La cite sapt. ati nascut si cit a cintarit BB?

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Eu l-am nascut pe Alex la 37 de saptamani prin operatie cezariana, a cantarit 2,900 Kg si a avut 49 de cm.

A trebuie sa il nasc mai devreme deoarece aveam colul deschis si bb avea cordonul ombilical infasurat de 2 ori in jurul gatului. ca sa nu avem surprize neplacute, medicul meu a hotarat sa il scoatem mai devreme.

In prima luna dupa nastere a luat 1,8 kg in greutate, iaracum la 10 luni are 11 kg.

ana-maria si Alexandru Andrei(7 oct.2004)http://www.cat.betasis.ro/puiu
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_miti/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_dumitrescu spune:

Matei, 36 saptamani, 3150, 49 cm, cezariana, apgar 9.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

quote:
Originally posted by Luizax

Alex- 40 saptamani - natural - 2.400 rgame - 46 cm. Tot dismatur. KULTA - al tau bebe a recuperat greutatea....ca al meu nu. Acu are aproape 3 ani jumate si aproape 12 kile (trase de par).

Luizax - karkotash shef!




Danuta mea acum la 1an si 4 luni, are cred 80cm si peste 10kilute.Multumesc lui Dumnezeu ca a recuperat ce trebuia sa aiba la nastere. Nu te stresa, fiecare copil are ritmul sau de crestere.
Pupici
K38+

Kulta graviduta si printesa Daniela (15,04,2004)

Poze cu noi
"Lucrurile bune li se intimpla celor care stiu sa astepte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauditzadennis spune:

Cezariana, bebe Dennis, pelvian si grabit din cale-afara, 34 saptamani si cateva zile, 2.300, 48 cm, apgar 9, prematur cu acte-n regula, dar care a respirat si a mancat normal, fara probleme deosebite dupa...
Sanatate la bebici scumpici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Vlad al meu s-a nascut in prima zi a saptaminii 39, 3 kg, 50 cm, scor 9 (copilul era de fapt de 10, dar medicul mi-a spus ca bebeilor la care s-a folosit vid-extractorul nu se pune 10 din principiu).

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lali74 spune:

primul bebe al meu a avut 4250 kg. , 56 de cm, prin cezariana pt. ca a fost mare (in 2001), la 40 sapt.
dar al doilea la 31/32 sapt. cu 1650 care a scazut la 1400 kg, cu mari probleme la plamani dar multumesc celui de sus ca acum e bine, are 3 luni(20 aprilie 2005), si iti dorim nastere usoara si tuturor mamicilor crestere mare la bebeii lor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Irina - 3950 g si 51 cm la 40 saptamani, nastere indusa, naturala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana C spune:

La 37 sapt si 3 zile; Eva a avut 3530g si 50cm; nastere f rapida, vaginala, cu epidurala. Stii asta, ai fost pe faza

O sa vezi ce mare va fi baietelul tau, nu iti mai face probleme, ti-am mai spus

Oana C si Eva (29/06/2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oanasof2003/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Copilul meu cel mare, baiat, s-a nascut la 41 saptamani, cezariana (el nu avea de gand sa iasa, ar mai fi stat) cu 3 kg, 51 cm. Scor 9-10.
Al doilea, vedem la toamna. Un lucru e cert: cezariana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

Vladutzul meu s-a grabit: la 34 de saptamani, cu 2250 grame si 49 de cm!



Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)

Mergi la inceput