Mamici de iulie-august (79)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Mamini, in pozele de dinainte de sarcina am 52 kg, am avut si mai mult o perioada(55kg) de aia stiu cum arat la 55 si imi place mult.Am dat jos 14 kg de cand am nascut.

Adriana si bebe Aidan(27.06.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/blackpanterro/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia spune:

Fetele, va pupic dulce!
Incerc pe cat pot sa-mi revin cat mai repede dar caldura asta ma omoara...
Imi pare atat de rau ca nu am timp deloc sa va citesc acum dar ma tot gandesc la voi ce faceti.
Eu am doua probleme: ameteli cu dureri de cap si o mare pata rosie pe un san pe care sper sa o rezolv cat de curand...
Spuneti-mi si mie de care pompa folositi si cum vi se pare.
Pupici ca plange bebe!

Delia si Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

Irina, Ema am iesit la iarba verde ca era ziua unei prietene si-si facea acolo si am iesit pe la 7 asa seara ca era prea cald acolo era langa padure si era racorut dar pe Andrei l-am imbracat in body si invelit cu paturica si uite asa a domrit si am stat si eu ca-n vremurile bune sa pap un gratar si sa beau o bere
Mamini, Ema ce dulcici sunteti cum sa ma supar eu pe voi auzi la ele ce haioase sunt Mi-ati facut un compliment si eu sa ma supar hai ca sunteti nu stiu cum Eu am dat asa nu am ce zice multumesc lui Dumnezeu, ce am eu sunt soldurile si burta invelite de sunculita care nu se da jos decat cu sport ceea ce acum nu pot face din cauza operatiei. Nu ma intrabti ce greu mi-am gasit o fusta pt botez....din cauza soludirlor mele ca am picioare subtiri si sold cat china...da e adevarat ca asa se vede in poza aia dar realitatea e usor diferita.
Adriana nici pe tine nu am cum sa ma supar sunteti culmea soro cum sa supar pe niste fete cool ca voi doaaamneee ce va mai da prin cap Sa stii ca arati f bine asa zau, si eu sunt de parere cu Mamini ca arati mai bine asa pe bune. Erai slaba rau before. Si Aidan e mai mult decat bine la kg stai linistita. Eu ii dau ca nu se satura deh ce sa facem daca aveam si eu deajuns nu ma bagam eu la formula dar nu am incotro efectiv ca cere micul ori e el un halitor de prima clasa ori nu am eu de ajuns laptic.

Ioana si bebe Andrei 27 iunie

http://pg.photos.yahoo.com/ph/corbioana/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Mama, dar ce liniste prin zona!!! Eu am stat in casa, am papat si am dormit... ma plictisesc de groaza, dar maine am o gramada de facut ca sa nu simt cum trece vremea pana vine iubi al meu...

Ioana si Adriana, aratati super, nici nu s-ar spune ca ati fost gravidutze!!! Eu voi avea de luptat cu kilogramele care s-au pus pe unde nu trebuie... am facut si gusulitza... De-abea astept sa ma refac si eu...

Delia, eu mi-am cumparat Medela electrica de care foloseste si Oana si a zis ca este super!! Imi cumparaseam Avent Isis pentru ca nu vroiam sa dau prea multi bani pe pompa si am auzit de la alte mamici ca Avent Isis manuala este foarte buna. Asa ca acum am vandut pompa de la Avent Isis si am ramas cu Medela electrica. Imi pare rau sa aud de durerea de cap si de ameteli, ti se trage cumva de la rahie??? Pata rosie de pe san trebuie masata, daca faci febra inseamna ca ai un pui de mastita, ai mare grija, maseaza locul dureros si da-i lui Iris sa pape mai mult din sanul acela!!! Uite ce zice un articol despre mastita:

"Sunt cateva cazuri in care imediat trebuie sa te adrsezi medicului. Daca de exemplu amandoi sanii se inflameaza, sfarcul pare infectat, observi sange sau puroi in lapte, apar dungi rosii in preajma zonei inflamate, daca primele semne apar brusc si grav, acestea sunt semne de o infectie bacteriala a sanului care trebuie aratata imediat medicului. "
Ai grija, sper sa nu fie nimic grav. Aaaa, si vrem poze cu Iris!!!

Anis, ai scos firul??? Sa ne spui cum te simti dupa ce ti-a scos cerclajul, ok??

Va pupic pe toate,

Irina si bebe 38 sapt.



http://photos.yahoo.com/irinabungau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana C spune:

Ioana, si eu ii dau 2 sau uneori 3 bibe/noapte Evei. Nici eu nu am mult lapte si cum au inceput de la spital sa ii dea formula, ii dau ziua lapte de sin (la sin sau pompat) si noaptea formula. Asta e bine, pt ca ma ajuta si tati; uneori sint asa de obosita, ca nici nu aud cum biata Eva miriie (nu plinge) de foame; atunci sotul se trezeste si ii da un bibe (le pregatim dinainte de a merge la culcare, asa ca trebuie doar incalzite putin).

Cam atit pt acum, pt ca mindrutza mea iar nu vrea sa doarma si trebuie sa ma joc cu ea, sa o tin preocupata.


Oana C si Eva (29/06/2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oanasof2003/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Eu am intrat intr-o depresie. M-a busit plansul cand am citit pe pozele Adrianei 5 weeks. Si bb meu nu vine. Si e asa dulce la tine in brate!

Ema, e taaaare dulce nora mea. Si are si ea 4 saptamani! Gata de acum nu mai e nou-nascut, ci sugar. La mai mare!
Cate grade zici? 26? Ce zici de 32-33 pe la noi pe aici(in casa)? Te topesti.

Va pup!
Ma duc sa plang undeva unde e mai rece.

Andy si aproape 40

http://pg.photos.yahoo.com/ph/andre_ea22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Andre-ea..nu mai fi asa pesimista..lasa bebele sa vina cand stie el ca trebuie sa iasa..ce mai conteaza acum cateva zile..hai stai linistita.

Emaaimee, cand dai raspuns, sus pe bara ai cateva optiuni , una e reply with quote, apoi dai copy , si paste unde anume vrei sa apara mesajul...'nteles?

Fetele eu acum, ma duc sa-mi scoata firele..daca e sa fie sa ma apuce in seara asta macar sa fie dupa 12 noaptea.. ca sa fie luni


AniS *** si bebelina mea dulce Ingrid *** 38+
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuletulpanda2005 spune:

Buna fetelor!

Nici un bebic nou? Nimic?

Katink noi maine avem 40 de saptamani si Pooh nu da semne serioase ca vrea afara. Intr-adevar, ieri, dupa un pic de plimbare m-a durut burta destul de serios. Dar nu erau contractii. Si, in premiera, m-a durut si spatele. In rest dorm bine, ma fatai pe-aici prin casa. Mi-am vopsit parul si ASTEPT. La noi maine e liber (sarbatoare Canadiana sau prilej de we prelungit) si parca n-as vrea sa vina bebe maine. Dar nici nu se inghesuie. Nu cred ca a coborat fiindca nu simt nimic foarte presant. Dar, cine stie?

Dar sa nu ne mai plangem. O sa vina cand va vrea el! Il asteptam cu mult drag. Si, intr-adevar, toata lumea la telefon ne intreaba daca nu cumva am nascut si nu le-am spus... :-)

Stiti ceva de Kulta? Poate am sarit eu din mesaje, dar parca n-a scris azi.

Irina, gata esti pentru reintalnirea cu tati? Ziceai ca pe 11 mergi la spital? Mai ai un control, cel putin, pana atunci, nu?

danaB + POOH 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

Adriana, eu iti doresc sa ajungi la greutatea pe care ti-o doresti, fiindca stiu ce inseamna sa fii nemultumita- de-aia nu-i zic nimic nici IOANEI! care e mai mult nebunica decit grasunica-dar nu face un stres din asta, fiindca arati f bine.
Irina, noi doua facem cura, a zis si Emaaimee ca ni se alatura, desi a dat kg de sarcina jos deja si din ce gateste( ca ne intilnim pe La bucatarie) pina nastem noi se face ca Adriana si Ioana si o primim doar ca membru onorific.
DanaB, Kulta o fi fost la plimbare cu ai ei si cu sotul si Danutza, a fost o zi frumoasa- cred ca ne anunta daca era ceva...
Anis, tinem pumnii!
Andre_ea si eu am avut program de plins azi; azi noapte m-am trezit pe la 4 si am vazut patutul si mi-a venit in minte ceva oribil si nu am mai inchis ochii si toata lumea ma cearta ca ce am si sa nu ma mai gindesc...de parca as face-o constient, in mod deliberat.si sunt varza. da`las ca vin bebeii si sa vezi atunci ce ocupate vom fi si cind ne-or trage cite-un zimbet de-ala shtirb sa vezi ce se spulbera toti norii!
Irina, acum lasi AMR in zile pina vine bebe si faci AMR in ore pina vine tati.

M37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Azi ne-am plimbat 4 ore, cu o pauza de maxim o ora de stat la terasa, ca ne traznise foamea si setea...
Cand am venit acasa a inceput sa ma doara mijlocul si burta, dar nimica... deocamdata


Andy, hai nu mai plange, de venit, vine pruncul tau, e vorba de cateva zile, maxim 2sapt. ca mai mult nu te lasa peste termen. Hai fi barbata!

DanaB, deci tot doi la pachet sunteti si voi... macar cu moralul stai bine

Anis, gata ai scos firele? Cum te simti? Ce simti? Ar fi frumos sa ne anunti ca ai nascut

Irinuca incepe numaratoarea inversaaa In 24 de ore iti tii iubirea in brate!!!




Pupici,
Katink si dulcineea mea 39+ AMR 3zile!
Fotografii

Mergi la inceput