Bebelusi de septembrie-octombrie 2004 (69)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anne33 spune:

Pupicesc si eu fetele-sugubetele si bebei cei pretiosi.Vai fetelor ce repede trece timpul asta acus incep "happy-bazdeiurile"

Ce vreau sa va intreb,ai vostri inca baga in gura tot ce apuca cu 2 maine,caci a mea asa face.Si de papat papa orice,e cva de speriat,de la caise si capsuni, fructe in general, nu se oreste pana nu i se face rau si cum suntem la tara si gradina cu bunatati e la 2 pasi...va dati seama.Dar doamne multam castam bine la capitolu kg,are 10,600 si la cm nu mai stiu,prin mai la sfarsit avea 74cm,de atunci o mai fi crescut.Dar las ca acus in 2-3 saptamani cand mergem la tanti doctora pentru vaccinul de 1 an o sa o rog sa mi-o masoare.V-am pupicit pe toate si sa fiti cel putin la fel de cuminti precum bebei vostrii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

De ieri ne-a mai iesit si noua inca un dintoc

Poate se mai linisteste si mititica mea cu toate ca mai are gingia umflata la dintele de alaturi. Offf, nu mai ies dintii astia odata ca tare se mai chinuie astia mici.

Ana, felicitari pentru dintocul nr 5 si la mai multi dintoci care sa iasa usor.

Ramona, aseara a plouat si la noi si era super bine afara. In schimb in casa mureai de cald. Nici eu nu mai suport.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Timea cred ca a fost frumos... cand va aud de bb din burtica mi se face dor... si as mai vrea si eu... dar mai asteptam... Sarcina usoara in continuare!

Ana_a, Ellen felicitari pt. dintisori!

Anne33 foarte frumos din partea Giuliei ca papa orice

Revin... Elena e maraita... ea stie ce nu-i convine... trebuie bagata-n seama...


Eliana si Elena – 23 octombrie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Eliana, multumim. Sa stii ca Alexuta mea e maraita rau, dar eu am zis ca la noi mai sunt de vina si dintisorii.
Oricum daca nu este bagata in seama e jale mare. Nu stiu cum o sa ma descurc cu ea. Sper sa nu ajunga mai tarziu sa se dea cu fundul de pamant ca vrea ceva, ca imi este groaza numai cat ma gandesc.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

quote:
Originally posted by anne33

Pupicesc si eu fetele-sugubetele si bebei cei pretiosi.Vai fetelor ce repede trece timpul asta acus incep "happy-bazdeiurile"
Ce vreau sa va intreb,ai vostri inca baga in gura tot ce apuca cu 2 maine,caci a mea asa face.Si de papat papa orice,e cva de speriat,de la caise si capsuni, fructe in general, nu se oreste pana nu i se face rau si cum suntem la tara si gradina cu bunatati e la 2 pasi...va dati seama.Dar doamne multam castam bine la capitolu kg,are 10,600 si la cm nu mai stiu,prin mai la sfarsit avea 74cm,de atunci o mai fi crescut.Dar las ca acus in 2-3 saptamani cand mergem la tanti doctora pentru vaccinul de 1 an o sa o rog sa mi-o masoare.V-am pupicit pe toate si sa fiti cel putin la fel de cuminti precum bebei vostrii.


... haoleu, pai unde ajungem daca-as fi si eu ca vizigotu? cine strange dupa noi? vai si amar de sufletu' meu....

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Buna dimineata,

Noi am lipsit ieri dupa-amiaza si seara motivat ca mai intai i-am impachetat lui tati bagajele, iar aseara ne-am dus la un restaurant super chic sa papam si sa petrecem putin noi 3. Alma parca a fost la chef, asa de bine s-a simtit: a chiuit, a povestit si a papat si ea legume din garniturile noastre ca altfel nu se putea. A fost super fain si mancarea taaaaaaare buna si, spre surprinderea mea azi dimineata, fara greutate la cantar.
Inainte de culcare i-am dat Almei putin pe dintisorul tocmai iesit cu un strop de pasta de dinti pt bebei. Vreau sa spun ca fata mi-a apucat periuta din mana si mi-a facut ea demonstratie cum se face si apoi a vrut sa-mi curete si dintii mei cu periuta, dar nu am lasat-o si s-a bosumflat.I-am facut si poze cu periuta si sper sa am timp si chef sa le pun mai pe dupa-amiaza (am oricum mai multe poze de pus).
Acum are iar balute si maraie, iar eu sunt curioasa daca chiar asa repede i-ar putea iesi al 2-lea dinte. Nu visez prea frumos inca, dar cine stie...Poate maraie dupa tati ca a plecat dimineata la 6.30 si ei ii place sa ne vada pe amandoi acasa, altfel ma "terorizeaza" pe mine.
Voi vorbeati de calduri insuportabile si am citit asta si in presa romana de pe net, dar aici e racoare, chiar a plouat foarte mult in ultima vreme si eu am fost nevoita sa strang buruienile din gradina tot la 2-3 zile.
Iesim la plimbare ca verisoara Almei implineste 1 an poimaine si trebuie sa ii iau cate ceva.O zi super placuta va doresc,

Daniela Veuger si bb Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma, sufletel mic si iubit

Alma, sufletel mic si iubit -noi
Alma, sufletel mic si iubit-si mai noi
cele mai noi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

felicitari pentru noii iepurasi!

