Sa-mi arunc copilul sau nu? (2)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

E o fetita tare frumoasa ! Sa va traiasca !

Un bb are nevoie de noi :

http://www.unesco.8m.com/Sabina/introduction.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

Draga Pashosha,finuta ta este o ZANA ,asa ochisorii frumosi are ca nu am mai vazut,sa va traiasca
Confirma-mi te rog cand primesti bani care ia-m promis la Bella,socra-mea ii depune maine in contul in lei si este pe numele Rodicai(cred ca sa este)
va pup si va doresc multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

S-a facut mare, Pasho, si frumoasaaaaa! Are nistre ochisori de-ti vine sa plangi. Doamne ajuta!

Mama Ana si Mirunica (16.05.2003)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/slippers76/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

neatza...
am vesti...RODICA SI BELLA SUNT ACASA..uraaaa!!!

Mai ramane de aranjat cu aparatul de oxigen si de luni o luam de coada cu tot poporul...azi am sa ii scriu o scrisoare d-nei irina reisler...si cu cine trebuie sa vb la otv?
mai este vorba si de radio, o sa o sun eu pe witchie..
Rodica, iti multumesc mult de banuti, mai ales acum ca avem de strans si pentru operatie si oricum Rodica nu lucreaza acum, trebuie sa gaseasca o formula cu serviciul sa nu o dea afara..gasim noi ceva oricum..
noi am deschis conturi noi, toate pe numele lui adi,tatal adoptiv al Bellei si daca nu te deranjeaza, ar fi bine sa pui banutii acolo, caci vrem sa contorizam totul...te rog din suflet si iti multumesc ca nu ne ai uitat.
Oana vasiliu, iti multumesc din inima de hainute, atat tie cat si mamei tale..trebuie sa recunosc ca acum chiar are hainute ..noi o sa trbuiasca sa ii mai facem rost doar de hainute f groase de 5-8 luni, de iarna adica...in rest e totul ok...va multumesc din inima..
Riara s-a mai oferit sa ne ajute mai mereu cu hainute ca are un bebe de 5 luni, si atunci le paseaza la noi...sarumana din nou de oferta...daca se mai poate , si de asemenea fratele ei s-a oferit sa mai faca ceva mobila pentru bella...
Inca ceva, nu a cazut adoptia Larei, fetitza de aproape 6 ani...adica pe 1 sept, Lara, viitoarea surioara a Belei implineste 6 anisori. Avand in vedere complexitatea boli Bellei, am decis, sa amanam putin adoptia Larei intru cat Bella are mult mai multa nevoie. Deci nu se renunta nici la Lara, si noi in continuare avem grija de ea ca si cum e fetita noastra....
din pacate nu am cum sa pun poze cu Lara dar e tare frumoasa..e blonda, ochii caprui, pielea alba, alba si poarta ochelari rotunzi..are o fata de ingerash. Maine vine la mine, ca sunt nasa ei, sa primeasca o papusa cadou de Sf Maria(e botezata tot ana maria..heheheh)..
O sa fie o familie frumoasa familia Rodicai si a lui Adi...o familie cu doua fetite frumoase, si a carei poveste va incepe cu "a fost odata"

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52144" target="_blank">Ajutati-o pe micuta Bela!!!

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

IONESCU ADRIAN
BRD ,AGENTIA RAHOVA BUCURESTI
CONT IN USD, COD IBAN RO24 BRDE 410S V561 1383 4100
CONT IN EURO, COD IBAN RO20 BRDE 410S V561 1391 4100
CONT IN LEI, COD IBAN RO64 BRDE 410S V561 1594 4100 DECI DE AZI INAINTE SE PUN BANI NUMAI AICI VA ROG DIN SUFLET...SUNT LA ACELAS NUME SI ADRESA


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52144" target="_blank">Ajutati-o pe micuta Bela!!!

