Cateva vorbe bune,va rog

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Floare de Colt spune:

Luizax si papadie

Danuta, te rog sa nu te mai invinovatesti niciodata si mai ales pentru ceva ce nu ai facut in mod intentionat.
Eu cred ca sotul tau te critica, pentru ca la nivelul subconstientului el se simte nemultumit exact pentru lucrurile pe care iti reproseaza ca nu le faci, sau ca nu este mai ordonat, mai organizat, dar criticandu-te pe tine, nu mai are timp sa vada ca de fapt este ceva in neregula cu el.
Eu zic ca daca dupa ce ai urmat sfaturile de mai sus ale fetelor () ,continua sa te critice, pur si simplu sa-i zambesti cu toata dragostea si sa-l iubesti. Cred ca atitudinea ta il va trezi si il va pune pe ganduri.

Pupicei,
Floare de colt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa00 spune:

Pe tema asta si noi am avut divergente.Am aplicat mai multe tactici:
1)i-am zis frumos ca daca m-ai gasesc surubelnite,pistol de lipit, dischete, Cd-uri care nu is la locul lor ci efectiv aruncate pe covor, pe sub pat efectiv le arunc la gunoi.Nu m-a crezut si intr-o seara am pus intr-o punga pistolul de lipit si incarcatorul de telefon, am coborat scarile si am dus plasa la gunoi(am pus-o langa tomberon).Bineinteles ca dupa vreo ora a inceput sa intrebe de ele.I-am spus frumos ca le-am dus la gunoi.A tipat nitel, eu am izbucnit in ras...dar in final si-a recuperat obiectele.De atunci e un picut mai atent cu astfel de lucruri plus ca duce el gunoiul ca sa nu imi mai vina mie idei.
2)daca incepe sa reproseze(+ridicat de ton si morala) ca nu am facut aia sau ailalta, sau de ce nu e nustiu ce in frigider, indiferent de ora ma imbrac , ies pe usa si plec sa ma plimb.Dupa ce m-a cautat intr-o seara 2 ore prin oras a revenit la atitudini mai bune.

Recunosc si eu am exagerat dar macar acum se vorbeste civilizat si nu se mai da vina doar pe mine.Am o dorinta normala :respecta-ma asa cum te respect si eu!Nu e normal?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabiG spune:

Fetelor si eu sint de parerea unora dintre voi. Trebuie sa fim respectate. Pe mine ma uimeste faptul ca cu cit sint mai draguta si mai saritoare cu atit este mai indiferent. Cind incerc sa-l pun la punct sau fac pe suparata revine la o atitudine normala. In general ne intelegem foarte bine, dar cum spunea si alexa00 am avut si eu momente cind pantofii i-au zburat pe geam fiindca nu stateau unde trebuie. M-a facut , rizind, nebuna si a plecat sa ii recupereze.
Draga Dana, nu te lasa calcata in picioare, stati frumos de vorba si explica-i ca decit sa reproseze poate sa puna minuta princiara si sa indrepte si el micile nereguli observate. Ca sint coonvinsa ca si tu faci o groaza de lucruri in urma lui pt care nu ii scoti ochii o zi intreaga. Spune-i sa fie rezonabil ca toti sintem oameni si meriti sa fii tratata la adevarata ta valoare.
Te pup si fii barbata!


Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Credeam ca numai la mine se intimpla asa reprosuri...mai rare ce e drept.
Floare de colt,inteligent raspuns,ca totdeauna.Papadie si Luizax,jos palaria.
Si mie "imi mai face curat citeodata prin frigider",mai comenteaza cind uit sa pun pe lista cite ceva si zic apoi ca credeam ca mai avem.De aia i-am spus" nu-ti convine,fa tu lista cu ce trebuie,nu-ti place ce e prin frigider go ahead,fa curat.
Si eu am un servici,si scoala si casa si 2 copiii si am ca si el 2 miini si 2 picioare.


