Mamici de iulie-august (78)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:



Gata, micutza Codruta s-a nascut la ora 17,15, are 3,500 dar in rest Nicoll Mada nu stie decat ca a plans rau pana i-a auzit vocea mamei... Nicoll Mada este ok, o doare putin operatia dar este fericita!!!!!
Felicitari Nicoll Mada, bine ai venit pe lume Codruta, sa fii sanatoasa si sa-i faci fericiti pe ai tai!!!!




Irina si bebe 38 sapt.

http://photos.yahoo.com/irinabungau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Felicitari Delia,sa fiti sanatoase amandoua,refacere rapida si te aspeptam cand poti cu impresii!
Oana C-exact la fel se comporta Oana noastra,iar mama mi-a zis ca e lenesa!Am zis ca fac crima-cum chiar mama mea sa imi jicneasca puiul meu iubit?Ca nu vrea sa suga mult sa doarma mult-zice mama!Am luat-o ca un afront personal si mi-am zis ca nu o sa o mai sun asa de des!
E bine de stiut ce ti-a zis dr-e very reassuring!
Si eu i-o tai mereu mamaei in asa hal incat plange la tel-dar nimeni nu ma santajeaza emotional pe mine!Punct!Dar tot nu se lasa in a da sfaturi de valoare!Uneori trebuie sa inchid tel atat de mult vrea sa-si impuna punctul de vedere!
Noi spunem cae cool baby in poza de la pasap!Mie imi spui cat am incercat sa o facem sa stea pe pozitie!Cu o seara inainte a adormit de atatea incercari si o imbracasem in rochita bleu,palariuta ca o mica domnisoara!Daca ii arat mamei poza aia cu capul intr-o parte ma face mama denaturata si ma dezmosteneste sigur pt ca imi chinui copilul,cheama child services si ma declara unfit mother
Noi luam pasap in 10 zile lucratoare,ieri l-am depus.
Stiti cat dureaza sa scoti un parlit de certificat romanesc-2 luni cel putin.
KULTA-nu vrau sa te sperii,seamana prea mult cu ce am simtit eu si nu ma recunoscut ca simptome de travaliu!Eu m-as duce la dr ,daca as fi in locul tau.Pt siguranta ta,poate fi o alarma falsa.Dar macar esti cu constiinta impacata.Succes si mult noroc si cu casa.Poate reusim si noi pana la anul sa ne luam casa aici.

frumoasei Bibi
http://pg.photos.yahoo.com/ph/anca76nitu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Hai ca azi ma puneti la munci grele...tot completez listutza de vreo 1ora...


AniS *** si bebelina mea dulce Ingrid *** 38+
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

Oana, tare frumos ce spui tu de Eva ta...abia astept si eu...

Delia, sa iti traiasca Iris si sa fiti sanatosi cu totii!

Kulta, daca faceti contractul direct,salvati intermedierea, dar sa stii ca ar fi bine sa faceti actele prin agentie( costa aprox 250 euro)-ca sa nu aveti surprize cu garantia si kuntotarkastus e bine sa fie atasat.

Emaaimee, ai grija, 7 sapt sunt 7 saptamini, e greu si cu mama si cu soacra...aici geanta pt carut e 30-50 de euro(in Germania si pe net sunt super-misto)-eu am luat bleumarin,cu 35 de euro de la ABC Design-are salteluta de schimbat si multe multe buzunare.

M37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

Delia, Peca, Nicol_mada felicitari la toate sa va traiasca bebelusii sa fiti sanatosi cu toti!!!!!!! Refacere rapida si crestere usoara!!!!!!!!

Ioana si bebe Andrei 27 iunie

http://pg.photos.yahoo.com/ph/corbioana/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

FELICITARI Nicoll_Mada , sa va traiasca fetita si sa va bucurati de ea!!!!!!!!


AniS *** si bebelina mea dulce Ingrid *** 38+
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana C spune:

Feteleeeeeeee, am gasit un CD super! O adorme pe Eva in 5 min!!!
Este Disney Lullabies (cel cu bebe dormind in poza). Il aveam dinainte de a ramine insarcinata; acum ma adoarme si pe mine ...

Oana C si Eva (29/06/2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oanasof2003/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZenaO spune:

Netul meu a mers 30 de min ieri si a picat iar, scurta bucurie.
E groaznic fara voi, sunt apatica si plictisita si trece ziua greu; sa nu mai zic de nervoasa. Sunt irascibila rau in ultima perioada, fara a avea motiv, l-am disperat pe sotul meu. Vreau sa vina bebe mai repede.
Ce ma bucur pt. Dede! In sfarsit Medeea e afara. Daca Matei imi face asa, adica ma tine pana la 42 de sapt... Eu visez ca sapt. viitoare sa vina bebe.
M-a omorat sotul Adrianei cu mesajul lui! Adriana sa-ti traiasca!
Postez repede ce am reusit sa scriu ca functioneaza 2-3 min si pica iar.

Zina si bb Matei 37 sapt.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/oanaz_mucenica/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lory2004 spune:

Rares doarme asa ca mai stam un pic pe aici .
Vreau sa va povestesc o faza foarte haioasa. In ziua in care m-am dus sa ma internez (la Cantacuzino) in sala de asteptare era un tati cu un copilas de vre-o 4-5 anisori, tare dragalas si o asteptau pe mami care se intrase sa o consulte un doctor. Mami era insarcinata in luna a 9-a ...si venise la doctor sa vada daca are dilatatie sau nu. Si iese mami de la control si zice :"hai sa mergem acasa fiindca surioara ta nu vrea sa vina nici astazi". Si sa vedeti fetelor cum se pune ala mic pe plans.....ca el nu vrea sa plece fara surioara li acasa, ca el vrea sa o vada si sa o pupaceasca....si ca de ce il pacaleste mami in fiecare zi ca vine surioara lui si ea nu mai vine.....haios rau de tot.

Irina cand vine sotul tau??? Banuiesc ca nu mai poti de nerabdare..

Lory si bebe Rares 15.07.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZenaO spune:

Netul meu a mers 30 de min ieri si a picat iar, scurta bucurie.
E groaznic fara voi, sunt apatica si plictisita si trece ziua greu; sa nu mai zic de nervoasa. Sunt irascibila rau in ultima perioada, fara a avea motiv, l-am disperat pe sotul meu. Vreau sa vina bebe mai repede.
Ce ma bucur pt. Dede! In sfarsit Medeea e afara. Daca Matei imi face asa, adica ma tine pana la 42 de sapt... Eu visez ca sapt. viitoare sa vina bebe.
M-a omorat sotul Adrianei cu mesajul lui! Adriana sa-ti traiasca!
Postez repede ce am reusit sa scriu ca functioneaza 2-3 min si pica iar.

Zina si bb Matei 37 sapt.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/oanaz_mucenica/my_photos

Mergi la inceput