Tia are nevoie de ajutor! (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancuta06 spune:

No, no no, Freia, ca acum ti le dau tie in primire asa cum am discutat aseara. Te pup dulce

Ancuta 10+ & Martijn, (24.10.2003)
Poze cu Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

magda,
am pus azi pachetul.
Nu va spun ca ieri am vrut sa-l pun din Mannheim ca am avut drum acolo si nemernicul de la agentia de acolo n-a vrut mai sa mi-l ia.Ca eu ajunsesem la 12.07 si el inchidea la 12Oricum a facut sotul azi drumul si l-a pus.Miercuri sau joi trebuie sa ajunga.Sa sune si Dana sa intrebe.
I-am luat papica in jur de 35e,iar transportul prin atlassib,15.
Revin cu precizarea ca in sept le voi pune numai banuti prin posta, eu fiind in tara.
Numai bine

Nicolemami de pici cu lipici (19.03.2005)

People see God every day, they just don't recognize him.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmag spune:


Pentru voi toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmag spune:

Draga Nico,
Daniela a primit astazi pachetul de la tine si m-a rugat sa-ti transmit toate multumirile.
Spunea ca a fost o surpriza totala, nu atat pentru Tia, cat pentru ea, faptul ca i-ai scris. Asta a insemnat foarte mult; mi-a spus ca ti-a raspuns la scrisoare, dar probabil ca dureaza mai mult pana va ajunge la tine.
Pupicei si din partea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta06 spune:

Magda, eu nu am primit nici o confirmare cum ca ar fi ajuns ultimul pachet de la mine, trimis acum o luna, cred. A ajuns sau nu?

Ancuta 10+ & Martijn, (24.10.2003)
Poze cu Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmag spune:

Draga Anca, pachetul de la tine a ajuns pe 22 sau 23 iulie la Daniela.Am copiat mai jos o parte din mesajul pe care l-am scris atunci (este in "partea intai").

"Dragelor, ieri seara m-a sunat fetitza Danielei sa-mi spuna ca mama se simte rau, dar ca vrea sa-mi transmita prin ea ca a primit un pachet, pentru care va multzumeste foarte mult.
Nu am reusit sa vorbesc inca cu Daniela, sa aflu de la cine era pachetul, dar astazi am sa trec pe la ei.
Multzumiri catre fiecare dintre voi, pentru ajutorul pe care-l acordati micutzei Tia si, deasemenea Danielei. De multe ori imi spune ca nu credea ca va trece prin asa ceva si nici ca mai exista oameni ca voi, care fara sa o cunoasca personal, au atata daruire si bunavointza sa ajute.
Ne rugam pentru voi, ca Dumnezeu sa va inmulteasca binecuvantarile, pentru ca bucuria voastra sa fie deplina si pentru ca prin voi cat mai multzi oameni sa-L laude pe El.
Va imbratzisez cu drag, si va transmit toata admiratzia si respectul nostru.
Magda

PS: Anca, probabil ca pachetul este de la tine.... Acum are si alimentele de la Institutul de bioresurse, pe care le-a primit de la Gabriela si va vedea exact daca mai trebuie ceva.

--------------------------------------------------------------------------------
Editat de - mmag on 23/07/2005 08:21:50 "

Inca o data multumiri si te rog sa ma scuzi pentru ca nu am revenit atunci cu specificarea exacta de la cine era pachetul.
Am niste proiecte in lucru si pana nu le vad predate nu am liniste. Nici pe fete nu le-am dus nicaieri in vacanta.
Magda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta06 spune:

Stai linistita Magda, trebuia sa citesc si eu mai din urma.

A pus Freia la posta ultimul pachet pe care l-am dus acolo, cand am fost acum in tara, si va ajunge marti, probabil, la Daniela.

Spor la treaba!

Ancuta 14+ & Martijn, (24.10.2003)
Poze cu Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

buna fetele,
sunt in grecia si abia acum am reusit sa intru pe net pt ca am o multime de lucruri de facut pt nunta si pt botez...ma bucur tare ca a primit pachetelul si sper sa citesc scrisoarea dar asta cand ma voi intoarce in Germania pe la inceputul lui oct.daca poti magda da-mi un pm cu nr lor si cand ajung in ro voi incerca sa le sun.
pupici multi pt toate fetele inimoase

Nicolemami de pici cu lipici (19.03.2005)

People see God every day, they just don't recognize him.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Magda nu ne mai zici nimic de Tia?Ce mai face...?


Dantje & Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmag spune:

Buna fetelor,
am fost si eu trei zile cica in concediu, dar acum sunt acasa.
Am vorbit si cu Daniela - alearga cu copiii pe la doctori. Tia a avut pneumonie,acum este bine,dar Rares trebuie operat la limba...
A primit pachetul de la Anca si va transmite mii de multumiri.
Cristina a fost prin Iasi si a vizitat-o - s-a bucurat enorm - mi-a spus ca este "un suflet de fata".
Astazi m-a sunat si Madalina, care mi-a spus ca-i va trimite o pereche de patine cu rotile pentru Tia si ceva banutzi pt.ceilaltzi copii.
Pupici dulci

Mergi la inceput