atentie la vaccinare in maternitate

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vali02 spune:

Mihaela (Roandre), nici la Ioana mea nu se vede nici o cicatrice de la vaccin. I-am spus asta dr. mele si a verificat - ea spune ca vaccinul a fost facut, pentru ca desi nu a supurat si nu a format cicatrice la nivelul pielii, in acea zona se simte la pipait o mica adancitura, semn ca vaccinul a actionat. Pentru ca m-a vazut neincrezatoare, mi-a spus si ea de metoda verificarii IDR-ului, cea mai sigura.

fetele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Roandre, noi vom face la 10 lui IDR si daca iese negegativ il repetam.
Parerea mea este sa nu repeti vaccinul pana nu ai rezultatul IDR-ului.
Faptul ca a fost facut in spital nu e suficient, putea fi facut incorect si atunci nu " a prins".

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Multumesc mult Vali02 si Crinuta pt raspuns. O sa o intreb inca o data pe doctora mea de testul IDR sa vedem ce zice.

PS: Vali02, ce frumoase fetite ai! Ma bucur ca am mai vazut un mesaj de la tine si am vazut si pozele noi! Pupici multi!

Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)
Alexia, de 1 AN
Evenimentele din viata mea

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanaion spune:

Noua ni s-a intamplat altceva. Eram gata de plecare din maternitate, cand am descoperit eu (stiind ca altui copilas din salon ii recoltasera, ca nu-i luasera sange pentru analiza de hipotiroidie (se recolteaza cateva picaturi de sange din calcai si doar daca analiza nu iese bine, slava Domnului nu a fost cazul, se trimite prin posta rezultatul, sau ar trebui sa se trimita).
Sunt foarte superficiali, daca nu ai tu grija ca mama, poti avea multe surprize.

Tana

Mergi la inceput