Stefan de vreo 3 zile plange foarte tare noaptea.Se trezeste si incepe sa planga asa de tare cum nu a mai facut-o de mult...cred ca inainte de 5 luni. Nu stiu care o fi cauza, banuiesc ca dintii, pentru ca in momentul in care ma vede cu gelul in mana urla mai tare si nu ma lasa sa-l ating in guritza....
Eu cred ca nu e vorba despre dintisorii care se vad acum aproape iesiti, ci probabil de altii care abia cresc in gingie...cine stie...
Eu imi aduc aminte ca asa a facut cam cu o luna sau doua inainte de aparatia primilor dintisori.In orice caz sambata noaptea am intrat in panica de imi venea sa fug cu el la spital.Cum il vedea pe tati ca se apropie de el parca urla si mai tare, nu vroia nici o jucarie, cu care alte dati il linisteam...groaznic...cred ca a plans si o jumatate de ora, dupa care a dormit pe pieptul meu ca si atunci cand era bb mic.

Intrebare: Ai vostri mai incap in patutz? Stefan de o vreme incoace, cam tot de 3 zile de cate ori se rasuceste in patutz si se atinge de gratii(desi am aparatoare) se trezeste si plange. Daca il pun in patul nostru de cele mai multe ori adoarme, exceptand cazurile cand are crizele de plans de care va spuneam mai devreme....O fi si caldura de vina...nu stiu, dar eu sunt franta de oboseala

Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

am vazut ca a schimbat cineva si la noi in listutza si multumim!

Lilia, nici eu nu stiu cum ar trebui sa arate un bebe de aproape un anisor, dar dupa cum m-am uitat eu prin carti, Stefan e chiar la mijloc, in toate masuratorile dar...eu am in minte cum era juniorul surorii mele - Victor - ca era muuult mai mare ca al meu, si acum e mai mare ca cei de varsta lui...

Multumim pentru laudele la adresa speculantului

Pufy unde esti??? Ce face Alesio?cum se descurca cu mersul singurel??
Eu sunt disperata!Al meu de cateva zile isi da singur drumul la manutze si sta asa in picioare cateva secunde, parca tot mai multe si eu cand il vad ma apuca groaza, ca daca stau langa el ma impinge!Si da cu mana dupa mine, parca ar zice sa plec Imi este frica sa nu cada cumva si sa-i fie frica pe urma sa stea singurel....oare asa fac toti la inceput???
Stefan e foarte capos, si nu vrea sa-l ajut cu nimic!Vrea sa faca singur!Oare la un moment dat o sa-l vad ca face pasi singur asa de capul lui?fara sa-l tin de manutze macar?Ca ma apuca groaza....

Duminica am fost la sora mea, am vazul bebelusul mic si dragalas, si vreau sa va spun ca am ramas socata...oare asa era si al meu de mic???? NU CRED..... sigur al meu era un pic mai mare! (desi la cate kg are ...atat avea si Stefan la varsta lui) Dar pare atat de mic si de fragil...si nu zice nimic...abia daca misca din manutze!Am ajuns la concluzia ca eu am uitat TOT!!adica nu mai stiu cum era Stefan asa...sa stea el nemiscat si cuminte??Hm....

Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Sunt fff fericita ca mi-a venit dadaca de la Bucuresti si mai pot umbla si eu lelea prin oras.Aici a fost o furtuna zdravana aseara de m-am speriat eu eram la ziua cumnatei mele iar bibita acasa si nu de alta dar unde stam pica muntele pe noi, chiar la poalele Pietricicai si mi-am facut tot felul de griji insa a fost bine pana la urma.

Felicitari Alma pt dintuc cred ca ramanem singurele la capitolul dinti.

Acum plec sa fac piata ca am ramas pe 0.

Danina Diana - strengarita familiei
PAULA - DIANA NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

quote:
Originally posted by ana_a

Salut fetelor!


Eu i-am dat azi supica aia de ardei umplut cu carne de vita...imi faceam eu probleme ca o fi grea la stomac ca e fiarta in ardei...da juniorul doarme, a avut o repriza de plans...da e de la dinti, asa o tinem de 3 zile...a iesit si al 5-lea dinte
sa trezit Stefan..............

Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos



Felicitari !!! Pt dintuc si pt mancaciosul mic!



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei www.babysfirstsite.com/LoreemaMariaVlad" target="_blank"> Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput