Mamici de iulie-august 2005 (80)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Buna dimineata!
Nu v-ati trezit?
Noi mergem azi pe la 12 la control. Abia astept sa vad ce zice dr.
Noaptea trecuta l-am simtit pe bb iar stramb. Niciodata nu-l gasesc in acelasi loc. Se plimba smecherul.
Iar n-am dormit bine din cauza caldurii. Nu prea imi vine sa la A/C chiar toata noaptea. Off!

Irina, ai avut o noapte plina si de asta nu te trezesti?

Hai treziti-va sa am si eu cu cine conversa.

Andy si 40+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/andre_ea22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZenaO spune:

Andy, da chiar nu mai poti, nu? te cred, da nu stiu ce sa zic de sange.
Mamini si mie mi-e frica de postpartum ca sunt prapastioasa din fire, da' vorba ta, ne avem una pe alta.
Avem vesti proaspete: bebe are 3.400 kg si sta in fund, deci o sa facem cezariana. Of! da tot sper, poate se intoarce la loc. Mai mergem peste o sapt. la dna dr. si sa vedem care mai e situatia. Doctorita noastra pe 10 aug e de garda si e o posibila data de nastere. Imi convine ideea de cezariana ca e programata din timp si ma duc linistita la spital, plus ca scap de durerile facerii. Partea proasta a cezarienei e cu starea de dupa, durere, stare de voma, poate nu ma pot misca asa usor dupa operatie, poate imi revin mai greu... plus ca vine laptele mai greu. Dar din cate au zis Simona si Ioana nu a fost asa tragic cum ma astept eu sa fie. N-am prea dormit azi noapte de grija, dar e alegerea lui cum vine pe lume, n-am ce-i face.

Zina si bb Matei 38+ sapt.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/oanaz_mucenica/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Buna dimineata!

Si noi inca pe baricade...
M-a durut azi noapte burta o simtea foarte grea si parca ma tragea in jos... apoi peste noapte m-a luat de cateva ori mijlocul... dar nimica... tot asa suntem..

Azi la 12.30 am control, o sa va scriu cand ma intorc ce am facut.
Tot azi, adica peste vreo ora ajung si sora sotului cu sotul ei la noi, sunt intr-un tur al Europei si se opresc la noi cateva zile. Asa ca nu o sa mai fiu prea activa, dar macar o data pe zi tot intru eu sa va spunem cum stam
Oricum daca e sa nasc intre timp cat sunt cumnateii aici, aflati primele, nici o grija.


Nasteri usoare, bebelusi sanatosi, si sa ne auzim cu bine!



Pupici,
Katink si dulcineea mea 39+ AMR 2zile!
Fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Am uitat sa imi schimb semnatura...
Deci maine implinim 40 sapt. ... nu imi vine sa cred la cat de activa este, a coborat in pelvis de 4 sapt, colul deschis de 3 sapt.. si ea nimica....




Pupici,
Katink si dulcineea mea 39+ AMR: O ZI!!!
Fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andatudor spune:


[red]OANA,LAURA_S FELICITARI!!! SA VA BUCURATI DE BEBELUSI SI SA VA CREASCA MARI SI CUMINTI !!

IRINA[/red]- eu am rezolvat cu data pentru nasterea lui Bubu!! Am convins-o pe dr. sa fie 10 august asa cum presimteam eu!!! Yupeee !! Tu ce faci?? Vezi cum rezolvi cu dr. tau ,poate-poate nastem in aceeasi zi ,daca si bebeii stau cuminti pana atunci!!
Ii urez si eu lui Radu bun venit acasa si ...multa distractie pana vine bebelina voastra!!

Eu am fost la control ieri si mi-a zis ca am colul cam scurt si deschis si mi-a dat sa iau un No-Spa pe zi ca sa stea Bubu cuminte pana pe 10.A zis sa stau tot timpul in pat sa nu avem o surpriza.

Anda si buburuzu' din burtica 38+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/tudoranda/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Off, Katink, la tine tot se mai misca ceva, se mai intampla cate ceva!
Eu nu am nici un fel de durere, nimic. In afara de sangerarea de ieri, care s-a si oprit, nu am alte simptome. Zici ca nici nu ar trebui sa nasc.
Vreau sa-l vad pe bb cum da din picioruseeee!!!!!!!!

Andy si 40+


http://pg.photos.yahoo.com/ph/andre_ea22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZenaO spune:

Irina, ma bucur ca a venit Radu!
Eu am cam pierdut sirul si nu mai stiu care a nascut de curand, asa ca felicitari tuturor noilor mamici si bebeilor.
Bafta fetele care au control azi!
Anda, s-ar putea sa nastem in aceeasi zi.

Zina si bb Matei 38+ sapt.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/oanaz_mucenica/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

Buna dimineata , fetele,
Va multumesc mult pentru urari. Eu ma simt din ce in ce mai rau noaptea. Am niste dureri ca la ciclu infioratoare si se pare ca se apropie momentul cel mare.
Bafta la control fetitelor care merg azi si sa auzim numai vesti bune.
Irina, ce ma bucur ca ti-a vennit iubitul. Stai si tu mai linistita acum.
Oana, felicitari si sa va traiasca bebicul.
K37+

Kulta graviduta si printesa Daniela (15,04,2004)

Poze cu noi
"Lucrurile bune li se intimpla celor care stiu sa astepte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

Zina, Anda voi pe 10, eu pe 11, Irina afla azi, s-ar putea sa fie tot 10 sau 11, Cami( Truli-Luli) avea DPN pe 11, mai era cineva, dar parca am clei in cap, nu-mi amintesc...mergem si noi cu trupa,ca la lupta, mai multe odata, poate nu ne mai e teama.
noi am dormit azi noapte binisor( dupa 2 ore noaptea trecuta m-as fi multumit cu orice), parca vad lumea altfel...pe bune.
astept vesti bune fetelor, de la mamici si burtici!

M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Da Andre_ea, ma mai doare pe ici, pe colo, dar tot nimica Mai rau e asa, ca ma ia cate o durere si zic: "gata sa vezi ca acu' e pe bune..." si dupa cateva reprize gata... se opreste...

Au ajuns cumnateii la noi, va mai scriu cand vin de la control.



Pupici,
Katink si dulcineea mea 39+ AMR: O ZI!!!
Fotografii

Mergi la inceput