thank you, God, for food". Am intrebat-o ce zice acolo si a zis ca ii multumeste lui God pentru mancare dar ca nu stie cine e God, probabil ca "teacher care face papa", va dati seama ca am ras de n-am mai putut.
Noi nu stim decat de Doamne Doamne si de Ingeras, dar acum a mai aparut si God in schema si ne-a cam bulversat...
Se apropie ziua ei de nastere si as vrea sa i-o tin si la gradinita, voi ce ma sfatuiti sa duc?
Pup toate balantzucile!
Salutari mamicilor!!!

http://community.webshots.com/user/andreeabianca


Cea care spera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Daisy, vai ce m-am distrat cu "thank you, God, for food" si "teacher care face papa". Tare scumpicica Andreiuta. Mie nu mi se pare lung programul. As vrea eu sa gasesc si pe aici la fel, dar nu prea cred ca o sa am sanse. Dar mai stii pana o sa ne vina si noua timpul de gradinita poate se mai deschid gradinite noi.

Eu nu prea am idee ce ai putea sa duci de servit la gradinita, pe langa renumitul tort. Poate ar fi bine sa vorbesti chiar cu cei de acolo poate au mai organizat si ar putea sa-ti spuna mai multe.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluD spune:

Multumim pentru aprecieri. Cred ca Gonghi o sa aiba simtul umorului, daca deja face bancuri.

Ce haiosi sunt bblushii vostri! Si vrednici, vad!

Eu va citesc, sa stiti, dar nu prea am timp sa scriu.
Revenim.


Raluca, Emi bebelusa si bb2 din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Ralu, te asteptam sa ne mai zici ce mai face Emi. Tu cum te simti? Ce face bb2? Cand trebuie sa nasti?

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lory_k spune:

SALUTARE LA TOATA LUMEA!Ce mai faceti mamicilor?Ce va mai fac balantele?Noi suntem bine,ne-am acomodat cat de cat cu cresa,chiar am fost azi surprinsa,cand m-am dus sa-mi iau copilul de acolo,ce sa-mi vada ochii,era in mari pupareli cu patroana cresei,femeie cam pe la 60 de ani.Eu ca eu,dar sotul cand a vazut...nu stia cum sa ajunga mai repede acasa sa-i dezinfecteze fata lui fiu-sau.Tragedie mare!ELLEN,m-ai intrebat de conditiile din spital.Pot sa-ti spun doar atatEXCEPTIONALE!Mai bine ca la hotel.Am fost foarte multumita,si in special de doctorul meu care este un om extraordinar.Mi-am amintit de nasterea lui Alinutul meu.Nu-mi vine sa cred ca au trecut aproape doi ani!Am uitat sa te intreb unde anume in Japonia ai fost?Ar fi culmea sa fi fost chiar aici la mine in oras.Japonia e o tara tare frumoasa dar la cat de civilizati sunt japonezii,uneori ma obosesc extraordinar de tare.Va mai povestesc pe parcurs daca vreti de cum este pe aici.VA PUP PE TOATE,INCLUSIV PE BALANTUCILE MICI! Lory_kluiALIN CRISTIAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Ciau fetelor
Balanta mea este nascuta pe 1 oct , baiat
Aici sunteti doar mici ?????? vad ca sunteti la gradinita mai toate , noi suntem mai mari , implinim 8 ani pe 1 oct, ne primiti si pe noi

va pup pe toate
andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Lory_k, am fost in Tokyo si tare mult mi-a placut. Cam scumpe trenurile, in rest super misto. Tare mult as vrea sa ne mai povestesti ca de ajuns pe acolo, cam slabe sanse la cat costa un bilet.
ati reusit sa-l dezinfectati?

Andanii, cum sa nu va primim? Cu cea mai mare placere. Abia asteptam mamici experimentate in cresterea balantucilor.
Bine ai venit, sa-ti traiasca cavalerul, sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii. Sa ne zici si cum il cheama ca sa-l trecem si pe el in listuta .

Eu o sa zic de pe acum La Multi Ani! pentru sarbatoritii de maine si poimaine: Vlad, Emi si Nicoleta-Cristina. Sa cresteti mari, frumosi si sanatosi. Sa fiti cuminti si sa ascultati de parinti.

Noi plecam maine la Galati ca sa o sarbatorim pe pitica la bunici. M-am tot uitat azi pe lista cu drumurile nationale inchise datorita inundatiilor si am descoperit ca avem ceva de ocolit. Sa ne tineti pumnii ca plecam maine dimineata si speram sa ajungem tot maine.

Pupici si distractie placuta la petrecerile sarbatoritilor.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daisy spune:

La multi ani, Alexandra!!!
Sa cresti mare, desteapta si frumoasa!
La multi ani tuturor balantzucilor debutante!

Cea care spera
http://community.webshots.com/user/andreeabianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lory_k spune:

SALUTARE LA TOATA LUMEA!Au inceput petrecerile,vad! VLAD,LA MULTI ANI!SA CRESTI MARE SI SA AI PARTE IN VIATA NUMAI DE BUCURII!!!ELLEN,Tokyo e superb.Am fost luna trecuta in Disneyland,a fost super.Daca s-ar putea in fiecare zi as merge acolo.Luna viitoare intentionam sa mergem in Osaka si Kyoto.Abia astept.Au fost si ai mei aici anul trecut.I-am plimbat peste tot,au fost foarte incantati.Nu prea mai vor sa vina ca le e frica de avion,de drumul lung...Treaba lor!Deci,astept sa ne povesteascaHERRAcum au petrecut la onomastica micutului,voua va doresc weekend placut,si sa auzim numai de bine! Lory_kluiALIN CRISTIAN

Mergi la inceput