Bebelusi de septembrie-octombrie 2004 (69)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

Noi dimineata am fost in Orasel. Am dat peste un copil SUPERATOMIC, o fetita de 1,5-2 ani.Copilul ala nu avea frane,stia sa se joace numai brutal,intr-o fractiune de sec a venit si i-a articulat una in cap Loreemei cu o jucarie de plastic tare(noroc (c) ca nu a plans mult Lori), lua toate jucariile celorlalti copii si le arunca cat putea de tare.......era sub orice critica la joaca.In parc era cu tati ei care este englez.Inteleg ca pe ocolo se practica sa lasi copilul sa faca ce vrea, dar e prea de tot!
Pe la 3 am iesit afara si i-am pus piscina cu apa si am lasat-o sa se balaceasca 1 ora.
Acum a plecat cu o prietena la plimbare ca ii era somn dupa atata apa si 30 min de leagan.

aissa - nu te-ai invatat minte in legatura cu hainutele???
Eu plec cu 2 randuri de haine de schimb dupa mine.Si de obicei o schimb de 2 ori in parc.
Bine, eu o las pe jos sa se joace!Si stam cam 3-4 ore in parc in fiecare dimineata si 2 ore seara.




www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei www.babysfirstsite.com/LoreemaMariaVlad" target="_blank"> Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Pai sa stii ca de acum iau la mine sigur haine. Eu nu o pun pe jos la joaca si nici nu mi-a transpirat vreodata asa. Dar si daca o schimbam...era si carutul ud rau de tot, se vedea inchis la culoare cat era spatele ei atat era ud. E adevarat ca sta in fund in el, dar tot se mai reszema de spatar.... Oricum acum e uscat ala sport.
Fetelor e ora 19 si sunt 35 de grade. A mea doarme acum (la noapte sigur ma zapaceste iar) dar se trezeste curand, insa nu stiu daca se poate iesi afara in conditiile astea....Cand Dumnezeu se va racori??? A, stiu tot eu, cand plecam noi la mare

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timea spune:

Salutare!

Felicitari Danyce pentru dintisor! Apropo de dinti; mai este cineva sa fie inr-un singur dinte? Eu stiam ca ies in grup, cuminti cate doi... la noi a crescut un solitar.

Azi am fost la dr. de bb2 am ascultat inimioara, tare-i fain.

Ca tot ati vorbit de ardei umpluti si alte cele eu am facut ciorba de perisoare din piept de pui, ca pentru noi numai ca fara condimente. A avut succes mare pe langa fiica-mea si taRE MI-S BUCUROASA CA-MI APRECIAZA VELEITATIELe DE BUCATAREASA.( scuze)



Seara adormim din ce in ce mai greu, a invatat in sfarsit sa se roteasca pe burta si nu o mai poti pune sa stea in patut cu sticla sa adoarma... doarme cu capul pe marginea patutului. la voi cum se desfasoara actiunea de punere la dormit?

Cam asta despre noi,

numai bine,



Timea si Mara 10 sept. 2004 si bb2 DPN 22 feb.2006
http://community.webshots.com/user/timea2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

quote:
Originally posted by elyanne

Elianooo,mi se pare mie sau se insinueaza neste treburi??? Adeka cica tot de la noi li s-ar trage... hmhm ...

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu



Nu ti se pare...

Nino comentezi? Facem schimb, sa vedem cine a gresit scoala, mama sau copilu'?


Eliana si Elena – 23 octombrie 2004

[/quote]

bey..adika `mi dai cupil terorist la schimb....(gata defectat de o mama neshcolita....) s`oi vrea si unu bun-bunutz in loc...brava afacere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

quote:
Originally posted by NinaB

bey..adika `mi dai cupil terorist la schimb....(gata defectat de o mama neshcolita....) s`oi vrea si unu bun-bunutz in loc...brava afacere!



Bey... pana aici... copilu' meu nu e defect...


Eliana si Elena – 23 octombrie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lui Licurici spune:

Aveti nevoie de arbitru? Ca in seara asta e ieftin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

Pe la noi a plouat si e asa racoare afara..........dar in casa tot cald de te sufoci e!
EU NU MAI REZIST!!!!!!!!!!!!!!




www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei www.babysfirstsite.com/LoreemaMariaVlad" target="_blank"> Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

quote:
Originally posted by mama lui Licurici

Aveti nevoie de arbitru? Ca in seara asta e ieftin!

Angela si Licuriciul ei mic
DAVID LICURICI mic (3 sept)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51197" target="_blank">POVESTEA LICURICIULUI






Sa speram ca nu au nevoie!



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei www.babysfirstsite.com/LoreemaMariaVlad" target="_blank"> Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

quote:
Originally posted by mama lui Licurici

Aveti nevoie de arbitru? Ca in seara asta e ieftin!

Angela si Licuriciul ei mic
DAVID LICURICI mic (3 sept)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51197" target="_blank">POVESTEA LICURICIULUI



Nu... nici chiar asa... Dar daca e cazu' te anuntam.


Eliana si Elena – 23 octombrie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Salut fetelor!

Greu ajung si eu pe aici...scrisesem un mesaj luuuung si nu am apucat sa dau trimitere ca mi-a cazut netu bata-l norocu!

acu ma uit la pozele vizigotului, mai da ce cresc copii astia!!!!
trebuie sa iau si fetitele la rand, ca nu am mai avut timp de mult de vizionat asa...mai multe odata

Eu i-am dat azi supica aia de ardei umplut cu carne de vita...imi faceam eu probleme ca o fi grea la stomac ca e fiarta in ardei...da juniorul doarme, a avut o repriza de plans...da e de la dinti, asa o tinem de 3 zile...a iesit si al 5-lea dinte
sa trezit Stefan..............

Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos

Mergi la inceput