Dana si gemenii
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Podeanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

eu zic sa pui o caramida in perna

Un an nou fericit!
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ady spune:

Na, ca nu-s singura Eu am o alta metoda: ii arat mainile si il intreb cate vede? Si daca nu intelege ii spun, discret, (ca un pumn in gura) ca nu sunt numai eu in casa asta si mai au si altii obligatii. Asa ca mai nou sambata si duminica ghiciti cine spala vasele?

Robi si Ady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cam spune:

FETELOR, SUNTETI "CRIMINALE", AM CE INVATA DE LA VOI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Mai,Dano,mai!!!Si cit ai de gind sa-i suporti figurile 'mnealui?Nu-ti ajunge?!?!?!
Adevaru-i ca nu cred sa existe barbat care sa nu-si incerce norocul;poate-poate scapa si face sclava Isaura tot!tare bine-i sa-i tai macaroana de la-nceput si sa-i explici cum e treaba cu familia;adica si la bine si la greu.Cu unii merge,cu altii nu...depinde mult si cum au fost obisnuiti la mama acasa.Uite de-asta uneori imi vine sa-mi iubesc soacra!!!
Io tz-as spune s-o lasi mai moale cu mustrarile de constiinta si cu autoivinovatirea,sa pui mina pe melesteu (vorba Luizeix ) si sa faci putintica ordine prin creierasii domnului tau!Ca sa nu mai zic ca dupa faza cu "miss",in locul lui iti spalam si picioarele fara sa zic nici "guitz"!
Una peste alta,pune mina si fa-ti ordine-n familie,pt.ca meriti mult mai mult si Ania n-a gresit cu nimic ca sa aiba parte de-o mami stresata de cel care-ar trebi sa-i fie sprijin.
Te pup si-ti doresc sa-ti rezolvi problemelele repede si definitiv!

Irina & Veve cea cumintzica foc!

Daca n-am avea atitea defecte,nu ne-ar face atita placere sa le observam pe ale celorlalti (La Rochefoucauld)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camelia spune:

Irina, cred ca ai incurcat personajele...DanaR si DanaRosu nu sunt una si aceeasi persoana.
Dar sfatul tau ramane valabil!Subscriu si eu.Mi-a placut faza cu melesteul...


quote:
Originally posted by Veve

Mai,Dano,mai!!!Si cit ai de gind sa-i suporti figurile 'mnealui?Nu-ti ajunge?!?!?!
Adevaru-i ca nu cred sa existe barbat care sa nu-si incerce norocul;poate-poate scapa si face sclava Isaura tot!tare bine-i sa-i tai macaroana de la-nceput si sa-i explici cum e treaba cu familia;adica si la bine si la greu.Cu unii merge,cu altii nu...depinde mult si cum au fost obisnuiti la mama acasa.Uite de-asta uneori imi vine sa-mi iubesc soacra!!!
Io tz-as spune s-o lasi mai moale cu mustrarile de constiinta si cu autoivinovatirea,sa pui mina pe melesteu (vorba Luizeix ) si sa faci putintica ordine prin creierasii domnului tau!Ca sa nu mai zic ca dupa faza cu "miss",in locul lui iti spalam si picioarele fara sa zic nici "guitz"!
Una peste alta,pune mina si fa-ti ordine-n familie,pt.ca meriti mult mai mult si Ania n-a gresit cu nimic ca sa aiba parte de-o mami stresata de cel care-ar trebi sa-i fie sprijin.
Te pup si-ti doresc sa-ti rezolvi problemelele repede si definitiv!

Irina & Veve cea cumintzica foc!

Daca n-am avea atitea defecte,nu ne-ar face atita placere sa le observam pe ale celorlalti (La Rochefoucauld)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

quote:
Originally posted by Camelia

Irina, cred ca ai incurcat personajele


Ooops!Din caza vitezei!Mersica m-ai tras de minecuta,Cami!
Oricum,inafara de pasajul cu "Miss"-ul si Ania,care evident ca-s pe dinafara subiectului,restul e valabil si pentru DanaR.

Irina & Veve cea cumintzica foc!

Daca n-am avea atitea defecte,nu ne-ar face atita placere sa le observam pe ale celorlalti (La Rochefoucauld)

Mergi la inceput