La cite sapt. ati nascut si cit a cintarit BB?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

38 saptamani si 3 zile, 3300 grame, cezariana, Apgar 8-9.
O iubesc cu toata fiinta...e asa dulce...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

37 sapt si jumate...3.600kg 53 cm (nastere provocata)

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi si David
La Brasov

La marea Neagra

Parada modei


Voineasa



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

42 saptamani fix, nastere provocata incheiata cu cezariana dupa 17.30 ore de la inducere.Bebelusa mare,de 4250g si 51cm.

Daniela Veuger si bb Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma, sufletel mic si iubit

Alma, sufletel mic si iubit -noi
Alma, sufletel mic si iubit-si mai noi
cele mai noi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

Mikyyy, eu ziceam ca baieteii au venit mai repede anul asta iar cit despre a doua nastere ca ar fi mai usoara, vorba ta, vrajealaaaaaaaaa, nici eu nu cred. Voi vedea(simti)
Fetele, ce bebei maricei ati nascut. Ce mi-as dori safie si al meu macar de 3 kilute...
Dumnezeu e cu noi.
Pupici
K37+

Kulta graviduta si printesa Daniela (15,04,2004)

Poze cu noi
"Lucrurile bune li se intimpla celor care stiu sa astepte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisik 4ever spune:

am nascut prin cezariana cu 2 saptamani inainte de termen o fetita de 2.740 gr si 47 cm. scor apgar 10. Bebeii nascuti la termen au toate organele functionale, in comparatie cu cei prematuri care la aceeasi greutate pot avea organele imature.

You're unique. Just like anyone else.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

La 40 de sapatamani fix, 4450 kg, 51 cm, s-au rupt membranele de dimineata, si la 4 dupa masa am nascut prin cezariana.


Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubutza spune:

Eu am nascut la 41 de sap. si jumatate o minune de fetita care a avut 3.500g,51 de cm si scor Apgar 9.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns badjoke spune:

Am nascut prin cezariana, la cerere, la 38 de saptamani. a avut 3 kg si 49 cm. Scor Apgar 9.
Cand eram in saptamana 24, fetita mea avea 624 gr!!
La va doresc nastere usoara si BB sanatosi si frumosi!!
Mamicilor le doresc sanatate si putere de a creste minunatele perle ale vietii noastre!

Mami si Nko (10 luni si jumatate) http://pg.photos.yahoo.com/ph/pusa_stefan/album?.dir=/41a0

"Cine se amesteca in Legenda Personala a altuia, niciodata nu si-o va descoperi pe a lui." ~ Paulo Coelho

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Eu am nascut la fix 38 de saptamani. Puiul a avut aproape 3 kg (fara 25 de grame) si 50 cm in cap. Deci la noi nu s-a aplicat faza ca baietii vin mai tarziu...

Am nascut normal, fara inducere, fara cezariana, cu toate ca am fost la un pas. Copilul era angajat, dar nu in pozitia buna. Statea pe-o parte...

Nastere usoara si un bebe pe masurile dorite



si Miron Radu (06 oct. 2004)
Miron Radu

Frantzujii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luizax spune:

Alex- 40 saptamani - natural - 2.400 rgame - 46 cm. Tot dismatur. KULTA - al tau bebe a recuperat greutatea....ca al meu nu. Acu are aproape 3 ani jumate si aproape 12 kile (trase de par).

Mergi la inceput