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

Ma scuzati ca tot revin..
despre site ...Am vorbit si m-am interesat atat la cadre medicale, oameni de afaceri si psihologi, cum ar avea un mai mare impact site ul Bellei...daca imi permiti Lucia si nu te deranjeaza..in primul rand, crezi ca poti pune undeva in dreapta sus steagurile celor 3 tari Romania, Sua si Italia...nu are sens sa fie acolo unde sunt..repet, asha am fost sfatuita..numai daca poti, daca nu, raman unde sunt...
Apoi, poza pentru prima pagina, atunci cand se deschide site-ul, as vrea sa o pui pe aceasta...
http://pg.photos.yahoo.com/ph/please_save_bella/detail?.dir=aeb1&.dnm=d4af.jpg&.src=ph

deci amrezolvat pana aici.
pe prima pagina cand apare aceasta poza, nu trebuie multa polologhie , ci in 3 cuvinte spus totul:

Este orfana
Mi-a iesit in cale
M-am indragostit de ea
I-am dat speranta la viata...................aici pui poza aia
I-am gasit o familie
Au iubit-o din prima clipa
Avem nevoie de tine, caci numai noi nu o putem salva !


Cam asta as vrea eu sa fie pe prima pagina daca nu deranjeaza prea mult schimbarea

Apoi, sub textul de mai sus, sa fie scrisa o mica introducere..eu m-am gandit la asta..vedeti si voi:
"Ii spunem Bella, are 2 luni, sufera de o severa malformatie cardiaca congenitala si in ciuda starii grave de sanatate, doi oameni minunati vor sa ii ofere o familie. Pentru ca acest lucru se devina realitate Bella are nevoie sa traiasca:
VIATA EI COSTA 10 000 EURO !



mai multe despre Bella( si de aici ei daca vor intra mai departe)

ce parere aveti?
mie una mi se pare mult mai ok..oamenii de afaceri care vor deschide site ul nu au timp de peirdut..asha , in 5 cuvinte am zis tot...
poate poti sa schimbi Lucia






http://bella.netfirms.com/index.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

lucia te rog mult sa imi spui ce parere ai...merge facut, vrei?

http://bella.netfirms.com/index.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Gabi, lucrez deja la asta. :)

Nu prea am inteles unde vrei sa pun poza si cat de mare sa fie.

E bine cu stegulete?
Totusi, nu as stiut ce steag sa aleg la engleza, nu vreau sa supar pe nimeni, daca treci steagul British se supara americanii si restul ce vb aceeasi limba, si tot asa... :)
Am lasat scris limbile, daca vrei streg.

Am nevoie de textele pentru "Despre Bella" si traducerile lor in engleza etc.

Eu sunt cu 7 ore in urma de aceea nu raspund cand imi trimiti mesaj. Ma trezesc in jur de 16-17 ora Romaniei. Poate stabilim o ora la care sa vb despre pagina.

Ai primit ceva mail-uri de la mine?

_

La 7 luni are cancer, dar si 80% sanse sa traiasca. Haideti sa o ajutam!



Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!
- Web
Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Pash, pt ca e mai usor pt mine, nu va mai pune mama banuti la Rodica in cont ci voi trimite si eu in pliculet la Dantje, ok?


--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

Suflet de copil - povestea lui Andrei

Are 6 luni de zile dar lupta sa traiasca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

mersi mult Andra, am vazut la subiect...s-a deschis teledon pentru Bella, la discutii generale..poate vretisa vedeti sivoi ...laura ce se mai aude cu UNESCO...ai zis ceva de bella...semai poate cumva? poate ai o idee ceva....te rogmultsavezi daca semai poate..orice atentie din partea oricui, ne apropie de ziua operatiei...
maine dimineatzala ora 10 ma duc la filaret sa iau ptrBella toata aparatura pentru oxigenare, fereascaSfantul sa avem nevie, mai bine sa fie acolo...ea mai are nevoie din cand in cand dar foarte rar....
ma duc sa dorm..va pupic..
aaa...Motanik, terog mult deschide tu subiect la fetele din anglia...zile tu deBella, poate vor sa ajute si elecu ceva..Lucia, tu poti sa deschizi la Sua?...Riara se ocupa dejade Japonia, mersi mult...eu voi deschide la israel si o sa intru si pe australia...
trebuie sa facem totul...
astazi Maia, a venit cu o punga de plastic si tot indesa in ea, rochite, jucarii si era tare entuziasmata..amintrebat o ce face si a zis ca strange hainute si jucarii pentru Bella,ca sa se faca bine...
mi au dat lacrimile si am luat o in brate...


http://bella.netfirms.com/index.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput